Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Cvijet do cvijeta,Korjenkova hacijenda
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Cvijet do cvijeta,Korjenkova hacijenda

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 199200201202203>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2015 u 17:38
Predivne slike!Čestitke i
na 200-toj str.!
Crveni biserak je prekrasan!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2015 u 19:08
Vidin da ti je dobi miscanthus boju,lipo zgleda.
From the earth we come to the earth we return in between we garden
Na vrh
catalpa View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 16 Srpanj 2014
Lokacija: zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje catalpa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2015 u 21:15
Kolorit jesenjih boja u kombinaciji sa kamenom na tvojoj hacijendi je neponovljiv doživljaj, čestitke na 200 str. Heart
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2015 u 23:38
Miscantus i penisetum osvajaju bojom.
Sutra je novi dan.
Na vrh
kamenjarka1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2015
Lokacija: Drinovci BiH
Status: Offline
Bodovi: 1656
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjarka1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2015 u 07:17
jesen stiže dunjo moja to je ta pjesma
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2015 u 19:42
Ne, ne, slike nisu grozne, uživala sam u svakoj. Divan vrt u zagrljaju mirne i tihe jeseni. smile76
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2015 u 19:28
Dugo nisam prošetala tvojom hacijendom, ali sam zato sad dobila dozu ljepote za čitavu zimu. Kod tebe je čitav prostor skladno i prekrasno uređen, izbor biljaka fantastičan i sve je lijepo ukomponirano u jednu savršenu cjelinu pa je jako teško nešto izdvojiti... Ipak, bijeli vrt je za mene nešto posebno, moj odavni san, a tvoj je sve ljepši i sve više nalik onom koji zamišljam. Zato izdvajam ovu sliku, jednostavno je predivna Heart


Ostavljam ti puno pozdrava i nadam se još kojoj sličici ( iako razumijem muke po photobucketu Smile )
smile91
Što sam? Tko sam? Ja sam samo sanjar...
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2015 u 00:04

Draga Korjenko, vjerujem da u tvojem prekrasnom vrtu još uvijek ima poneki cvijetić, makar nam je zima na pragu. Drago mi je da ti kolkvicija lijepo uspijeva i da te druge godine bude razveselila cvjetićima. Kako to da ti je "Moudry" u tegli, ili nemaš još pravo mjesto za njega?
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2015 u 10:26
Dragi moji cvijetni prijatelji, hvala što posjećujete moj vrt a ja se trudim da vam bude lijepo i oku ugodno Hug
Svi su radovi završili osim što su mi još ostale kane da ih povadim i "ušuškam" do proljeća. To ću obaviti ovaj tjedan i onda i ja i vrt na zasluženo zimovanje Wink. Duga je bila ova vrtlarska sezona i neka je....još uvijek nemamo 0 stupnjeva takao da sam tek prošli tjedan dopospremila lončanice. 
Ove sam godine oduševljena mandarinkama. Na dva odrasla stabalca ( cjepio moj tata) imam 81 mandarinku + na mladoj ovogodišnjoj (rasadnik Prud) čak 2 velike mandarinke.Thumbs Up Ko božićna drvca !
Imam još nešto zadnjih slika i mislim da su i mandarinke na tim slikama dok ih još nisam pospremila u garažu. To ću ovih dana srediti i staviti na CIF.

Vila 2....hvala ti na lijepim komentarima Hug
Carol.... već ove godine je cvala kolkwizia Thumbs Up. Moudry je u tegli jer jednostavno da dva mjesta gdje je bio nije pasalo, previše je bilo sunca a kod mene je hlada ili poluhlada malo, voljela bi da je više jer me sve više privlače biljke za hlad. Ovako ću ga u tegli moć "seljakat" iza kućice kad bude bila pržiona Wink
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
catalpa View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 16 Srpanj 2014
Lokacija: zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje catalpa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2015 u 21:30
Vila je izdvojila prekrasnu sliku, dobro te razumijem kad kažeš da te privlače biljke za hlad, oduševila sam se jednim vrtom u časopisu "Moj lijepi vrt" gdje je gospođa rekla da voli vrt ali ne i sunce. Čekam slike posebno mandarinki jer i moj limun sad dosta cvate pa ne znam hoće li ti cvjetovi otpasti preko zime.smile78
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2015 u 18:01
Helou....evo i mene...imam još par zadnjih ovogodišnjih slika pa da i njih "okačim". Kažem zadnjih jer pošto snjega neće biti onda mi vrt više nije interesantan sve do ranog proljeća....ali možda me ipak još koji cvijetak iznenadi......

