Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj vrt seoski - dnevnik radova
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj vrt seoski - dnevnik radova

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 21>
Korisnik
Poruka
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2008 u 11:55
DakleM, radovi ovaj vikend 14-16.11.2008.
 
Popis poslova, koje sam namjeravao obaviti, bio je pogolemi.
 
Od svih tih planiranih poslova, uspio sam obaviti tek manji dio. Naravno da sam se preračunao u vrijeme potrebno da se pojedini posao obavi.
 
U subotu je bilo prohladno pa sam najprije morao naložiti vatru da se vikendica zgrije. Potom čaj, pa malo čitanja...
Na posljetku sam shvatio da mi je pod hitno zgrabiti motiku i u vinograd. Najavljuju hladno vrijeme, a vinograd još nije zagrnut.
 
Na zagrtanje sam potrošio većinu dana.
 
 
 
U nedjelju sam radio na uređenju stepenica, koje preko brda vode do budućeg malog drvenog pristaništa uz jezerce.
 
 
Usput sam očistio i okopao gredice uz stepenice.
 
 
Predvečer se ravnicom počela vući neka teška jesenja magla, koja je u meni ubila i posljednji tračak želje za radom u vrtu.
 
 
Na jezercu nisam ništa radio. Čim dođe plaća, kupit ću foliju i sve posložiti prije nego jače zahladi.
 
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2008 u 14:09
Mali Gogo, uvijek me oduševiš, stepenice, obluci kao granica i sa strane različitih visina, prekrasno, kradem ideje od tebe uvijek
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2008 u 14:35
Upravo sam pregledala sve od prve do pete stranice. Što da kažem osim da se nadam šestoj, sedmoj itd stranici.
Baš sam se nauživala, lijepo, prekrasno 
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2008 u 15:26
prekrasno ti je Gogo i hvala što si pogledao za krušku. A to što ti uništavaju tvoj vrt- to je ljubomora obično jako lijenih ljudi
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2008 u 18:57
Opet si bio vrijedan, super si to zrihtao u vinogradu, ova magla ti je došla ko naručena, bit će da ti je stvarno trebao odmor uz vatricu i dobru knjigu, uživaj....
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2008 u 20:30
ideja sa stepenicama je super!
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2008 u 19:44
Veliki Gogo, oduševile me slikice! Uvijek nešto lijepo kod tebe! BravoHier%20klicken!!
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2008 u 11:06

 

Evo poslao mi je prijatelj fotografije kamenjara koji smo slagali kod njega prošli mjesec.

 
 
I poslao mi je fotografije mlade gospođice Lune, koja ima posebno mjesto u mom srcu, jer je bila siroče.
 
Prošle godine u ljeto pronašao sam je ostavljenu u rupama iz kojih se vadi pijesak. Strašna vrućina je bila taj dan. Odvezao sam se biciklom na vikendicu rano ujutro i već oko 9 se vraćao kući, pošto je sparina bila neizdrživa.
Kad sam prolazio nedaleko tih rupa čuo sam ju kako cvili, gotovo jauče. Spazila me je i svim silama krenula kroz visoku travu prema meni.
 
Smirila se čim sam ju uzeo u naručje.
 
Probao sam je spustit na zemlju, ali je na to počela još stražnije zavijati. I jaukala je sve dok nije spazila da sam krenuo i da ju vodim kući.
 
Budući da već imam psa i gomilu drugih životinja, nisam si mogao priuštiti još jednog. No nisam si mogao priuštiti ni grižnju savjesti, ako je ostavim kao njezin prethodni vlasnik.
 
Upotrijebio sam svoju vještinu nagovaranja (tj. prije vještinu buđenja grižnje savjesti kod ljudi Smile) i udomio ju kod prijatelja čiji kamenjar imate prilike vidjeti na slici. Znao sam da će se on jako dobro pobrinuti za nju. Čak ga nije trebalo puno ni nagovarati. Oduševio se istog trena, čim je vidio kako se gega i posrće po travi.
 
Sirotica je prvih nekoliko mjeseci imala fobiju od samoće. Uvijek je netko morao biti u blizini, uvijek je morala imati poznate ljude na vidiku.
Budući da kolega radi kao i ja, Lunu je preko radnog tjedna tetošila moja mama. 
 
