Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Gillenia trifoliata
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Gillenia trifoliata

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Gillenia trifoliata
    Objavljeno: 06 Listopad 2008 u 10:44
U potražnji za novim cvijećem naletio sam u www.decora.hr - još nema sliku na trajnicu Gillenia trifoliata.
Sigurno će vas zanimati....
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2008 u 10:47
Na vrh
Željka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 424
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2008 u 11:53
Ja sam je dobila prije par dana, naručila u Decori. Stigla mi u jako lošem stanju, polusuha. Jel ima netko kakve informacije o toj biljci, da li se vani sadi ili u posudu? (ja sam je posadila vani) Nisam je nikad vidjela, osim u časopisima, prekrasna je.
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2008 u 12:06
"Moj  lijepi vrt" kaže da gilenija trifoliata još uvijek slabo poznata trajnica u našim vrtovima. Da je ova biljka atraktivna cijele godine. U proljeće niću izdanci crvenkaste boje, poslje se pojavljuju krhki bijeli cvjetovi koji kao da lebde na stabljikama a ujesen zeleno liššće poprimi crvenu i žutu boju. Visina biljke dosegne visinu 80-100cm. Voli umjereno vlažno, svježe tlo. Idealan položaj je pokraj grmova i drveća ili u polusjeni pored kuće. Podnosi i sunčanije položaje zaštićene od snažnog podnevnog sunca s dovoljno vlažnim tlom.
Još sam negdje pročitao da cvijeta u lipnju i srpnju i da je atraktivna biljka u cijelom vrtu.
Na vrh
Željka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 424
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2008 u 12:37
To sam i ja pročitala, po svemu sudeći može u vrt. Ali poslali su mi jako lošu biljku. Nije zbog puta povenula nego su baš poslali povenutu biljku pa sam malo na njih ljuta. Dosta su skupi obzirom da šalju samo jednu malu biljčicu i onda još ovako lošu, sve što sam naručila jedva da je još živo. Al pretpostavljam da ako može u vrt da će mi se oporaviti prije nego stigne jača zima. Morat ću je malo i zaštititi.
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2008 u 12:43
Želim ti srećusmile99Željka
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2008 u 12:46
Željka možda je biljci sad vrijeme da propadne....jer neke trajnice se sad suše....bitno je samo da im je korijen zdrav i na proljeće će opet biti lijepe
Na vrh
Željka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 424
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2008 u 13:01
Originalno poslano od člana iris iris napisao:

Željka možda je biljci sad vrijeme da propadne....jer neke trajnice se sad suše....bitno je samo da im je korijen zdrav i na proljeće će opet biti lijepe

U biti sam reagirala prebrzo i ovo napisala na forum, naravno da je biljkama sad vrijeme propadanja jer stiže jesen, moja greška. Iznijela sam brzopleto optužbu. Sve sam biljke posadila i vjerujem da će se sve primiti. E kad sam tako brzo napala Dekoru želim se i brzo ispričati, ovih dana sam se osvjedočila da su izuzetno poslovni, da svoje biljke vole i da poštivaju mišljenje svojih kupaca, to me je čak iznenadilo jer su reagirali zbilja na jedan poslovni, ljubazan način, a što je danas dosta rijetko.
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2008 u 12:04
Željka ja u Decori tri godine naručujem sadnice i prezadovoljna sam njima i njihovom poslovnošću. kako sam ja iz Čakovca a oni u Buzetu sadnice dolaze s poštom i da neke izgledaju u početku "loše" ali u proljeće se pokažu u svojoj najljepšoj divoti. Ove jeseni sam dvaput od njih naručila i sa količinom cvijeća koje sam dobila prezadovoljna sam jer sam pojedine mogla razdijeliti na više komada i tako da je bilo "platiš jednu dobiš tri". S cvijećem samo strpljivo.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2008 u 08:05
Potpisujem ovo o Decori što je napisala Tija, imam jako dobra iskustva s njima
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2009 u 14:34
evo još jedne sličice sa weba
 
Gillenia%20trifoliata
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 19:07
Hvala na slićici.....izgleda još jako mlado.
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 20:11
Gledala sam novi katalog Decore i izgleda da je više nemaju. Tak mi i treba kad ne reagiram na vrijeme.
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2009 u 07:06
Horti, baš je jako želiš?
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2009 u 19:08
Oh, naravno Baka Bea!
Zar je moguće...imate i nju?
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2009 u 19:30
Nemam, ali je mogu naručiti. Treba je pothlađivati, pa ćemo malo prevariti prirodu i ubrzati nicanje u hladnjaku.
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2009 u 20:29
Što sve Vi radite da bi nas razveselili Baka Bea.
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2009 u 08:52
Baka Bea samo za Vassmile79
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2012 u 13:24
Vidim da nema novih postova o Gillenii pa me zanima je li sijanje sadnja uspjela? Baka Bea, HortiQuestion
Ivanić-Grad
Dok ne pokušate, ne znate što ne možete učiniti. Henry James
Na vrh
janja-nja-nja View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 01 Studeni 2014
Lokacija: Predgrađe Zg-a
Status: Offline
Bodovi: 217
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje janja-nja-nja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2016 u 13:58
I mene zanima što je s ovom biljkom u vašim vrtovima. Može li netko staviti par slika i napisati kako im se ponaša u vrtu,jel' poslušna, jel' invazivna, jel' lijepa i u kojem periodu je najljepša?
Ja sam ju htjela kupiti ali kako vi ništa niste pisali, odustala sam.
Sad sam se ponovo zainteresirala jer sam je vidjela u jednom parku u Zg.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.