Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ruselija - Russelia equisetiformis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ruselija - Russelia equisetiformis

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415 30>
Korisnik
Poruka
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 13:53
Sara, prekrasna ti je! koji će to prekrasni crveni "slap" biti na ljeto!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 14:01
Hvala antonija ! Shvatila sam u čemu sam pogriješila prošle zime. Nisam je dovoljno zalijevala. Iz mojeg skromnog iskustva mogu vam reći da ruselija i zimi treba dosta vode.
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
ella16 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 46
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ella16 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 15:18
Hvala Sara, potražit ću tamo...
Tvoja je baš lijepa Smile
Zagreb - zapad
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 15:47
R.Sara, za tu ljepotu cijelog ljeta zbilja nije teško njih napojiti!!  A i moja, pošto je na sunčanom mjestu u toploj prostoriji, svaka 3 dana dobije litru i pol vode, ponekad ni mrvicu ne trebam odlijevati iz podloška!!! 

Jučer sam narezala 30-tak reznica, za moje curice, Lovru, Anaidu i malog kaktusa!!!!   Niti se ne primjeti da sam je pincirala, toliko je gusta!!
Za svaki slučaj sam ih umočila u hormon i zasadila u teglice, da ne moraju one saditi,, dala upute za uspješan rast, sada samo da poslušaju!!!  I naravno, nadam se da će slikice njih osvanuti i ovdje kada procvijetaju!! 
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 15:51
Free, bum žalosna!
I prije sam ju mazila i pazila, al nekaj, nekaj joj nije pasalo na zimovanju!Cry
A tak je bila lijepa!Cry
Ove tvoje reznice su u spavaćoj sobi na prozoru, svijetlo i toplo!...i zalijane!
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 16:20
I moje su na počasnom mjestu,svijetlo,toplo i zalito!Tongue
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 16:52

Drage, pratit ću vas i malecke!!!  Neću da me Antonija špota koje li sam vam to instrukcije dala!!   Vaše MORAJU dostići moje, o tome sam im govorila putem do malog kaktusa!!!

Mali kaktus, mene bi za nju zadovoljilo kod tebe, samo mjesto na prozoru u kuhinji, ok i na prozoru među tvojim divnim orhidejama!!!  Samo ne plava soba!!smile107

I Anaida je svoju pazila i mazila,ali...... na prohladnom stepeništu malenoj je bilo smile65!!!  Sada će da vidi na novom mjestu kak će joj  razbucati se!!!!!smile169
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 17:02
Originalno poslano od člana Nina Nina napisao:

POvo  su 
ClapPrekrasne ruselijeClap
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
irenaidani View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 817
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irenaidani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 17:09
Clappredivne su
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2012 u 08:20
kad vidim vaše kako su lijepe  meni ne pada na pamet slikati moje. otužno mi izgledaju kao i poslije svake zime!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2012 u 09:20
Antonija, jel ti orezuješ svoje ruselije u jesen?
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
darijaz View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje darijaz Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2012 u 10:36
ja imam crvenu, inaće zakidam vrhove kad su dugi 10-15 cm, to radim da biljka bude gušća. a odumrle crne vrhove režem, bjelu nemam, ali kad budem na moru kupujem je obavezno.
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2012 u 10:47
Antonija

Znam da se ti najviše razumiješ u njih, jer imaš iskustva, ja ovo govorim iz mojeg kratkog iskustva, jer bi po iskustvu vašem, sve trebale biti na hladnijem i tamnijem, sa malo zalijevanja!!!  Ai kod mene im paše skroz suprotno!!
I puno sunce, i toplo i skoro pa svakodnevno cuckanje vode!!  Moje su na ljetovanju, u zimskom vrtu, na toplome, na suncu, i kaj je najbitnije - na oku!!!  Jer ako je ne zalijem 3-4 dana, odma se vidi na lističima, zato ja po kući hodam s kanticom i svako malo cucnem vodice, a kraj ruselije je boca za vodu !! Strašno je suh zrak, zemlja se odma osuši, plus sunce i temperatura od  +23-24 , evo jucer ali i ovih dana kad je sijalu sunce bilo je i +30 unutra.  Nemožeš ni stajat kraj prozora !!

