Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj vrt seoski - dnevnik radova
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj vrt seoski - dnevnik radova

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 21>
Korisnik
Poruka
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2008 u 14:14

Mali Gogo, odlično je znati ovu činjenicu o kiselosti malča. Ja sam proljetos počela s malčiranjem, za sad uspješno (imaš kod mene slikice ako hoćeš zaviriti) ali nisam prala malč. Za sad, grmovima nije štetilo, no kako oko grmlja s proljeća namjeravam imati cvjetne otoke, ovaj mi je podatak izuzetno važan!! Hvala!!

 
Btw. nasa Šmrcko veli
 
Evo s čim možeš travu uništavati.Iz vrtlarskog priručnika o dragoljubu:
"Pogodan je za poboljšanje tvrdog i mrtvog tla, kao predkultura za gredice gdje ćemo saditi povrće, ili za ozelenjavanje golih površina voćnjaka. Odbija napad crva žičnjaka i susjedne biljke oslobađa lisne uši.
Izvrstan pokrivač tla za korovom obrasle zapuštene površine, jer u kratko vrijeme stvara gusti sloj lišća koji tlo čisti od korova. "
pa se ja pitam - bi li bilo OK dragoljub zasaditi u podnožje ruža, da spriječimo lisne uši!!??
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2008 u 15:35
Ja  lisne uši prvo posula pepelom, a kad je kiša sprala prah biokilom(eko sprej ). Kod mene su se pojavila 2 problema te uši na njih mravi koji ih jedu. Moguće da sam u prvoj ruci stavljala i neopitroid, kad sam vidjela svu tu najezdu. Dalje sam svremena na vrijeme stavljala biokil i nije više bilo nametnika.Thumbs%20Up


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2008 u 23:04
E sad si mi dao dobru ideju s korom za malčiranje - idealno za borovnice kojima treba kiselo tlo Thumbs%20Up
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2008 u 09:59
Pošto mi je bol u preponi skoro prošla, mogu već polako planirati što ću raditi ovaj vikend. Nažalost sa iskopom jezerca moram pričekati, dok mi se stanje ne popravi. Ali zato mogu raditi neke manje teške poslove.
Popis poslova za ovaj vikend:
 
subota:
- dan započeti gledanjem Nebeskog vrta na HTV1
1. Kupiti vreću od 70L komposta
2. Posaditi japanski javor, rododendron i lukovice koje sam dobio za rođendan
3. kupiti trešnju i posaditi je u gornji vrt
4. posaditi kalinu na istočni dio terase
5. Posaditi hibiskus u prazna mjesta u živici oko povrtnjaka
5. Nakositi sijena i pokriti nezastrti dio bašče
 
nedjelja:
Prijatelj me pozvao da mu uredim srednje velik kamenjar. Čitav dan ću provesti na tom projektu.
Dobivam sve više ponuda da ljudima uređujem vrtove. To mi prilično imponira, ali i budi (lažnu?!?) nadu  da ću bar dio radnog vijeka provesti radeći kreativan posao u vrtlarstvu. Ubi me ovo tipkanje na računalu, zbrajanje, obračunavanje...Tongue Nažalost tipkanje se dobro plaća, a vrtlarstvo je na dnu ljestvice što se tiče zarade. Zato, kako stvari stoje, za sada sam zaglavio ovdje ispred ekrana.
 
Neki dan sam gledao jednu od Žikinih dinastija.
Kako predivan vrt imaju njegovi prijatelji. Oduševio sam se. Kuća je isto tako divna, ali vrt.... Što bi kaz'o moj deda: "Stani pa gledaj!".LOL
Jedan dio vrta planiram urediti u tom "šumskom" stilu.
 
Jučer sam bio u novom Pevecu i oduševio me njihov program posuda od terakote. Imaju gomilu toga. Također imaju dobru ponudu sadnica, a nisu pretjerano ni skupi. 
Pri izlasku iz trgovine sam se osramotio. LOL 
Naime, guram ja kolica do auta, naravno zvjeram okolo i ne gledam kud idem. Ovako pametan, naguram kolica preko rešetki nekog šahta i upadnu mi prednji točkovi između rebara na rešetki.
Tako su se zaglavili da nema Boga koji bi ih iščupao. Smješkam se ja, vučem kao konj, crvenim se od stida... Svi blenili i gledaju koja je to konjina zapela u šahtu. Srećom u blizini bio moj prijatelj pa kad je spazio da ja natežem ta kolica, priskočio mi u pomoć. Jedva smo ih i zajedničkim snagama izvukli.
 
