Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ruselija - Russelia equisetiformis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ruselija - Russelia equisetiformis

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 30>
Korisnik
Poruka
Željka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 424
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2008 u 14:30
Markezit jel to fotka tvojih ruselija?? Ovo je stvarno nešto posebno! Svaka čast! Mislim da to kod mene u Vk ne bi uspijevalo, nisam to kod nikoga ni vidjela. Kakva raskoš!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
MARKEZIT View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 301
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MARKEZIT Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2008 u 20:22
željka nažalost nisu sa neta su napisala sam na prvoj fotki 
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2008 u 20:51
Dani,super izbor,morat ču i ja da je potražim..... Ako ništa eto razloga da dodjem malo do Mostara
Na vrh
kikina View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 157
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kikina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2008 u 23:42
koja divota.bacam se u potragu za njom po zagrebu.smile93smile134smile115
Na vrh
MARKEZIT View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 301
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MARKEZIT Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2008 u 13:17
Alisa i Kikina ako ne nađete vrlo rado ću vam ja poslatismile219
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2008 u 15:36
A koliku posudu Ruselija treba?
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2008 u 17:56
Originalno poslano od člana MARKEZIT MARKEZIT napisao:

Alisa i Kikina ako ne nađete vrlo rado ću vam ja poslati[IMG]smileys/emot96.gif" align="absmiddle" alt="smile219" />

Hvala Dani na ponudi..Potražit ću je ovdje u SA.ako ne bude...Znam gdje ima
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2008 u 20:27
markezit, skoro mi je srce stalo kad sam vidjela ovu fotku, preeedivno. Moja nažalost nije preživila prošlu zimu u stanu. Jednostavno se osušila. Čini mi se da joj preko zime na kontinentu bolje odgovara smještaj gdje nije previše toplo dok opet ne bude u proljeće vani.
Na vrh
MARKEZIT View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 301
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MARKEZIT Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2008 u 20:48
kad se ruselije unesu u kuću preko zime vole da budu na svijetlom i toplom mijestu gdije će nastaviti da rastu i cvijetaju ali ne baš obilato ili ih staviti u hladniju prostoriju u kojoj je temp. oko 10 stepeni zalijevati kad se sijetimo da nebi došlo do isušivanja i na proljeće je opet iznjeti vani na sunce
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2009 u 15:12
Russelia se budi...prvi cvjetici, sramezljivo...je li i kod drugih tako??
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2009 u 18:15
oj nina daj boze da mi prezive ove dvije i tvoja mi se susi.
Na vrh
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2009 u 19:36
Moja izgleda čeka sunce, pa da je iznesem vani. Trenutno samo raste.
Fato, zar je tako strašno? Baš mi je žao.
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2009 u 15:23
Jedva cekam da se rascvjeta, lani su mi jako kasno procvale,ne znam zasto, a ove godine vec pocinju, iako je bio ovaj hladni val.
 
Fato, ne znam sto bih ti rekla, ocito klima drugacija, ovdje je ta biljcica potpuno nezahtjevna, raste sama.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
anagalis View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 324
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anagalis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2009 u 10:45
Originalno poslano od člana nbjelovu nbjelovu napisao:

Jedva cekam da se rascvjeta, lani su mi jako kasno procvale,ne znam zasto, a ove godine vec pocinju, iako je bio ovaj hladni val.
 
Fato, ne znam sto bih ti rekla, ocito klima drugacija, ovdje je ta biljcica potpuno nezahtjevna, raste sama.


Da li je držiš vani ili u kući?
Na vrh
Dalmatinka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 33
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmatinka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2009 u 12:33
Ruselija (Russelia equisetifo-rmis) raste na području cijelog Mediterana, a izgledom podsjeća na našu šparogu. U proljeće, ljeto i jesen prepuna je crvenih cvjetova prekrasna izgleda, poput koralja. Izniimno dobro podnosi vrućinu, a zimu preživljava na temperaturama oko 10 Celzijevih stupnjeva. .

Zimu u kontinentalnom području mora prezimiti u zatvorenom prostoru kao sobna biljka. Na Jadranu, međutim, prezimljava i na otvorenom. Voli sunčana mjesta i redovito zalijevanje.
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2009 u 13:18
Drzim u kuci ali gotovo je sanjima. Bijele je vec uginula a crvena polako.grana po grana se susi i  eto sta se desi.razmisljam gdje je gresska,  mislim da sam je prehranila mozda sa pogresnom prihranom.Ovo mi je drugi puta.Nemem gdje kupiti a nisam bas sada u poziciji da to mogu sebi priustiti.
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2009 u 20:17
Kos nas raste cijelu godinu vani. U jednom kafiću je imaju u pitaru i prekrasna je i sada. Ja imam jednu malu i ove godine će valda cvasti.
život je more
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2009 u 16:55
Ja imam vani dva grma, unisti ih jugo svake godine, ali sada vec krecu iz korijena.
 
Male drzim u negrijanom plasteniku, i one su super, neostecene, i vec pocinju cvasti.
 
Mislim da russelia ne voli previse vlage, ona jako dobro podnosi susu i ne treba je previse zalijevati.
 
super je kombinacija crvene i zute, prava koraljna kisa.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Nina View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2009 u 14:37
nisam znal da ima i žuta. ja sam lani kupila dvije i ostavila ih na balkonu, ali jedan mi se smrzla. drugu sam spasila, unutra je , ali ne miče, ne znam da li je rano iznijeti je na blakon.
nbjelovu, može li se doći do žutih, ikako?
 
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2009 u 21:17
Ja sam jučer kupila ruseliju. Bila je u maloj teglici, pa sam ju presadila u malo veću i sve ukopala u panj sa južne strane kuće, gdje ima sunca cijeli dan. Kod nas je takva sadnica 40 kn. Sada mi držite fige, jer bi mi bilo žao da propadne tako skupi cvijet.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 30>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.