Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ipomea, slak ukrasni, ladolež
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ipomea, slak ukrasni, ladolež

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 13>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2013 u 11:06
sačekaj još malo. I moj je tek krenuo, a sijala sam tjedan prije tebe
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2013 u 09:00
Posijala sam prije dva tjedna slak (otprilike jednu tonu sjemena).....direktno u zemlju.Još mi nije niknuo niti jedan jedini. Da li je vrijeme da počnem paničariti i oplakivati ga ili je još pre rano za njega?
U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2013 u 20:18
Uvijek sijem direktno u zemlju ali kad bude malo toplije.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2013 u 18:54
ja bih rekla da je cak i rano za sijanje sada. slak jako brzo raste ali ne voli nize temperature, a s obzirom na prognoze u kontinentalnom dijelu hr sasvim je moguce da ga potuce mraz ako ga nemas gdje drzati na svjetlu u kuci. ja sam prosle godine sijala slakove rano unutra i skuzila da nema smisla, samo budu krzljavi a ovi posijani direktno vani su puno jaci i ljepsi kasnije...
velika gorica
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2013 u 11:59
Slak nije porebno namakati,može se sijati direkt u zemlju.Nikakve posebne tretmane ne traži.Jako je  jednostavan za uzgoj i jednog kada ga posijemo teško ga se riješiti,jer sledećih sezona niče sam kao korov.Ja sam ih imala svakakvih boja,oblika i vrsta i od svih samo sam  kardinala i  quamoclita sijala u čašice i kasnije presađivala na stalno mjesto.Ostale vrste ne..Njega sijem vani kada prođe  opasnost od velikih mrazeva i to je to.Znači nije ga kasno sijati..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2013 u 10:41
SŠ, nemam nikakva iskustva sa slakom. Ovo je prva godina da sam ih sijala.
Vjerujem da nije prekasno jer rastu vrlo brzo. Radije ih odmah posadi u veće tegle. Sjemenke pod obavezno 24 sata unaprijed namoči (ja ih namočim u otopinu kamilice, što znači na cca 6 dl vode, vrećica kamilice i pusti to da odstoji dok se ne ohladi a onda u to stavi slak.
Nemoj ga sijati preduboko tj, max 0,5 cm, zalij i pokrij sa folijom.
To su moja iskustva s tim da sam imala sjeme iz dva različita izvora, jedno je niklo super, drugo uopće nije tj. niklo je možda 5%
Na vrh
Sandra Šteko View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 12 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 41
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sandra Šteko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2013 u 20:29
Mermaid dreamer možeš li mi reći da li mi je sad kasno sijat ipomeu i trebam li ju pokrit s nećim dok ne nikne.Vidim da su tvoji sijanci već veliki. pa zasigurno imaš iskustva s njima.Big%20smile
Na vrh
Sandra Šteko View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 12 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 41
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sandra Šteko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2013 u 22:05
WOW prekrasne su vam svima ipomee.
Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2013 u 11:06
Prije dva dana sam presadila ukrasni slak.

Na vrh
magadan View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 16 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 141
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magadan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2013 u 16:54
Originalno poslano od člana nbjelovu nbjelovu napisao:

Vjerojatno sam vec dosadna, ali danas je bio pravi slap, ne mogu odoljeti da vam ne pokazem:



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us


Koja je to vrsta slaka? Preeeekrasan je! Jesu svi slakovi jednogodisnje biljke?
Na vrh
Betty Boop View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 24 Prosinac 2012
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 1660
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Betty Boop Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2013 u 21:05
Originalno poslano od člana nbjelovu nbjelovu napisao:

Betty, i tvoj je predivan. Ja sam jednom davno imala tu biljcicu, i bila mi je u sjeni i nije bila niti priblizno ovako lijepa kao vase, pa sam je eliminirala. Sada vidim da nije cvala tako obilno jer nije imala dobre uvjete.


Samo joj treba puuuno sunca i zalivanja...i podariće gomile i gomile cvetova
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2013 u 20:55
 
Krasne Ipomoee, sve redom. Do sada ih jos nisam nigdje vidjela u zivo.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2013 u 15:44
Betty, i tvoj je predivan. Ja sam jednom davno imala tu biljcicu, i bila mi je u sjeni i nije bila niti priblizno ovako lijepa kao vase, pa sam je eliminirala. Sada vidim da nije cvala tako obilno jer nije imala dobre uvjete.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Betty Boop View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 24 Prosinac 2012
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 1660
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Betty Boop Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2013 u 20:51
Originalno poslano od člana nbjelovu nbjelovu napisao:

Lantana, prekrasan Cardinal, i listovi su sami po sebi prelijepi.


Potvrđujem i potpisujem...i dodajem da mi je to najdraža vrtna biljka za 2012.godinu.
Moj skromni doprinos ovoj temi...

Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2012 u 07:04
Lantana, prekrasan Cardinal, i listovi su sami po sebi prelijepi.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2012 u 00:59
Lantana prekrasan je a kako je bujan samo, kad si ga sijala
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2012 u 20:29
Zaista su posebni...lijepi su....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2012 u 20:14
'Cardinal Climber' Vine Ipomoea sloteri ima jako interesantne listove, a cvjetovi su žarko crvene boje.




život je more
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2012 u 14:38
Ja sam isto nabavila sjeme takvih ali na moju žalost procvali takve boje ali obični, nisu dupli.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2012 u 22:13
..I meni su lijepi Freeini i Ninini slakići..pravi gušt ih je gledat!
...ja sam ove svoje kupila u Njemačkoj, lani...već sam se pobojala da neće biti ništ iz njih, al...počelo je počelo!
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 13>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.