Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ruselija - Russelia equisetiformis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ruselija - Russelia equisetiformis

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2526272829 30>
Korisnik
Poruka
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2013 u 20:05
ove godine na moru sam ih prvi puta vidjela u živo i baš sam se iznenadila kako lijepo izgledaju uživoSmilestvarno su ljepotice
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
erutrina View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 22 Veljača 2013
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 66
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje erutrina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2013 u 21:29
Smile  cim sam je videla - bila je mooojaaa( (ovakva je bila ) http://www.zaslike.com/ - onda sam je presadila u vecu saksiju  i http://www.zaslike.com/ - - sada je na istocnom prozoru  ( unutra ) i ceka proleceBig smile
ako
Na vrh
Leona31 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 3106
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Leona31 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2013 u 05:57
Vidi ti nje kako se oporavila ,bas ti je lepa,pazi je i mazi smile73
Nije isto covek u pustinji
i pustinja u coveku
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2014 u 08:52
Pozdrav svima, sve pohvale na korisnim informacijama koje sam našla na ovom forumu.

Ovo proljeće sam odlučila zasaditi koraljnu ruseliju jer voli sunce i savršena je za moj balkon okupan suncem.

Može li mi netko reći da li se ona može razmnožavati sjemenom? I, gdje bih kupila sjeme?

Mi ovdje u Karlovcu i nemamo baš izbor za kupnju, uglavnom možemo nabaviti samo standardne biljke, poput pelargonija, surfinija,...
Na vrh
frenky View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frenky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2014 u 00:58
Pozdrav, nov sam na forumu i u vrtlarstvu pa sam tek preko ovog foruma otkrio sto sam ja u biti kupio na sajmu cvijeca prosle godine, izmedju ostalih biljaka(dipladenije,kamelije,bugenvile,zmajevog krila,...) i ovu ruseliju. kako nisam znao koji su joj uvjeti(pred kraj ljeta je ona vec lagano krenula crnit i raslo je nesto sto sam ja do jucer mislio da je korov :D ) nisam ju unosio.
do jucer je bila smjestena na natriveni balkon na juznoj strani, a danas sam ju tek stavio na osvjetljeno negrijano stubiste na sjevernoj strani. mene sad zanima, jel doticna ziva i sto da radim? ne bi ja nista diro nego eventualno zalio malo dvakih desetak dana?evo slike od zimus(isprike sto nisam zarotiro, jos ne znam kako) takodjer:slabo je cvala otkad sam ju kupio,tu i tamo cvijet ali rijetko. hvala

Na vrh
frenky View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frenky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2014 u 19:36
evo da vas obavijestim,otkad sam ju unio na stubiste, ko da je zivnula malo :) nadam se da ovo zeleno nije neki korov nego mlada ruselija ;) stavio sam i sliku u fuksijinu temu,izgleda da se razmnozila sama u teglu koja je bila ispod nje u kojoj je bila fuksija i brsljan :) bas fora

nisam ju rezo ni presadjivo, cekam da zatopli pa da ju presadim i stavim natrag na balkon

Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2014 u 22:12
ja bi rekla da ovo jest korov.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
frenky View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frenky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2014 u 22:59
ja se nadam da nije, poveo sam se za tim da u ovoj temi na stranici 12 postoje slike ruselija s ovakvim lisnatim granama :)
Na vrh
frenky View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frenky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2014 u 13:07
i,jel korov ili ne? :)
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2014 u 13:26
Korov,definitivno!
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2014 u 17:25
Korov definitivno, mišjakinja. Rekla bih da ruseliji nema spasa, ali poreži suho, počupaj korov, pa vidi ima li zelenog traga.
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2014 u 17:33
...haha, baš sam se nasmijala, pitaš jel dotična živa...dotična ti je najvjerojatnije vrisnula jer je sva suhaConfused...ne brini, za koji će mjesec biti na FloriSmile...no, poslušaj savjete, oreži suho, možda je u korijenu živa pa ti potjeraSmile...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
frenky View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frenky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2014 u 17:55
a sve je suho tako da mogu komotno ostavit samo korijen u zemlji hehehe smile118
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2014 u 18:01
...nikad se ne znaWink...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
frenky View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frenky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2014 u 18:21
evo sve sam odrezo do kraja, sad cemo vidjet makar se nista ne zeleni. izgleda da ce opet bit pokusaj na floraartu
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2014 u 19:50
mislim da je i moja crvena mrtva..ali ,neznam..imam par ruselija na cuvanju ,tri su bile pocrnile,ali ja sam ih zaljevala kad i ostale i gledam oporavljaju se..moja velika hm neznam,sumnjiva mi je ,totalno crna ..mislim se dali da joj odrezem grane
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2014 u 01:00
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Originalno poslano od člana administrator administrator napisao:


Ruselija je biljka koja ne podnosi niske temperature, zimi je ne treba drzati na temperaturi ispod 15 *C. iako može podnjeti i malo hladniju temperaturu...
A ljeti je treba drzati citav dan izloženu suncu da bi više cvjetala.

i treba j ustaviti na jedno mjesto i ne ju previše micati jer nije baš najbolje raspoložena za selidbu u kratkim intervalima :o))
uz to što voli suncano mjesto i ne čestu selidbu, najbolje ju je saditi u ilovcu ili treset sa dodatkom gline. jer biljka voli normalono zaljevanje pa i malo jace... tako ce glina zadržati duže vodu...


Moram demantirati vašu tvrdnju, moja ruselija je priživjela vanjsku temperaturu u primorju, a bilo je i 0. Bila je sklonjena ispod balkonskog stola i omotana zažtitom sa drugim biljkama.

Hvala na informaciji za sunčani položaj i savjete.Smile


E samo da se ispravim. Biljka je preživjela hladnoću, ali u konačnici ništa nije bilo od nje. Vjerojatno je oslabila i tokom ljeta ni makac, samo dvije kržljave grančice.

 Kako kažu slab joj imunitet od prehladaLOL
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2014 u 15:21
Ljudi, kako su vaše ruselije, kako se drže? Posebno me zanima kako je s ruselijama curka koje su na kontinentu?
Uskoro i meni stižu dvije - jedna krem i jedna koraljna. Smile
Na vrh
irisica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 76
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irisica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2014 u 22:48
Meni se nažalost jedna osušila. Ne znam što je bio razlog.Cry
Na vrh
vijolica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 1265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vijolica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2014 u 00:07
Ja još nemam hrabrosti svoje iznijeti van.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2526272829 30>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.