Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Carsko oko - Coreopsis tinctoria
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Carsko oko - Coreopsis tinctoria

 Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
Poruka
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Carsko oko - Coreopsis tinctoria
    Objavljeno: 05 Listopad 2008 u 20:54
Jednogodišnja biljka, uobičajeno naraste do visine 40-80 cm, mada je kod mene ove godine izrasla i do 1,5 metara.
 

Voli sunce i običnu vrtnu zemlju. Cvate u žutoj boji pa sve do smeđe (kombinacije žute i smeđe). Nakon cvatnje preporučljivo je otrgati ocvale cvjetove da bi se potaknulo novo cvjetanje, samo nekoliko ostaviti za sjeme.

 

Ja sam ih ove godine redovito "orezivala", bitno ih je skratiti tako da se orežu negdje do polovice, ali tako da se ostave dijelovi biljke gdje se grana tj gdje su listovi, jer tu ona potjera nove pupoljke.

 

Sama se rasijava i rano niče slijedeće godine. Kod mene neumorno cvate od proljeća pa sve do sada.
Budi promjena koju želiš vidjeti.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2008 u 21:10
i meni su preslatki...naravno od tebe sam ih dobila Smile u prvom pismu iznenađenja...inaće ne bi ni znala za njih Tongue
Na vrh
Željka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 424
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2008 u 21:31
Jako lijep cvijet! SilveK imaš "oko" za cvijeće i za fotke.
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2008 u 21:13
Iduće godine će ovih simpa cvjetića bit i u mom vrtu zahvaljujuć zna se komeWink
Na vrh
Ivana-Mia View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 30 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 1278
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivana-Mia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Prosinac 2008 u 22:15
Hvala Silvek na ovom cvjetiću!!!!
 
 
Sada znam i za njega
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2009 u 18:45
Danas sam malo prošla dvorištem i našla nešto zanimljivo.Naime,carsko oko je dugo u jesen cvalo i jedan dio nisam počupala.Zahladilo je i tako je ostalo za počupati na proljeće.Zanimljivo je to da jutros moje carsko oko ovako izgleda
 
 
 
Nije se smrznulo,a bila je jaka zima,iako je bilo skroz nezaštićeno.Ovih dana je bilo toplo i mlado lišće je potjeralo.
E sad,jel to uistinu jednogodišnji cvijetWink
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2009 u 19:14
Ovo su vjerojatno male biljčice koje su niknule još najesen, i kod mene se to događa, samo se zasija, nikne još na jesen i prezimi do proljeća...
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2009 u 19:14
Da li je coreopsis isto što i gailardia ili je samo cvijet jako sličan?
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2009 u 19:18
Nije, i cvjetovi baš nisu slični...cvjetovi carskog oka su manji od gaillardie, gaillardia je crveno-žuta, a carsko oko smeđe-žuto.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2009 u 19:25
Silvek,to nije mlada biljka,ta je cvala još u jesen.Sad sam maknula osušene stabljike da se vidi lišće.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2009 u 19:25
Ovo je slika sa neta, razveselilo me jer se zove coreopsis verticilata ZAGREB
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2009 u 19:36
Ja sam posijala sjeme ivec je niknulo, predivan cvjetak, bas mu se veselim, a ako jos druge godine sam izide kao Shahsin super.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2009 u 19:52
Nemam iskustva s vrtnim cvijecem...izgleda mi jako lijep .. Shasha,Trisa ocekujemo slike vaseg Carskog oka,ovog proljeca!!
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2009 u 19:55
Shasha, uglavnom se ponaša kao jednogodišnja, e ovo kod tebe, ma super!Smile Baš razmišljam zašto, i kod mene je jedne godine prezimila jedna biljčica...možda nije cvala onoliko koliko je mislila, pa neće uginuti sve dok ne obavi svoju životnu misiju: razmnožavanje - ne zezam se, recimo pročitala sam na forumu o digitalisu da ako mu se režu ocvali cvjetovi i ne dopušta da ode u sjeme, umjesto da je dvogodišnja biljka, ponaša se kao trajnica.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2009 u 19:57
Otok, postoji više vrsta coreopsisa, jednogodišnjih i trajnicama. U trajnicama imaš temu coreopsis grandiflora - djevojačko oko, trajnicu iz ove porodiceWink

http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=1995
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2009 u 20:14
Ok, neću se više mješati
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2009 u 20:27
Joj Otok, pa krivo si me shvatila, nisam apsolutno ništa loše mislila, i ne mislim da se miješašsmile78 Apsolutno je svaki komentar dobrodošaoSmile
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2009 u 20:36
Triša,naravno da se bude i tvoj sam rasijao,pa tako i niknuo,ako  ostaviš da sjeme dozori na stabljiciWink
Ništa,SilveK,sad bumo pratili razvoj ovog mog"dvogodišnjeg"Wink
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2009 u 20:57
Originalno poslano od člana SilveK SilveK napisao:

Joj Otok, pa krivo si me shvatila, nisam apsolutno ništa loše mislila, i ne mislim da se miješašsmile78 Apsolutno je svaki komentar dobrodošaoSmile
 
Moja greška
Htjela sam napisati - neću više mješati  (mislila sam na mješanje tema o coreopsisu - nisam znala da ih ima više), a napisala sam - neću se više mješati, pa je ispalo kao da se ljutim.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2009 u 09:04
Ha-ha bas super, ynaci otkidam cvjetove neko vrijeme da mi bolje cvata, a pred jesen ostavim cvjetove da napravi sjemenke i da se sam rasije
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.