Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ruselija - Russelia equisetiformis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ruselija - Russelia equisetiformis

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 30>
Korisnik
Poruka
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2009 u 11:23
Fato, ona cesto zimi pocrni. Ali, ako ima mladih izdanaka, ziva je. I brzo raste, cvast ce ti ona ovoga ljeta ako nije mrtva.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2009 u 10:37

Ja sam danas dobio od nbjelovu 2 pelcera.Kako da ih sadim?

Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2009 u 10:58
najbolje bi bilo sa hormonom, a ako nemaš zabodi u zemlju dobro zali i od vrbe stavi grančicu onako u luku, na to vrečicu prozirnu i gumicom pričvrsti- ostavi u hladu tri tjedna i moralo bi se ukorijenit.
ako imaš prozirnu teglicu(od pudinga) vidjet ćeš žilice i tad makneš vrečicu
sretno
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2009 u 11:05
evo ovako ti izgleda moja





kad uslikam mlade pelcane stavit ću i njih
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2009 u 12:03

Hvala brobelja.Baš tako sam napravio.

Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2009 u 14:18

A to je trajnica?

Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2009 u 20:47
Bromelija prekrasna ti je ruselija, tako gusta i puna cvjetova, supeeer.

Antune trajnica je.
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2009 u 12:09
Evo moja jedna,samo jedna od dvije reznice se primila.Hvala nbjelovu.smile77
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2009 u 23:08
Brome,bi se moglo reći jel se primila ili ne?
Ako se bolje pogleda,na vrhovima,di je ono malo crvenkasto,se vide ko neki bijeli korjenčići!!?
 
 
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2009 u 07:10
lijepa je zelena mislim da se je primila, stavi je negdje gdje ima prijepodnevno sunce da bi mogla procvijetati smile169
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2009 u 07:18
ovako izgledaju moje



neprekidno cvijetaju- prava cvijetna kiša




Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2009 u 08:09
shasha, isjeci one crne vrhove na ruseliji.Bromelija, predivna ti je ruselija.Moja je pocela da cvijeta ali ne obilno ali sam ipak zadoovljna sto mi je ziva.U proljece mi pocela crniti, ja sam sjekla bolesne grancice i vadila tako da je jedna grmic ostao.Eh,  razlog toga je  moje licno misljenje je prehrana.Prije nekoliko godina sma imala ruseliju, razmnozila pa sam imala 12 divnih grmica.Hm... za nekoliko sati su sve pocrnile i uginule.Dugo sma razmisljala zbog cega, zasto... Nekon dvije goidine sjetim se da sam  prihranjujuci biljke preko lista poprskala i ruselije. Rezulat toga je njihov nestanak za nekoliko sati.
Opet razmisljam zbog cega ove godine, pa ove godine sam i prehranila ali ne preko lista nego u zemlju, i eto nije joj godila prihrana i bilo je sto je bilo.Ja vise nikad necu da ih prehranjujem, kako u prirodi uspjevaju tako ce im biti od sada kod mene.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2009 u 08:17
Hvala Brome i Fatka.
Znači ne prihranjujem je!?
Ok,ako vi tako velite,ja pokorno slušamSmile
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2009 u 10:06
moje mišljenje je da se ne prihranjuju dok su mlade

ja ove velike prihranjujem cristalonom i sve je u redu pogotovo kad je

sunčano- one kiše i hladno joj nije pasalo bilo je i malo crnih grančica

i obavezno moraju biti posađene u zemlju sa perlitom, a na dnu stiropor
Na vrh
ljiljana3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 197
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljana3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2009 u 13:53
Moja je ruselija cvjetala, a sada nema cvijeta nego na vrhovima ima tamne kuglice. Ja nisam sigurna jesu li to pupoljci ili je to ostalo nakon što je ocvjetala, pa to treba otkidati.
Molim pomoć!
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2009 u 21:15

To su ti ocvali cvjetici, mozes to otkinuti, tako ces je ujedno i malo pincirati, a to one vole.

OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
VITA View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 40
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VITA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2010 u 10:53
nedavno sam na sjamu kupila ruseliju koja je vrlo malena. Po informacijama oli žarko sunce a budući joj je domovina Meksiko obožava temp. iznad 25 stupnjeva te redovito zalijevanje.Pretražila sam forum ali nisam naišla na ovu temu ,ali ako ipak postoji dajte mi signal.
Interesira me da li netko ima ruseliju i koliko godina je ima tj. da li je preko zime istio tako vani ili unutra, da li se podrezuje ili ne dira do ljeta?Odnosno molim još par dodatnih informacija od onih koji je imaju.
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2010 u 11:02
znači taj cvijet se zove ruselija. kod nas u dubrovniku ga zovemo koralj. ja ga imam oduvijek, mislila sam da je to autohtona biljka. jako je jednostavna za uzgoj. ja ih imam i bijelih i crvenih, sadnice nisu skupe, 25kn u rasadniku od vrtlara. ja ih prihranjujem sa tekućim substralom. vole dosta sunca i dosta vode. na jakom suncu ne budu intezivno zeleni nego nekako više smeđi, bez obzira na to isto su prekrasni.
Na vrh
teuta View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 02 Lipanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje teuta Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2010 u 12:36
PREDIVAN CVIJET.TO NISAM VIDJELA KOD NAS U SLAVONIJI, ZA KUPITI. KAKO BSmileSmileI DOŠLA MOLIM VAS DO PELCERA,BILA BI JAKO ZAHVALNA.
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2010 u 10:50

Uploaded with ImageShack.us

koralji
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 30>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.