Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Plumeria
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Plumeria

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5678>
Korisnik
Poruka
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2013 u 08:04
LANA, krasno! Jesli li donijela kući koju reznicu, bilo čega?? Kad je moj prijatelj bio na T, donio je brdo bilja...od aeoniuma koji su tamo divovski, preko cesalpinia, i svašta još...Ti?
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2013 u 13:39
moja je donekle otvorila jedan pup. sto naprosto ne mogu vjerovati sa ovim temperaturama, s obzirom da je stalno vani, istina ne na direktnoj kisi.


mirisi na breskve i neki fini parfem. najbitnije mi je da pusta tri nove grane, znaci iduce godine ima sanse za vise cvjetica!
velika gorica
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2013 u 17:52
Nina donijela sam samo par sjemenki onog žutog cvijeta (tamo je veličine manjeg drveta) uopće neznam kako se zove. Plameno drvo je uglavnom već bilo ocvjetalo, visile su ogromne mahune. Par tamnih zrelih sam donijela u apartman, ali u njima nije bilo ni "s" od sjemenja. Reznice nisam nosila jer smo presjedali na drugi avion pa nisam htjela da mi možda na aerodromu prave problem.

Ponavljam se, ali plumerie su me onako prepune cvijeta oduševile, a isto tako i ogromni listovi. Stalno sam se vraćala da ih pomirišem. Radujem se svakom vašem otvorenom cvjetu jer je za razliku od T ovdje potreban jako veliki trud da bi se to postiglo.
Osijek prelijepi grad na Dravi
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2013 u 23:15
E, problem su ti avioni!

Wolsbane, krasan je!
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2013 u 11:06
Originalno poslano od člana Wolfsbane Wolfsbane napisao:

moja je donekle otvorila jedan pup. sto naprosto ne mogu vjerovati sa ovim temperaturama, s obzirom da je stalno vani, istina ne na direktnoj kisi.


mirisi na breskve i neki fini parfem. najbitnije mi je da pusta tri nove grane, znaci iduce godine ima sanse za vise cvjetica!


Bravo za prvi cvjetić plumerijeClap
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2013 u 14:20
tnx cure! na kraju je otvorila dva cvjetica, koji su otpali kad sam ju unijela unutra konacno. ali ostatak pupova jos stoji. sumnjam da ce ih otvoriti ali neka se sama snalazi. 
velika gorica
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2013 u 05:44
Wolfsbane, ma neka je ona pokazala boju i što je najvažnije, spremnost da procvate!
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2013 u 08:46
Sve češće i ja zavirim na ovu temu, još će me vražićak povući da si i ovo nabavim, a već imam i previše svega o čemu treba voditi brigu. Pa, kad je lijepa i neobična biljka.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
plumerija View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2011
Lokacija: Slovenia
Status: Offline
Bodovi: 32
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje plumerija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2013 u 22:41
Wolfsbane, čestitke za prvi cvijet plumerije!! Po slici sudeci izgleda da imaš vrstu California Sunset, koja je bar meni jedna između top 10 plumerija sa sadnim mirisom. Stvarno super ;)
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2013 u 17:35
Originalno poslano od člana plumerija plumerija napisao:

Wolfsbane, čestitke za prvi cvijet plumerije!! Po slici sudeci izgleda da imaš vrstu California Sunset, koja je bar meni jedna između top 10 plumerija sa sadnim mirisom. Stvarno super ;)
hej, nisam vidla uopce poruku ovdje. trebala bi bit penang peach, a california sunset joj je potomak kolko znam :)

kad sam ju unijela nutra bila sam se pozdravila sa cvjetovima za ovu sezonu. biljka stoji na mjestu gdje ima vrlo malo svjetla, ideja mi je ionako bila da ju polagano uspavam i da onda ceka iducu godinu. medjutim, plumerije imaju ocito neke svoje fiks ideje, rado bih da podijeli samnom u cem je stos LOL 
evo kako sada izgleda:

velika gorica
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2013 u 18:07
Divotica ! I još žuta, nemam više riječi.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2013 u 18:58
zuta je sad jer joj fali svjetla, inace je kao na gornjoj slici, ili mislim da sam tu negdje stavila i sliku s neta... 
vidjeti cijelo drvo u ovakvim cvjetovima mora da je fantazija. mozda za 15 godina i moja bude takva LOL
velika gorica
Na vrh
plumerija View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2011
Lokacija: Slovenia
Status: Offline
Bodovi: 32
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje plumerija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2013 u 20:53
Uff ako je PP onda joj fali mnogo crvene i narandzaste boje. I da, imas pravo. CS1 je dete od PP. Ima sad vec treca generacija. Ali PP i CS1 ako mene pitas,pobedise ;)

Odakle ti je dosla ova plumerija?
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2013 u 16:11
...nakon svega pročitanog sve si mislim da sam prestara za uzgoj ove krasote, tko će dočekati cvijetWink...ljudi, krasne su vam vaše plumiceClap, a meni osobono najviše se sviđa bijelaSmile.
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
plumerija View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2011
Lokacija: Slovenia
Status: Offline
Bodovi: 32
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje plumerija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2013 u 21:11
Ovako cu ti odgovoriti. Ovo sa plumerijama i cvijetanjem je najveci hazard na svijetu. Nikad se ne zna, kaoo brzo ce ona procvitat. Cekamo sam 1 mjesec, a i 5 godina..
Na vrh
jkonsta1 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 01 Ožujak 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jkonsta1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2014 u 19:07
Pozdrav svima vama! Evo i ja imam jednu plumeriju, kupila sam ju prije godinu dana, imala je tek 2 listića, ona prva dva ne računam. Sada je več velika skoro pola metra! Iznenadila sam se kako brzo raste. Još da skužim kako se stavljaju fotke - da vidite. Ali koje je vrste- nemam pojma. Od cvjetova još neme ni "C", samo ide u visinu! Nego, napao ju je crveni pauk, danas sam ju špricala sa otopinom duhana, nadam se da će biti bolje. Inače obožavam cvijeće, pogotovo egzotično, međutim nemam baš puno prostora. Ali kakvo je to veselje kada ti nikne biljčica, kada se pojavi pupoljak - to znaju samo srodne duše ovdje na forumima.Tongue
Na vrh
jkonsta1 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 01 Ožujak 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje jkonsta1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2014 u 10:42
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/plumerija/67110.aspx -
Evo moje plumerije! Ali čini mi se da ću na cvijet čekati još par godina.Disapprove
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2014 u 05:11

Cvijet ćeš se načekati.

Ne znam baš da ćeš cp uspjeti iskorijeniti duhanom.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
jkonsta1 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 01 Ožujak 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jkonsta1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2014 u 10:26

Jesam zasada! I presadila ipak u frišku zemlju. Za cvijet znam nažalostCry

Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2014 u 21:08
Plumerija u prosincu Hug







Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5678>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,375 sekundi.