Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ipomea, slak ukrasni, ladolež
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ipomea, slak ukrasni, ladolež

 Odgovori Odgovori Stranica  123 13>
Korisnik
Poruka
angi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1139
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje angi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Ipomea, slak ukrasni, ladolež
    Objavljeno: 15 Lipanj 2007 u 13:23
ove godine sam se igrala sa sjemenom ipome ili ti ukrasni slak, zvani ladolež,
uglavnom, dobro dođe kao zaštita od sunca ili čega sve ne želite već (pogleda npr.)ili ti prašine i sl.
uzima dosta prostora što za određene kombinacije može biti sjajno rješenje,
pije punoooo vode pa izračunajte troškovnik vode,
i cvijeta ,
pokušavam uhvatiti ritam otvaranja cvijetova, uglavnom, ujutro su otvoreni a oko podneva se polagano zatvaraju...
pogledajte sličice pa ako želite još sličica tu sam;
 


Ažurirao angi - 15 Lipanj 2007 u 21:05
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
angi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1139
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje angi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2007 u 13:24
evo i cvijetova ukrasnog slak-a
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2007 u 13:27
angi zaista ti je lijepo izrastao, jel ti to na balkonu? listovi zbilja zdravo izgledaju, a trošak vode tko šiša, glavno da izgleda ovako lijepo.
Na vrh
angi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1139
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje angi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2007 u 13:29
da, Lana, na balkonu je, zapadna strana  ,

Ažurirao angi - 15 Lipanj 2007 u 13:30
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2007 u 14:04


kod nas se to zove sabascic
i ja ga imam na balkonu alo jos nije procvjetao
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2007 u 19:53
Moja je nona to zvala kampanula...i imala je ljubičaste i boja ciklame...Heart
Na vrh
artemisia View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje artemisia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2007 u 22:42
Angi Odlična biljčica koja brzo stvara pravi cvjetni zid!!! Ja to sijem uz ružu penjačicu koja je uz žičanu ogradu i koja predivno cvjeta na početku sezone, a kasnije se samo sporadično pojavi koji cvetek pa to ukrasni slak lijepo nadopuniHeart
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2007 u 00:40
Anqi,skupljaj sjeme,ja kandidat za sjemenkesmiley4
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2007 u 00:41
joooj da sve pohvale slaku,predivan je,naravnosmiley_69
Na vrh
angi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1139
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje angi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2007 u 10:36
Artemisija, nadam se da ću se ove sjajne ideje sjetiti sljedećeg proljeća,
kakvu sjajnu viziju imam, ako uspije cure sljedećeg godine ću od ovog balkona  imati ''novi balkon'' ,
Shasha, za sjeme  , pa i to nije loša ideja, imati sjeme koje ''poznaješ'' 
ako uspijem, dijelim svima


Ažurirao angi - 16 Lipanj 2007 u 10:36
Na vrh
angi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1139
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje angi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2007 u 21:27
e. kad smo kod sjemena,
kažu da su sjemenke vrlo otrovne, dok sama biljka nije opasna
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2007 u 21:51

pa neću jesti sjeme,sadit ću gasmiley_147smiley_147

Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2007 u 14:19
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

pa neću jesti sjeme,sadit ću ga[IMG]http://www.zena.hr/forum/smileys/smiley_147.gif" align="absmiddle" alt="smiley_147" />[IMG]http://www.zena.hr/forum/smileys/smiley_147.gif" align="absmiddle" alt="smiley_147" />




Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2007 u 23:21

Imam jedan ružni betonski zid koji bi htjela prekrit, a puzavac mi sporo raste. Možda bi ga mogla prekrit slakom. Ima li duboko korjenje ?
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2007 u 23:27
Originalno poslano od člana Hele Hele napisao:


Imam jedan ružni betonski zid koji bi htjela prekrit, a puzavac mi sporo raste. Možda bi ga mogla prekrit slakom. Ima li duboko korjenje ?

Ne znam koliko je duboko korijenje, ali pretpostavljam da nije... moj još uvijek cvijeta, pa... Tekoma ti je upitna, ona kao luda širi svoje korjenje...
A slak je jednogodišnja biljka.... Wink
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2007 u 00:13
Pokušat ću ja sa slakom. Več sam i sjemenje nabavila.
Na vrh
Plantlover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 02 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Plantlover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2008 u 22:49
Meni je u vrtu jako izrasto preko cijele ruze pa sam ga moro malo skratitsmile100,no ipak zahvalna biljka
Na vrh
Letitia View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 64
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Letitia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2008 u 19:25
Lijep je, ovako na balkonu.
 
Prošle godine sam ga stavila uz ogradu. Na našoj, južnoj strani ograde,  su gotovo cijeli dan cvjetovi bili zatvoreni. Zato su susjedi imali prekrasan cvjetni zid u tri boje: ljubičasti, crveni i bijeli. Kupila sam mješavinu sjemena u samoposluzi. Slak daje jako puno sjemena, tako da ga imam još, ako je netko zainteresiran 
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2008 u 20:31
evo moj od prosle godine
Na vrh
maya View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2008 u 15:20
ove godine sam prvi put posadila slak,pa ako mi samo mozete reci u koliku saksiju da ga posadim posto ce mi stajati na balkonu?smile219
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 13>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,211 sekundi.