Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Što posaditi preko zime na balkonu
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Što posaditi preko zime na balkonu

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2009 u 00:17
Bez obzira,Flower,maćuhice,erica,razne ukrasne trave,mali zimzeleni grmići...,to se neće smrznuti.Wink
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
inaja View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje inaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2009 u 12:17
shasha hvala ti ja sam mislila da može ostati tamjan dobro je da sam pitala ad mi reci molim te na kakvo mjesto da ga stavim mora li imati direktnu svjetlost i smetali grijanje
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2009 u 20:39
Tamjan preko zime,Inaja?
Netko je već pisao o tome pa ću ja samo ponoviti jer ne znam gdje se pisalo.Uglavnom,ako ga ostaviš cijelog,kakav sad je,otpast će mu lišće,stare grane će odrveniti i nebude ti tako lijep na proljeće.Zato uzmi pelcere od njega.Lako se zakorijeni a znaš i sama da brzo raste.Tako ćeš imati na proljeće krasne mlade biljkice.Njih držiš na svjetlom mjestu i barem 1 tjedno zaljevaš.Ne mor biti toplo,dapače,bolje da je malo hladine da prebrzo ne rastu.Samo da nije u minusu,da se ne smrznu.
Je malo "off topic" no nećemo više(da sama sebe ne moram brisati)
To sam već u gornjem postu rekla,preko zime,tamjan zamijeni nekim bršljanom u tegli.Ima ih krasnih jednobojnih,od bijelih do tamnozelenih a i šarenih,ko na slici od Otok.
Na vrh
zdravka View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 36
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zdravka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2009 u 22:02
shasha bas ti hvala sto si ponovila za tamjan jer ni ja nisam to znala pa sam staru biljku unosila unutra i naravno u proljece ponovo kupovala novu.
Na vrh
inaja View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje inaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2009 u 10:32
ooooooooo hvala hvala punooooo
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2009 u 16:38
ovaj moj krasuljak iako spada u vrtno cvijeća lijepo uspijeva i na balkonu,ne spremam ga preko zime i veseli me cvatnjom u rano proljeće
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2011 u 17:45
ja sadim mačuhice
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2011 u 19:56
na mojoj balkonskoj polici već drugu zimu za redom su heuchere.
Također imam  i ukrasni kelj Smile.
Na vrh
ljubicicaBL View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 18 Rujan 2012
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljubicicaBL Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2012 u 18:09
Toliko me je zarazilo ovo gajenje cvijeća (i uređenje balkona) da ne znam kako ću bez toga kada krenu kiše i potom dođe i zima. U vezi s tim malo sam pretražila neke stranice i došla do nekog generalnog zaključka da to na relativno jednostavan način i bez potrebe za traganjem za biljkama koje mogu naći samo u drugim državama mogu postići i pomoću npr. calluna vulgaris/erica (nisam sigurna da sam shvatila razliku između njih) i maćuhice. Ako nisam u pravu, molila bih vas da podijelite svoja iskustva sa gajenjem cvijeća na otvorenom balkonu zimi, na minusu. Šta, prema vašem iskustvu, uspijeva na jednom takvom balkonu? Hvala svima unaprijed... smile162
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2012 u 22:12
Dobro nam došla!
Koliko je meni poznato calluna vulgaris(vrijesak) podnosi niže temperature od erice pa lakše preživi zimu .  imala sam prošle godine obje i erica mi je krepala čim je temperatura pala dok mi je vrijesak preživio zimu bez problema.
To je moje osobno iskustvo, ako griješim nek me znalci ispraveSmile
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2012 u 00:35
Dijana, u pravu si, vrijesak ( caluna) preživi našu zimu, erica je nešto drugo ako jako liče.
Ljubica, dobro došla na CIF, traži po temam što god te zanima, ima svega.
Maćuhice sam već vidjela ovihd dana u prodaj, dakle one su jako lijepe zimi, vrijesak također, kombinacija sa bršljanom je isto jako lijepa....
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2012 u 22:02
evo jedna ideja za zimsku kreaciju, bilo balkon ili nešto slično:


...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
orhideja4 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje orhideja4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2012 u 12:36
Pozdrav dragi moji

Ova tema mi se činila zanimljiva i mislim da je nema na forumu pa eto da vidimo kakvi su Vaši zimski balkoni. Ja ne volim da mi je balokn pust, djeluje mi tužno i sumorno bez biljaka, pa sam odlučila probati s ovim biljčicama (maćuhice,ciklame, koralji,bršljani,erica, callune i dr.)Ima nekih i od ljetos(čuvarkuće,lavanda i ovaj zeleni grmić).
Ove tzv. zimske vrtove sam radila po uzoru na članak s neta koji možete pronaći na:

http://vijestigorila.jutarnji.hr/gorilopedija/lifestyle/bilje/vrtne_trajnice

Ovo su slike mojih ljpotica koje trenutno držim na južnoj strani, na balkonu stana u Zagrebu.Baš me veseli pogled na njih. Nedavo su posađene, pa me malo strah da će ih zima uništiti tj. da će smrznuti


Imate li vi kakav način kako ih zaštititi od mraza?



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2012 u 13:23
lijepo... ne zalijevati kad temperature padnu , da se ne smrznu tegle, možeš ih malo umotati u jutu ili sl. staviti stiropor ispod tegle radi izolacije...
belica,zagreb
Na vrh
24crogirl View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 13 Ožujak 2012
Lokacija: Zg
Status: Offline
Bodovi: 59
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 24crogirl Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2012 u 14:47
Dragi moji,imam ideju staviti neko lijepo bilje na balkon i to po zimi i hladnoci.Ne znam samo koje bilje moze u posudama uljepšavati balkon cak i kad ga snijeg lagano pokrije i zato molim puuunooo ideja!
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2012 u 07:21
sjeverni balkon u zimskom izdanju:








...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2012 u 07:31
na južnom balkonu, polica s heucherama:

slika

i panj sa čuvarkućama:

slika


...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2012 u 10:21

slika


Ovako sam sadila biljčice, haucere, travice, erike, žednjake godinama !!  EmbarrassedPokazalo se jako dobro  ...   jer biljčice se prije probude u proljeće, teglice se prije ugriju nego tlo, a kada u proljeće dođe sezona za sadnju proljetnog ili rano ljetnog, imam dovoljan broj ljepih razraslih biljčica za posaditi u kamenjare i vrt, jer su biljčice u teglicama do ljetne sezone kao da su kupljene u centrima  !!

Saro, predivna kombinacija !!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2012 u 20:07
Retriver Sara.....lijepo si oživjela sjveri i južni balkon i u ovim hladnim danima
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2012 u 07:00
RS,
balkoni ko bonbončići!!Clap
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,211 sekundi.