Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Decoupage tehnika – salvetna tehnika > Decoupage galerija radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Salvetice od Franjice
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Salvetice od Franjice

 Odgovori Odgovori Stranica  123 18>
Korisnik
Poruka
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Salvetice od Franjice
    Objavljeno: 28 Rujan 2008 u 20:37

Pridružujem se  i ja svojim radovima prvenstveno zato jer se vrlo teško odvajam od njih pa da ih sačuvam na taj način  a najviše radi toga da dobijem besplatan savjete za ispravak grešaka i poboljšanje radova.

Moram priznati da zaista uživam u radu sa salveticama. Počela sam davno nešto raditi no sada nakon početnog tečaja rada na svijetlim podlogama, pa onda rada na tamnim podlogama, pa onda stakleni tanjuri a  spremam se još i na Božićne ukrase… mada želja ima puno, sviđa mi se i rad bojama na staklu. Znate  same da tečajevi  nisu pretjerano skupi ali posle mi u dućanu sve treba, na kraju me boli glava kad vidim koliko sam novaca potrošila. Oduka je pala. Ove godine samo još jedan tečaj i nakon toga žicanje savjeta po Forumu.

Najstrašnije je to što su mi se tečajevi pomiješali, tehnike isprevrtale pa sad imam problema.Nisam mogla odmah početi raditi jer nisam imala vremena I sad imam u glavi “čušpajz”.

Evo, ovo je moj prvi uradak na tečaju salvetice na svijetloj podlozi, dijete u meni se stalno igra i dok su ostale tete radile ozbiljno cvijeće, moji su ježići jedva stali na teglicu

Ježići imaju posebno mjesto u mom životu, tako da je posebna teglica dobila malu nolinicu I sad mi svako jutro pogled prvo na njih pada.

A kaj da vam velim o tečaju, bilo nas puno s Foruma – Šefi, Proljeće, Ninočka, Darla o moja malenkost, jedva stigle napraviti radove od silnog pričanja. Sva sreća da voditeljica Vesna malo zbori…

Slijedeći tečaj, bez da sam stigla napraviti domaću zadaću me još više zainteresirao za rad jer mi se čini da mi jeiI prvi uradak na staklu bio uspješniji

Normalno da sam pola zaboravila kad su me Ninočka  i Miškopiško stalno zapričavale. Znate mene jadnu, šutljivu, no od njih dvije jedva sam nešto zapamtila no hrabro sam se doma uhvatila u koštac s neznanjem i napravila ovo

Nisam baš prezadovoljna, isti motiv ću ponoviti jer mi treba kao poklon za moju nećakinju, bit će to “ambalaža” za kovertu s darom za vjenčanje. Lijepo molim da se uoče greške i javi mi što treba napraviti da se izbjegnu  i da rad bude bolji.

Malo sam se poigrala i “frostijem”, jednom zgodom kupljena mirisna lampa, danas izgleda ovako

Nastavljam s tečajevima, Forumašica sve manje, ostale vjerne Ninočka i ja a kako sam ovaj puta popila antisklerin uspjela sam “smjestiti” jednu gospođu (ljubazno sam joj već na dva tečaja “dozvolila” da mi pomogne i priprema salvetice), nećete vjerovati ali ženu znam već nekoliko godina, čak smo i kavu popile nekad davno ali se sad nismo prepoznale. Nemojte nikome reči, no dok smo se nas dvije pričale o zajedničkim prijateljima i  novostima ovih nekoliko godine, meni je na pola izrađena tegla ispala iz ruku. Trebale ste to vidjeti, drugi finiširaju a ja jadnica krećem od početka. Ovo je moj uradak – salvetice na tamnoj podlozi

Pa meni je već došlo vrijeme za pripremu darova, ovo će dobiti moj netjak, jasno, napunjeno sa bombonima.