Kanzanka mi je svake jeseni sve lijepša


I cotinus ima divnu bordo boju...


Kasnojesenski vrtni ugođaj


Slika - Pronađi uljeze...Wink

Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2015 u 18:14
Danas mi je bio posebno lijep dan..... nakon jučerašnje fešte malo sam duže pospavala...čak do 9 i pol. Do ručka sam nešto poprčkala, MM je spremio ručak i onda cijelo popodne u vrtu.....jooojjj kako super...grabljanje, orezivanje, čišćenje......e da i da se pohvalim prekjučer sam "povoćkala" vrt, posadila sam Leskovačku dunju..... to sam već od lani planirala i sad sam konačno i to napravila Thumbs Up.

Evo i pad današnjih slika iz bijelog vrta....

Anemone i dalje cvatu, ne znam kad ću ih vaditi jer preko zime bi smrzle



Pasići - zjevalice


Narcisi od Muhle



Biserak i moja "biserka" Beti Big smile


Pozdrav.....smile149
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2015 u 00:45
Veselim se tvojoj novoj gredici, bit će još užitaka za tebe i za nas na forumu! Rado bih sudjelovala nekim cvijetkom u njezinu popunjavanju, ali ne želim ti rušiti koncepciju. Zid je fantastičan i ona se grota izvrsno uklapa, zapravo, zid ste odlično prilagodili groti.
Nakon podužeg proučavanja (bar dva sataSmile), mislim da sam shvatila što me to toliko oduševljava u tvom vrtu:
1. više razina i, naravno, grote
2. živice koje dijele vrt u različite cjeline 
3. urednost naglašena rubovima 
4. tvoj vrt "diše", tj. nije pretrpan 
5. poštivanje prirode i usklađenost s njom
6. skladno posađene biljke... 
Naravno, sve je to rezultat tvoje ljubavi prema cvijeću i zelenilu, tvoga smisla za lijepo, uloženog truda u održavanju i zato ti se divim!
Mislim da ću morati još malo proučavati, no znaj da me veseli svaki trenutak ovdje proveden.
Oduševio me onaj tvoj crveni sedum, pa onaj mali sedum u podnožju drveta, bijele anemone, crveni biserak, trave... I u ove tmurne jesenske dane tvoj vrt je zanimljiv i poziva na razgledavanje.
Mace su ti preslatke. Dođe mi da ih podragam ovako preko ekrana! 
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
zvjezdica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Srpanj 2015
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvjezdica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2015 u 10:14
Korijenko divan ti je vrt u jesen, draž mu daju boje jeseni žuto - smeđa - crvena a tu je i pokoji cvijetak, kao i mace, Wink divno. Jednostavno i prekrasno. 
"Sreća - to je biti s prirodom, gledati je i s njom govoriti." - L.N.Tolstoj -
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2015 u 09:49
Hvala vam curke što me uvijek nagradite lijepim komentarima Hug
Andina...baš si dobro napisala ovih 6 točaka i na to sam pazila dok sam sređivala vrt pa i sad mi je to vrlo bitno, pogotovo točke 5 i 4. Na to bi svi trebali paziti ako žele skladan, ugodan i lijep vrt.

A moje mace Big smile.....one su moja svakodnevna radost, kako doma tako i dok radim u vrtu Hug
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2015 u 14:59
Krasne jesenje slike vrta Heart

Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2015 u 15:51


Oho, jesi ti to preskočila zimu, vidim da ti narcise cvatu. Volim ove sitnijeg cvijeta, pa kada ih ima više na jednoj stapki.
Drago mi je da si se ponovila novom voćkicom, dunjom. I ja imam takvu, jako lijepo rodi. I ukrasna trešnja ti je lijepo narasla, ipak, najljepša je kad se rascvjeta.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2015 u 19:31
Kod Korijenka, uvijek je sve prekrasno, Ove godine i vrijeme ide na ruku, pa je vrt u prekrasnom izdanju, baš mi je drago da sam malo zavirila, jer u živo nisam vidla tvoj vrt od ljeta, a tako je krasan.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2015 u 10:17
Šetam se i ja i razgledavam. Nema snijega ali ti je isto lijep vrt i u ovo doba.
smile79
Rijeka

Na vrh
azilant View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2015
Lokacija: Arandjelovac
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje azilant Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2015 u 23:07
Vrt je san snova...sve pohvale za vredne ruke :)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 199200201202203>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,422 sekundi.