Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ipomea, slak ukrasni, ladolež
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ipomea, slak ukrasni, ladolež

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 13>
Korisnik
Poruka
sanja30 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2008
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 189
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanja30 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2008 u 16:51
za saksiju ne znam,ja sam ga prije dvije godine posadila u dvorištu... i desila se nakon par tjedana neka situacija, ja otišla na dva tjedna i kad sam se vratila morala sam se probijati kroz prašumu hehe
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2008 u 18:25
Originalno poslano od člana maya maya napisao:

ove godine sam prvi put posadila slak,pa ako mi samo mozete reci u koliku saksiju da ga posadim posto ce mi stajati na balkonu?smile219

Maya, ja sam prošle godine presadila mladice pet komada u teglicu promjera 20 cm. Lijepo se razgranao po ogradi između mene i susjede.  Možeš i manje ih zasaditi u istu, ali onda ti prekriva i manju količinu ograde.
Na vrh
maya View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2008 u 18:52
Hvala Andrea01,mislila sam da ce mi trebati mnogo vise mjesta.smile146.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2008 u 07:57
Tako mala posuda,Andrea??!!! Ja sam isto mislila nešto u teglu zasaditi no računala sam da bi u veću(nisam ga do sad imala pa ne znam) a okolo bi bacila prkosiće ili nešto slično.
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2008 u 11:12
Moja iskustva sa sadnjom Ipomee u teglu su loša iako je bila posijana u veliku teglu. Biljke su izgledale očajno za razliku onih koje su rasle u vrtu.
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2008 u 12:42
Shasha, da tako mala posuda... Ali ja sam samo njega imala u toj tegli... i moj slak je bio onaj najobičniji. Probaj staviti u veću teglu, njega u sredinu, ali ne samo jednu mladicu jer onda ne izgleda razgranato baš... Cry

Kika ima pravo da onaj slak zasađen u vrt je ipak ljepši, ali sam ja to smatrala budući je moja teglica bila u hladu na sjevernoj strani, da je super izgledao u tim uvjetima. smile57
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2008 u 21:37
Moj slak tako dobro napreduje, da me baš čini sretnom. Posijala sam dvije vrećice i valjda je baš svaki izniknuo i ima po dva do četri listića. Napravila sam mu mrežu za penjanje i uspon može početi.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2008 u 21:51
Posadila sam nešto van a mislim nešto u teglu jer mi na par mjesta treba baš  nešto takvo ali u tegli.Bum probalaWink
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2008 u 22:17
Evo moji slakovi od prošlog ljeta. Puno bolje rastu u vrtu nego na balkonu u posudi. Super je kad hoćeš nabrzinu sakriti ružne detalje, zidove i sl.
 
 
 
 
 
Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2008 u 09:12
Razmišljala sam ga posijati uokolo jednog panja, ali panj je u hladu.
Hoće li mu to smetati?
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2008 u 09:15
mislim da nece ako se on bude sirio posvuda pa i po suncu
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2008 u 17:49
Neće mu sigurno smetati, oni rastu ko ludi.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2008 u 18:42
Od dvije vrećice evo što je izašlo, što ga je više to je ljepši.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2008 u 08:59

Znači danas krećem po svoju vrećicu sjemenja :)

Jedino ću zbog kiše malo pričekati sa sijanjem.
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2008 u 11:44
joj ja slak posijala u posudicu promjera 15 cm
mislila da je to nešto malo, da mu ne treba puno prostora, mislim da ću imati problema, mjesta na balkonu više nemam a ako se to tako širi....a niknuo mi je baš bujno, jedino da ga u mame u vrt presadim
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2008 u 11:46
lana nosi ga kod mame Big%20smile
Na vrh
maya View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2008 u 11:46

Na mome ladolezu se pojavio prvi cvijet.Prelijep je i plav.Jedva sam ga primjetila posto je procvjetao u dnu gdje je lisce najgusce.Za sada mu je dobro u saksiji,nadam se da ce tako i ostati.

Nije isto zivjeti i biti ziv!
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2008 u 23:06
Ja svake godine sijem slak uz žičanu ogradu kraj kuće, super sam zadovoljna njime, odlično se pentraju uz ogradu:



Jedino je malo više posla ukloniti ga s ograde kad se posuši zimi.
I šteta što cvate samo prijepodne, baš ima krasne cvjetiće.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2008 u 21:00
Slak mi je sve ljepši i ljepši, a prvo što ugledam kad  se probudim su njegovi predivni cvjetovi.
 
 
 
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2008 u 22:21
Mi ga zovemo dobrojutro iliti buongiorno....zbog jutarnjeg cvjetanja, naravno....
Da li imate onaj što ga zovem ludo buongiorno, njegovi zadebljali korjen ostane u zemlji i slijedeće proljeće udara ponovo...ne treba sijati...imam ga na otoku....strašno je izdržljiv i ne da se lako iskorijeniti....list mu je lagano rascjepan na 3 dijela.....da li je to isti rod???
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 13>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.