Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - nepoznati pelcer
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


nepoznati pelcer

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: nepoznati pelcer
    Objavljeno: 05 Listopad 2008 u 11:57
jučer sam se ogrebao za grančicu ove biljke dok sam kupovao neka hidraulička crijeva.sad pitanje je što je to.
mi smo djeca cvijeća
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Željka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 424
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2008 u 12:10
Da nije Božićna zvijezda... moje skromno mišljenje
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2008 u 17:49
Ja mislim ko i Željka,no ne znam kak se zvijezda pelca.Imaš temu o njoj i ako nije Admin napisao kako se pelca,pitaj njega,on zna.
Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2008 u 18:13
to sam i ja pomislio ali na slikama se vide samo cvijetovi.listovi se jedva naslučuju.
mi smo djeca cvijeća
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2008 u 18:17
Pa poslikaj cvijet izbliza.To misliš na ono desno od božićne zvijezde(božićna zvijezda je ovo sa zelenim listovima,u prvom planu na slici)?
Na vrh
Željka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 424
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2008 u 20:14
Originalno poslano od člana skitnica skitnica napisao:

to sam i ja pomislio ali na slikama se vide samo cvijetovi.listovi se jedva naslučuju.

Ja opet samo vidim listove, a cvjetovi se samo   naslućuju ..
Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2008 u 18:49
o tome u prvom planu i govorim.oni cvjetiči su otprije u vazi,več su i suhi.dakle ipak je božična zvjezda.
mi smo djeca cvijeća
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2008 u 10:10
I ja mislim da je riječ o božićnoj zvijezdi.....pokušao sam zapelcati, na žalost nije uspjelo, možda zbog bijelog soka. Znam da je zvijezda mlječika kao i maslačak i da ima plitko korijenje.
Kažu da je najbolje iz sijemena.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2008 u 20:44
negdje sam pročitala da rez/ranu na grani božićne zvijezde treba staviti u vruću vodu da prestane curiti taj bijeli sok

valjda su onda veće šanse da se uhvati

nisam znala da pravi sjeme


Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.