E, sada postoji šansa da moje povenu u proljeće, ako baš imam peh, kao one se od topline i rasta izmore!!! Ali zato imam 3 jesenske zapelcane i još 5 teglica od svakodnetnog štiškanja!! A vaše bi se mogle  tek u proljeće probuditi i u rastu ...... prešišaju moje!!

Saro, ja svoju, svako malo štipkam kada se izduže grane! Tu gdje štipnem potjera 6-7 grančica!!   Zato je Antonijina-moja mama koralj tako gusta!! Ja svoju mogu u proljeće podijeliti u 4 dijela i još će svaka biti velika i gusta. Ali. velim, moje nemaju zimovanje !!!A da li ih treba orezati u proljeće: vjerujem da samo suhe grančice ako ih ima!!  Ili ako su ti pustile ono baš jako izdužene grane, zato ja svoje svako malo štipkam!!  A i pelcam!!

Belina, tvoja je predivna!!LOL Moja je bila upola manja od ove tvoje desno kad sam je dobila od Antonije!! Ali sam izgleda pogađala sve njezine želje, a pileča juhica je pun pogodak za nju,  i vidi je sada!!  5 mjeseci je unutra a izgleda kao usred ljeta!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2012 u 13:18
Sara, ne orezujem ih u jesen. u proljeće samo suho.
Free, ja nisam stručnjak za njih, naročito ne na kontinentu. moje prezime vani i samo ih zalijeva kiša, tj. brinu se sam za sebe. ja ih ne bi šišala u proljeće, samo ono šta je suho. kako će ti inače biti velike i guste. mislim da ti neće povenuti u proljeće, samo ih prihranjuj da imaju snage za dalje. ja ih ne bi iznosila dok dobro ne zagrije jer su ti sada u dosta toplom.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2012 u 14:11
Slažem se sa Free, nekako sam bojažljiva i  oprezna, eto što mi se prošle zime dogodilo:
 imala sam prekrasnu i ogromnu ruseliju koju sam po nekim savjetima koje sam našla na netu, konkretno, g. Bojčić, u jesen orezala.
Držala sam je na svježem mjestu, dosta svjetla, ali nisam dovoljno zalijevala. Mislim , da sam to već negdje spomenula, oprostite, ako se ponavljam. Rezultat  takvog tretmana je da prošlo ljeto nisam imala ruseliju koja je cvala, već koju sam spašavala. Prošle jeseni nisam je orezala, nisam imala ni kaj, sada samo povremeno štucnem suhe grančice.
 
Ove godine ju često zalijevam, skoro svaki treći dan, izdužila se na jednu stranu, nije lijepo kompaktna i bojim se njenog prvog susreta sa suncem, a pogotovo vjetrom.
Još samo da napomenem da sam u subotu bila u Vrtlariji Šnajder, oni isto orezuju ruselije u jesen i budu im krasne u proljeće, vidjela sam ih.
Eto, izgleda da je pravilo, da nema pravila!
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2012 u 19:15
Evo moja / Antonijina čupavica koja se cijele zime redovito zaljevala i sunčala se cijelog dana uz prozor grijane sobe.
 
 
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
irenaidani View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 817
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irenaidani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2012 u 20:36
predivne su...jedva ih cekam!!!!!!!!!!!!!!!Embarrassed
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2012 u 02:37
prekrasno vam izgledaju

Originalno poslano od člana Retriver Sara Retriver Sara napisao:

Eto, izgleda da je pravilo, da nema pravila!


ili da unatoč svim savjetima treba raditi po nekom svom instinktuWink
nisu kod svih isti uvjeti,
 bojčić i šnajder vjerovatno  ih imaju u staklenicima, u idealnim uvjetima - svjetlo, vlaga...
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2012 u 23:34

Moja je od prije nekoliko dana vani i koliko vidim ne buni se. Danas sam je razdvojila na dva dijela i posadila u cvjetno korito...neka se malo čelićiEmbarrassed

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2012 u 23:56
procitala sam da ruselija ne voli selidbu,a ja trenutno je selim po danu van navecer unutra..od sutra ide van za stalno....znaci ,ruselija voli direktno sunce i dosta vode..moaj je jos mala ,al dobro joj je,vidim da izbacuje grancice 
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415 30>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.