Jesam šeprtlja, Bože dragi. Da je od onih sto šahtova samo jedan bio otvoren, ja bi garant u njega upao.
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2008 u 11:40

Objašnjenje za nedjelju je kao da čitaš moje misli i pišeš. Što se tiče uređenja vrtova, to je moj na žalost neostvareni životni poziv ili zanjmanje.  Kao i ti sjedim ispred kompjutera i okružena sam brdom papira, računa, ponuda, uvoza, izvoza i da ne nabrajam čega sve još ima. Ali na sreću to sve nestane kad u četiri dođem doma i mogu se posvetiti mojem vrtu i cvijetnom carstvu. Kad kažeš da je vrtlarstvo na dnu zarade, neznam možda je to tako, ali kad bi opet morala birati ni slučajno nebi prevagnula zarada i bez imalo razmišljanja odabrala bi vrtlarenje jer mislim da u današnje vrijeme raditi ono što želiš i to sa punim srcem i zadovoljstvom, mislim da je to dar od boga i da danas malo ljudi ima takvu priliku.

Gledajući tvoje stranice i ljubav prema prirodi i vrtu koja je vidljiva na svakoj slici i u svakoj riječi koju napišeš, ne mogu a da ti ne savjetujem
da ovo tvoje "zaglavljivanje pred ekranom" traje još jako, jako malo i da "lažnu nadu" pretvoriš u stvarnost te da se počneš profesionalno baviti onime što zaista voliš, u čemu uživaš i u čemu bi bio pravi maher. To zadovoljstvo i sreću ne može platiti ni jedan novac.  Tongue
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2008 u 15:18

imaš i ti posla čudo jedno. MOLIM TE ako budeš išao kupovati trešnju možeš li pogledati da li imaju krušku Limoneru odnosno Jules Guyot- to je jedna te ista a ne mogu je naći u rasadnicima ovdje,pa ako ima daj mi nekak dojavi,molim tesmile143 od ponedjeljka sam na godišnjem tako da me nebude na forumu ali ako saznaš onda idem u akciju

 
Hvala ti unaprijed
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2008 u 22:14

Hana, nažalost nema te kruške ni u poljoprivrednim trgovinama u Valpovu!

Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2008 u 09:03

07.11. - 10.11.2008.

Bolovi u preponi i mišićima su se smirili pa sam mogao prionuti na posao i završiti sa iskopom jezerca u gornjem vrtu. Još samo moram kupiti foliju za vrtna jezerca i čekati do proljeća da, što kiša, a što vatrogasci, napune jezerce vodom.

Naravno još mi preostaje veliki dio posla oko uređenja okolice jezerca, brda uz rub jezerca i sl.
 
U nedjelju sam završio slaganje kamenjara kod prijatelja. Trebalo nam je dobrih 6 sati da ga završimo. Nažalost, zaboravio sam ponijeti fotić da ga uslikam. Ali uslikat će ga kolega pa će mi poslati slike. Nije loše ispao.
 
Za sada dajem slike iskopanog budućeg jezerca. Dugačko je 8 metara, a široko u prosjeku 4 metra. Dubina je oko jednog metra. Ovako na fotografijama malo izgleda kao kada, ali u stvarnosti ne djeluje takoLOL
 
Pogotovo kad na obje obale dođu drvena "pristaništa" nad vodom, poprimit će okruglastiji izgled.
Već su nećaci naručili da im do proljeća napravim čamčić kojim će se vozat po jezercu. I oni postali opaljeni kao i njihov ujo. Tongue 
 
 
 
 
Stari mostić preko šamca će na proljeće biti obnovljen i služit će za prijelaz preko potočića koji će se ulijevat u jezero.
 
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2008 u 09:19
ovo ce stvarnooo biti jezerooo!
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2008 u 09:35
Umalo zaboravihTongue
 
Opet je netko šetao psa po mojoj vikendici, sve izgazio, pustio psa da mi razruši fontanu, iskopa iz zemlje crijevo za vodu i sve uništi.
 
Nije mi jasan ovaj naš narod. Bez dopuštenja uđeš na tuđi posjed i onda umjesto da pripaziš da ne bi što uništio, pustiš psa nek se izluduje i pokida što više može.
 
Istu stvar imam i u firmi. Radnici koji tu rade godinama redovno potpuno devastiraju i unište WC, kupatilo, aparat za kavu i vodu....
 
Nekako iskamčimo sredstva od pretpostavljenih da im ponovo uredimo sve to, napravimo kupatilo ljepše nego što imaju doma...
Dva tjedna prošla i oni su ga opet potpuno devastirali.
 
