Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ruselija - Russelia equisetiformis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ruselija - Russelia equisetiformis

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 27282930>
Korisnik
Poruka
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2014 u 17:59
bugica, u tvojim klimatskim uvjetima ja bi ih stavila u grijano i na prozor. malo prošvljaj temu, mislim da je Free pisala o tome i o zalijevanju zimi. 
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (2) Hvala(2)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2014 u 15:27




Na prvoj slici su ruselije slikane prvi dan nakon friziranja (radi prostora) i spremanja u kuću.
Polica je uz balkonska vrata, imaju dovoljno dnevnog (jutarnjeg) sunca.
Zaljevam ih jednom tjedno u nešto veći podložak i nakon par tjedana one su krasno zazelenile i omladile se. Za sada ne cvjetaju, ali se nadam da će se pojaviti pokoji cvijetak.
Tako ih čuvam godinama. Najbolje to zna antonija Wink ! Antonija još jednom - hvala!

Spremna sam i ove godine na gubitak barem 1/3 grančica. One će se krajem siječnja, početkom veljače odjednom osušiti.
Uvijek ostane dovoljno zdravih izdanaka da na ljeto bujaju u punom sjaju.

Dakle, za naše ruselije u hladnijim krajevima:- svjetla što više, toplina ne smeta, jedino tada paziti da se zemlja ne osuši - češće zaljevati.

Možda još da vam dodam: moje ruselije uglavnom zaljevam vodom u kojima se namaču kore od banane. Možda umišljam, ali mojima godi!
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2014 u 15:37
I za kraj te iste ruselije u kolovozu u punom sjaju:


Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2014 u 16:04
Draga hoya, ovo je stvarno nešto prelijepo ! Koliko su stare biljke ?

"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2014 u 16:20
hoya, divni slapovi ruselija smile91, a i hvale vrijedan opis prezimljavanja u hladnijim krajevima
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2014 u 16:29
Hoya,prekrasne su ti ruselije,moj san nikad ostvaren,zato uživam u tvojimaClap
sve pohvale!
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2014 u 17:39
Ruselije imam od proljeća 2011 (valjda ne griješim Wink ) i imam ih zahvaljujući savjetima g. Bojčića.
Naravno da ću to podjeliti sa vama.

Belina, ....(edit mod.: na pp)
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2014 u 18:49
antonija... Hug
hoya... Hug

Puno vam hvala! Zaista sam zahvalna za svaki vaš savjet, jer nemam baš previše iskustva. Uvidjela sam da mojim ruselijama ne odgovara tavan, ima puno svjetla ali nije nešto pretoplo. Manja ruselijica mi je cijela pocrnila, osušile joj se grančice, a veća se dobro drži. Premjestiti ću ih u kuću, točnije na prozor, valjda im neće smetati radijator.
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2014 u 10:01
...hoya, tvoje su ruselije zaista veličanstveneClap...

...moje su ruselije još na balkonu, za sada ne primjećujem da im smetaju niske  temperature, 3 C...uskoro će na zimovanje...prošle godine su bile na negrijanom stubištu i cijelo vrijeme sam se borila sa sitnim svijetlim ušima nekakvim, stalno sam prskala otopinom detergenta za suđe...zimu prije su bile u dnevnoj sobi, sve je bilo u redu do negdje veljače kad su počele crniti i jednu sam potpuno izgubila...voljela bih kada bismo uspjeli otkriti tajnu tog crnjenja i sušenja pred proljeće jer izgleda da nam je to svima zajednički problem...i svakako treba biti pažljiv sa zalijevanjem, i kada su bile na prohladnom stubištu odgovaralo im je više vode nego ostalom cvijeću...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2014 u 18:33
R.Saro, ove su godine visoke temperature pa još mogu biti vani.

Zahvaljujući g. Bojčiću prošlih godina unašala sam ih krajem 9. mjeseca tako da nisu pretrpjele velike temperaturne razlike. To im jako smeta.

Jučer ujutro (subota mi je zimi dan za brigu oko cvijeća ) pogledala sam ih prije zaljevanja. Grane su mi baš izgledale beživotno. Već sam se malo zabrinula.
Danas ih gledam: predivne, svijetlozelene, iako su popile samo pola vode iz podloška.
Počeli smo grijati i 7 dana između zaljevanja malo je dug period.



Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2014 u 16:48
Čitajući vaše postove, danas sam preselila svoje dvije ruselije na toplo, grijano i svjetlo mjesto. Manjoj sam morala odstraniti gotovo sve grančice jer su pocrnile. Ipak ima i još zelenih pa se nadam da nije gotova. Veća se dobro drži, lijepa je, zelena i ima pupiće, uskoro će cvasti. Smile Slike stavim čim ih prebacim na komp.


Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2014 u 18:54
Evo ih - ovo je veća


A ovo manja - drastično pošišana
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2014 u 19:42
Bugice, dogodine će to biti predivni slapovi. Samo ih pazi :)

Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2014 u 00:20
Hoya, pa to su slapovi ruselija. Očaravajuće su.
Sutra je novi dan.
Na vrh
mandi23 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 11 Travanj 2015
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mandi23 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2015 u 08:51
cure koje ste presađivale ruseliju - na koji način ste to radile i u koje vrijeme? vidim da su neke pelcale ali sam čula i za polijeganje.moja susjeda ima nekoliko pitara i već je par puta pokušala,ali bi joj se posušile, tako da još nisam dobila ni jednu, a htjela bih je posaditi na balkon ....
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2015 u 12:06
hoya, i ja se tome nadam. Smile
 
mandi23, ruselije sam presađivala iz manje u veću teglu mjesec dana nakon što sam je kupila, prošlo proljeće... ako misliš baš na presađivanje. Pritom sam ovu manju odvojila od velike, jer mi je izgledala kao njena "beba" i imala je korijenčiće. Tako da sam od jedne dobila dvije. Smile Pelcati reznicom ili polijeganjem nisam probala.
 
Naučih ove zime da ruselije vole toplo ali ne vole radijator - tako mi je velika ruselija izgubila preko noći dosta grana - samo su se posušile. Ošišala sam je, stavila na prozor u kuhinji gdje nema radijatora i tu je bila zadovoljna - opet se zazelenila. Sad je već skoro mjesec dana u plasteniku na balkonu i godi joj. Manja dijeli istu sudbinu, raste i nadam se da će i procvasti.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2015 u 10:41
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2015 u 10:42
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2015 u 08:14
Tongue
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2015 u 10:36
na zimovanju
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 27282930>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 1,031 sekundi.