Danas sam bila kažnjena, samnom se ne druže ni njezino visočanstvo MKM ni MPS pa sam imala vremena za svoje zadovoljstvo

Malo radova na svjetloj podlozi (ne znam više kojim se redom radi) nisam stavila boju kao podlgou i morala sam dva puta stavljati krakle pa boju, nije ono što sam zamislila…

Jedna stara metalna kutija dobila je novo ruho

to sjajeće treba naučiti i fotkati

Evo, toliko za prvo predstavljanje od mene. Molim komentare  i savjete, nemojte me ostaviti samu da se patim. Nisam stavila radi pohvala (one se podrazumjevaju) već radi toga da mi pomognete

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2008 u 20:56
pošto kod mene salvetna tehnika ima veze sa salvetama al ne i sa  tehnikom Tongue a kamoli da ju radim po pravilima tečaja na kojem nikad nisam bila LOL teško mi je primjetiti da li je neka tehnika odrađena kako treba......a uostalom ionako volim mješanje tehnika Big%20smile jedinu zamjerku /na tvoje inzistiranje/ koju mogu pronači tvojim radovima su zlatne konture
kao da ti malo drče ruka dok ih radiš Big%20smile ali meni i  to ima svog šarma
eto radi toga ti ne dajem 5 nego 4+  Approve
 
a za savjete koje tražiš ćemo pričekat iskusne salvetarice
 
 Hug
 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2008 u 21:11
Franjice sve je vrlo zgodne, evo Iris nešto i kuži, ja apsolutno ništa, no nisam baš za neko veliko šarenilo, a neću ti niti davati ocjenu. već samo veliko bravo na trudu, po svemu viđenom mislim da to baš i nije za mene, Ja sam više od zidanja, stavljanja keramičkih pločica, šivanja i slično, ali zgodno je nema šta.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2008 u 21:14
dok netko nije nešto krivo shvatio...ocjena je bila šale radi Big%20smile
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2008 u 22:48
Nema tko što krivo shvatiti, za sada izlazi dijete iz mene i sve je šareno i zlatno, sama se sebi čudim jer inače nisam ljubitelj šarenila. Rekla sam da prihvaćam kritike i savjete a ovo je ipak moja tema i tu sam ja mala parona što bi rekli Dalmoši ili za Purgere prijevod - gazdarica (kad već nisam u kući svojoj, ha, ha, ha)
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2008 u 09:15
Franjice, evo i ja bih rekla svoje mišljenje, pošto si nas to zamolila....
 
Ovako, vidi se da si se trudila...ali meni osobno je to prešareno...možda da probaš kod drugog rada staviti samo jedan detalj sa salvete...znaš ono "manje je više".... nadam se da si shvatila šta sam ti htjela reći...
Ok, to je samo moje mišljenje i prijedlog, možeš ga uvažiti ali i ne moraš...smile79
Na vrh
hippy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 0
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hippy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2008 u 09:35
Franjice,

iz svakog tvog uradka se vidi da totalno uživaš u njihovoj izradi   

Btw, " šarenu fazu " prođe većina na početku.....doći će kasnije i malo smirenija, pa i elegantnija i sve ostale, koliko ih god ima

Samo naprijed....
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2008 u 19:47
Hvala majstorice i mentorice na poticaju, jasno treba odrasti ...(borit ću se da što duže ostanem dijete pa barem u ovoj igri)
Na vrh
hippy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 0
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hippy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2008 u 22:06

Welcome to the club
Na vrh
Ninochka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 02 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ninochka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2008 u 10:45
franjice, znas onaj zlatni rub -  e da ti se ne bi onako raspackao, moras lagano vise vucenjem prema sebi odlijepiti pik traku ili selotejp (koje god da si koristila). uglavnom, boja puca pa ti se razlijeva.
tvoji jezici su mi preslatki, no smanjila bih dozivljaj zlatne konture. na zlicama je super no na nekim detaljima je previse.
mozda sam skrtica pa se vodim manje je vise sistemom, ali tamne podloge mi ni nakon trece teglice nisu legle kak bi htjela, i prelazim na staklo i tamnu podlogu jer sam tri rada napravila i podijelila i svi su super. :) ocito mi naopako bolje lezi.
 
za trud 5+
za sarenilo 4
za volju 5+
za dijete u dushi - neprocjenjivo :)
Na vrh
roberta View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 74
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje roberta Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2008 u 11:08
Franjice, krasni su ti radovi, a posebno mi se sviđaju žlićice ClapClapClap
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2008 u 11:27
Baby- prihajaj k meni pa bumo šarale skupa!
Baš ti je sve ludo i tvoje!
Ja ti dam pćelicu! To mi je bila najdraža ocjena!

Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2008 u 21:24
To sam i htjela postići - hvalim se dovoljno sama - eć mi treba savjeti kako neke pogreške izbjeći.  Vidjela sam Ninočku kako na tečaju lijepi selotejp po rubu i"žaba odmah digla nogu". Jasno da mi je kod skidanja selotejpa došlo doproblema, ljudi moji, nisam stigla pričekati da se boja osuši a kako je zlatna jako tečka tako je ušla i u raspucano a i malo odgurnula suho. Drugi puta će biti bolje - jasno ako "prodate" savejt. Jedini je problem što ne znam gdje sam "spremila" još 3 onakva dugačka tanjura.
Skužila sam još jednu foru, pripremiti više stvari za raditi pa onda jednu po jednu pripremati i stavljati prvi premaz... Ostaviti sve da se suši do drugog dana. Kad radim više stvari odjednom ne jurim tako bezglavo do završetka. Rutina, rutina...još sam mlada, stignem je steći. Meni je najvažnije od svega da stvarno uživam radeći a kako nemam nikakvih velikih planova sa tim uradcima osim darivanja meni dragim ljudima... ovo mi je terapija (ma dobro, ići ću ja i na grupnu terapiju kad mi Ninočka ili Hippy šapnu gdje se to skupljaju komadi luđi od mene)
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2008 u 21:59
U etapama sam radila ova dva rada ali ni sa jednim nisam baš zadovoljna. Idemo redom, MPK htjela kale na okruglom tanjuru i kako doma nije bilo staklenog, napravila na porculanskom.
Ne znam bi li nešto dobila da ga prelakiram sjajnim lakom?
Mlinac je u startu izgledao ovako
a onda sam ga ja pokušala "postariti" jer mi se činila dobra ideja za poklon meni posebno dragoj osobi..
Ne znam što mu fali ali mi nije dobro, nisam zadovoljna... ima i netko ideju što napraviti da bude bolje?
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2008 u 22:12
kale mi izgledaju dobro Smile
 
a za mlinac mislim da nisi trebala obojati pločicu caffe...možeš li ju skiniti i očistiti
a i onaj dio na vrhu bi ja isto vratila kako je bio
samo bi ovaj drveni /ako dobro vidim da je drveni/  dio bojala
Na vrh
hippy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 0
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hippy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2008 u 22:18
Što se tiče mlinca, u potpunosti se slažem sa Iris.
Drveni dio je zaista super...ali bih svakako metalnu " kupolicu " i pločicu vratila u prvobitno stanje

A tanjur ti je super...samo ga obavezno prelakiraj

Ide to tebi
Na vrh
leonarda View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje leonarda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2008 u 00:19
tanjur ti je ispao dobro...obavezno lak par puta.....i bit će ti za izlozbuThumbs%20Up, a mlinac meni se cini koliko mogu vidjeti.....sasvim u redu....ja ne bih dirala nista, osim kako vidim u prvobitnoj slikici on je jednobojan....ako mozeš posvjetliti gornji dio meni bi izgledalo jako dobro ili obratno....potamniti doljnji dio...Wacko
The best an most beautiful things in the world cannot be seen or even touched. They must be felt with the heart. by leon@rda
Na vrh
ančica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Rujan 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ančica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2008 u 17:39
evo kad već pitaš ja bi ga malo manje ofucala, gornji sjajni dio bi ostavila, cafe natpis bi isto izbrisala da bude u orginalu, interesantiš sve si prebojala samo si ručkicu na ladicu ostavila da sjaji, i ja osobno da ga radim radila bih ga u malo žuto-smečkastoj boji,s patinom i možda s onim salvetama na kojima imaš zrna kave i šalice stare kafene vidjeh ih negdje skoro...a tanjurić s kalama mi je stvarno..Thumbs%20Up
i one odlagač žlice su mi super...super ideja za sitan poklonček
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2008 u 19:49
MPK je zaželjela i dugački tanjur sa kalama - njezina želja meni radostna zapovijed...
Vježbati, raditi, vježbati i valjda će doći i zadovoljstvo, za sada sam samo sretna što uspjevam nešto napraviti...
Zarazile ste me salveticama a i temetikom, sva sam se ufurala u bladane, čak i pjevušim prigodne "zvončiće"
Sad mi još samo treba šapnuti koji proziran lak da kuim kako bih ovu zdjelu fiksirala.
Crvena mi je boja neophodno potrebna, ali Božićno crvena, znate, ona jedna, jedina plava i kako su u kemoboji akrilne boje od 7 dcl po 35,00 nadam se da će mi netko šapnuti broj ili naziv boje.
Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2008 u 19:53
Franjica, dobro to tebi ide...Bravo!
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 18>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,359 sekundi.