Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Decoupage tehnika – salvetna tehnika
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Tete-salvete za Ladimirevce
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Tete-salvete za Ladimirevce

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 11>
Korisnik
Poruka
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2008 u 11:08
isprepadale ste me da će žarulje popucati....pa mijenjam plan
pravim :
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2008 u 11:25
Originalno poslano od člana proljeće proljeće napisao:

Evo, drago mi je da ste otvorile i ovu temu!!!
 
Pošto sam sva u ovom hobiju...na žalost cvijeća jer dolazi jesen...i ja ću se rado odazvati i ovoj akciji....
A što se tiče ukrasa, ne vjerujem da ću raditi sa žaruljama, to tako lako puca, ali ću već nešto smisliti...
Šeflera javi gdje si vidjela kugle od stiropora i koja je cijena....


Imam nekakvog stiropora iz kutija u kojima je bila tehnika pa sam od tog mislila napraviti kuglice!
Znam da bu sve bilo bijelo kad se primim rezanja, piljenja tj . ni neznam još na koji način oblikovanja, ali neka! Imam novi sauger pa bum posaugala!
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2008 u 11:29
Iris - ovo je prekrasno!
A za pucanje žarulja sam napomenula zato jer su ta dječica samo sa jednom "mamom" u kući ili tetom, a ima ih razne dobi, i mislim da je bolje spriječiti nego lječiti.
kolko se sjećam prićalo se o 200-tinjak djece razne dobi. Ko će to polovit!

Na vrh
branka202 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 09 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje branka202 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2008 u 12:24
Originalno poslano od člana Šeflera Šeflera napisao:

Originalno poslano od člana proljeće proljeće napisao:

Evo, drago mi je da ste otvorile i ovu temu!!!
 
Pošto sam sva u ovom hobiju...na žalost cvijeća jer dolazi jesen...i ja ću se rado odazvati i ovoj akciji....
A što se tiče ukrasa, ne vjerujem da ću raditi sa žaruljama, to tako lako puca, ali ću već nešto smisliti...
Šeflera javi gdje si vidjela kugle od stiropora i koja je cijena....


Imam nekakvog stiropora iz kutija u kojima je bila tehnika pa sam od tog mislila napraviti kuglice!
Znam da bu sve bilo bijelo kad se primim rezanja, piljenja tj . ni neznam još na koji način oblikovanja, ali neka! Imam novi sauger pa bum posaugala!
 
sefi nemoj pilit stiropor, imaju u lumosu kuglice od stiropora svih mogucih velicina, od cirka 2 kn pa nadalje. vjerojatno ima i u chemaco-u. inace bravo za inicijativu, pridruzila bih se ali nisam sigurna da cu ista stici... ako nis drugo ziro je objavljen pa cemo tako mi lijencine...
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2008 u 14:38
Originalno poslano od člana iris iris napisao:

isprepadale ste me da će žarulje popucati....pa mijenjam plan
pravim :
 
 
iris ovo mi je jako lijepo, ma super je!!!
 
A kakva je to podloga???
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2008 u 14:40
podloga je slano tjesto Big%20smile lakirano zlatnim lakom u spreju
može i od glinamola ili das mase Smile
Na vrh
hippy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 0
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hippy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2008 u 14:44
Originalno poslano od člana iris iris napisao:

podloga je slano tjesto [IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley4.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="Big%20smile" /> lakirano zlatnim lakom u spreju
može i od glinamola ili das mase [IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley1.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="Smile" />


Ajmo recept za slano tijesto na vidjelo
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2008 u 14:47
Originalno poslano od člana iris iris napisao:

podloga je slano tjesto Big%20smile lakirano zlatnim lakom u spreju
može i od glinamola ili das mase Smile
 
To je ono tvoje famozno slano tijesto!!!
 
Puna si ideja....
smile141
Na vrh
hippy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 0
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hippy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2008 u 14:57
Originalno poslano od člana proljeće proljeće napisao:

Originalno poslano od člana iris iris napisao:

podloga je slano tjesto [IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley4.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="Big%20smile" /> lakirano zlatnim lakom u spreju
može i od glinamola ili das mase [IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley1.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="Smile" />

 

To je ono tvoje famozno slano tijesto!!!