Gospođica je sad lijepa mlada dama. Zdrava, vesela i sretna. Nažalost još nije imala štence, ali je nedavno usvojila dva mačića.
Simpatično je to izgledalo, no zbog njih je kod nje nastala lažna trudnoća i počela je stvarati mlijeko. Mačićima je to bilo super. Vjerojatno su se čudili i divili kako njihova "mama" ima velike sise i puuuno mlijeka.LOL Ali kod nje je postojala opasnost da dobije upalu mliječnih žlijezda. Tako da je morala na hormonalne injekcije kojima je prekinuta ta lažna trudnoća tj. lažno majčinstvo.
 
Eto ja se raspisao, a htio sam samo objaviti njezinu fotografiju. Evo je:
 
 
Eto toliko za sada.... Puno pozdrava!
 
 
 
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2008 u 21:28
Krasna priča, svaka čast Mali Gogo smile120
I ja sam doživjela nešto slično kao ti, sestra je u noći našla u šumi 2 male kusice, prestravljene, ostavljene u kutiji, plakale su i jecale. Kad smo ih uzele u naručje, svaka jednu, to je bio nevjerojatan osjećaj, kako su se polako smirivale iz plaća, i onda se nisu dale iz naručja. Tako mi ih je teško bilo dati udomiti; jedna je završila kod mog prijatelja, druga kod sestrinog. Ona koju sam ja odvela shvatila je da bum ja otišla. joj kak je plakala dok sam odlazila...ne mogu vjerovati da na svijetu postoji toliko ljudi koji su u stanju sirotu malu životinju ostaviti tak negdje, a još gore, puno puta sam pokupila neko maće ili mali pseto na glavnoj cesti do grada, gdje jure automobili, ponekad već i pregaženo Confused , ljudi su odvratna rasa....mislim, jedan dio njih. E, sad se ja raspisala LOL
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2008 u 21:38
bravo gogo Smile
Na vrh
rijeka53 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1517
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rijeka53 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2008 u 21:57
......evo idemo i prema pravoj zimi, a ti redovno delas u vrtu i uzivas u njemu......Wink
Čips - umjetnost prodavanja jednog krumpira po cijeni cijelog kilograma
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2008 u 23:22
gogo svaka čast Smile o napuštenm životinjama pfff...kod mene u kvartu je uvijek bilo hrpa lutalica koje su vječito za mnom dolazile doma jer sam im davala klopu skrivečki Wink 
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2008 u 19:56
Bravo Gogo imaš veliko Heart
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2008 u 22:14
Gogo prijateljev kamenjar je prekrasan, a kujica preslatka, divim ti se, jer mnogi bi ljudi okrenuli glavu. Kako radim taj posao svaki dan se srećem s nekom takvom pričom, a najsretnija sam kad jma sretan završetak kao tvoje ili Silvekina.
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2008 u 20:08
Gogo, kamenjar je super, a priča o maloj Luni još bolja!
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2008 u 08:35
divna prica,Luna je imala srece sto si je pronasao.
Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2008 u 18:14
skidam kapu,sve lijepo uređeno a također i za nesebično djelo.svaka čast.
mi smo djeca cvijeća
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2008 u 10:47
Ah, što reći....
....naš mali gogo velikoga srca....Hug
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2008 u 21:17
Bravo, ne samo da nas oduševljavaš svojim vrtom i idejama oko uređenja (nemoj molim te zaštiti prava, puno nas je ponešto pokupilo do tebe) već si stvarno velikog srca! Da, pa vjerojatno si zato i član baš ovog Foruma!
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2008 u 13:03
E sad se već malo Embarrassed! Nije mi bila namjera hvalit se, nego sam se sjetio te male smrdonjice Lune, koju zaista obožavam.
 
Franjice, a koliko sam tek ja ideja "pokupio" tu na forumu....
 
Ništa mi nije draže nego kad vidim da netko "pokupi" moju ideju. Znači da nešto od onoga što radim i valja LOL, inače to nitko ne bi stavio u svoj vrt.
 
 
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 21>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.