Što je ovim ljudima, odakle potječe tolika želja za uništenjem? Mislim da ni sam Frojd ne bi uspio otkriti što nam se to uvuklo u naslijeđe. Ovom narodu je jednostavno urođena želja za destrukcijom. U gene nam se izgleda uvukla. Ne razumijem to, niti ću ikad razumjeti. Pa i ja potječem od ovih ljudi. Štoviše izmiješali mi se geni svih naroda od Mađarske pa do Makedonije, a opet ne osjećam poriv za uništenje svega lijepog. Vidim da ste i vi ovdje takvi. Zašto smo u manjini?
 
Moja mati kaže da se moram pomiriti s tim, jer je to tako od vajkada.
Kaže - nisi omatorio kao ja, mlad si pa se buniš i ritaš. Moguće da čovjek s godinama shvati da svijet valja prihvatiti onakvim kakav je.
 
Ali opet, odmah se sjetim FranjiceZG, kako je neki dan uhvatila Bandića za gušu i nije mu dala da od nje pravi budalu, kao od ostatka "smrtnika". Tako sam bio ponosan na nju. Oduševljen sam bio što se i ona rita i buni i želi promijeniti svijet. Franjica Thumbs%20Up!
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2008 u 09:58

Jezerce će biti pravo i s tim mostićima predivno, već se vidi, a meni izgleda još i veće zbog kuta slikanja (kao kuća) na prvoj slici.

Zašto su ljudi po prirodi destriktivni i pravi razbijači, pitam se svaki dan i tako već puno, puno godina. Kod nas u Rijeci što god se uredi malo traje. Sada su u điru autobusne čekaonice - lijepe su od stakla, konačno imaju planove grada, nazive, vozne redove, ali svaki dan je neko novo razbijeno staklo - grozno.
Kuda ide ovaj svijet i kakvu to poruku šaljemo mladima - ne znam, ali znam da ću se uvijek boriti protiv takvih ponašanja.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2008 u 11:04
gogo kao i uvijek pohvale za trud i ideje i žao mi je da netko baš ima pik na tvoj mali raj Unhappy kad bi samo znali koliko se truda ulaže da bi to tako izgledalo Sleepy
smrco puno ti hvala ona stranica je odlična i slikice su puno pomogle Clap ipak sam ja vizualni tip Wink
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2008 u 17:11
i meni to nikad nece biti jasno,zasto drugi uzivaju da uniste nesto sto je lepo? Samo ne desava se to samo u nasoj okolici,kretena ima po citavom svetu.
Ne znam sta bi radila da neki pas upadne u moje dvoriste i napadne mi patke?
Ne znam al mene uvek odusevi kad ugledam neko sredjeno dvoriste
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2008 u 09:33
Ne znam kakvi su to čudni ljudi i što se događa u njihovim mozgovima.
Pa zar nije ljepše vidjeti sređen okoliš nego neko dvorište puno korova,
razbacanih starih stvari... pa ti ljudi svaki dan prolaze tuda u kuću.
I ta bolesna želja za uništavanjem ljijepog i tuđe muke.
Gogo kako si počeo još malo pa ćeš sagraditi i pravi bazen za plivanje. Wink
Svaka pohvala, dobro si se namučio.
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2008 u 14:05
To je samo ljudska ljubomora.I oni bi htjeli tak imati a preljeni su da si tako naprave.
Zato uništavaju tuđe,jer misliju -ak nemam ja ne budeš imal ni ti-.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2008 u 21:04
Mali gogo, jezero ti je impresivno! Sigurno je bilo puno posla, svaka čast!
A što se tiče ljudi....hm, pročitala sam u jednoj knjizi da je svatko na različitom stupnju razumijevanja, a oni koji devastiraju sve uokolo moraju još mnogo toga naučiti u životu...ili vjerojatno nikad neće, a nažalost, mnogo je takvih...ali zato ima i mnogo divnih i krasnih ljudi koji čine svijet ljepšimSmile
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2008 u 11:25
Prekrasno buduće jezero! Clap
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2008 u 16:55
kako napreduju radovi?
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2008 u 23:05
nego...obećao si berinu sliku Tongue
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2008 u 10:46
Joj vidi stvarno, jesam zaboravanEmbarrassed
 
Popodne ću ga slikat pa ću sutra objavit sliku. Oboje su prilično bucmasti i imaju prekrasno zimsko krzno. Kaže moja mama - ko stvoreni da budu šal oko vrataLOL.
 
 
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 21>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.