 

Puna si ideja....

[IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/emot25.gif" height="83" width="83" align="absmiddle" alt="smile141" />


I ti znaš za to tijesto ....samo ja jadna ne znam
Na vrh
branka202 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 09 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje branka202 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2008 u 15:05
ma to je jednostavno, ja to za moju malu radim ovako: u malo vruce vode se uspe sol (recimo jedna salica vode-jedna salica soli) da se malo razmuti, i onda se u to dodaje brasna koliko treba da se postigne zeljena cvrstoca (mislim da je omjer otprilike 1:1:1 salica za sve sastojke), moze se dodati i par kapi ulja, zamijesi se i razvalja, reze, susi (ja susim na radijatoru par dana polako), boja itd... super je za klince, obozavaju to mijesiti i valjati, bolje od play-doha, a moze se dodati i jestive boje pa je onda tek super... iris ako imas kakvu primjedbu ili drugaciju varijantu...
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2008 u 15:10
posudice su od slanog tjesta koje se pravi ovako:
 
1 šalica soli, 2 šalice brašna i pola šalice vode.

Zamijesi se glatko tijesto i drži u plastičnoj vrećici ili plast. posudi da se ne osuši. Ono što se radi na tvrdoj podlozi i treba biti ravno, prosuši se fenom prije odizanja s te podloge (da se ne bi savijalo). Isto tako i i u pojedinim fazama izrade se mogu dijelovi prosušiti fenom.

Onda se prosuši u pećnici na 50°C oko 1 sat.

Tako osušene može ih se bojati i vodenim bojama i onim srebrnim, zlatnim i sl. bojama koje se mogu kupiti u Chemacu. Na kraju polakirati.
 
 Evo ga, našla sam....
 
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2008 u 15:12
proljeće je bila brža od mene Smile
 
 
zadnji put sam radila po njemu jer sam izgubila ovaj gore što ga je proljeće napisala LOL
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2008 u 15:20
Iris, pa pitaj ako opet izgubiš!!!!
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2008 u 15:21
drugi put ću pitati Cool
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2008 u 10:00
Sinoć sam konačno napravila ukrase za bor od tijesta... uopće nije problem, neke sam ukrasila a ostatak možda napravim večeras...
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2008 u 10:03
naravno da nije problem Approve jedva čekam da završiš i uslikaš Smile
Na vrh
hippy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 0
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hippy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2008 u 10:05
Originalno poslano od člana proljeće proljeće napisao:

Sinoć sam konačno napravila ukrase za bor od tijesta... uopće nije problem, neke sam ukrasila a ostatak možda napravim večeras...


Jedva čekam da ih poslikaš
Možda i ja ove godine malo zamijesim tijesta pa se poigram sa svojim juniorom   
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2008 u 10:13

Nama je sinoć bilo super!!!

Napravila sam tijesto za 5 minuta i onda je nastupio moj sin...
razvaljali smo i on je od kalupa sjekao ukrase, bio je tako sretan....njemu sam dala vodene boje pa je par ukrasa on sam napravio...
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2008 u 10:16
Pošto je to moj rad, stavljam pod temu moje inspiracije...
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2008 u 11:05
Proljeće! Vidla sam tvoju inspiraciju u tvojim radovima i zbilja je ispalo famozno! Nebum rezala stiropor. Odustala sam jer mi je ovo sa tjestom ful izvrsno! A kad sam vidla kak je ljepo, sjetila sam se da smo tak i mi doma delali ukrase kad sam bila mala!

Ja sam mislila ovak: napraviti 14 kutijica (tolko ima kuća u Ladimirevcima) i u te kutijiice natrpati božićne ukrase. I to po 5-10 ukrasa ovisno o veličini! Tak da svaka kuća dobije jednu kutiju! A obzirom da nas ima dosta koji bumo isto radili, da baš i ne pretjeramo!
Mislim da je tak zgodnije rasporediti kad se dođe tamo! Ak me kužite kaj oču reči!?Confused
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 11>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,215 sekundi.