Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - koja je ovo biljka
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


koja je ovo biljka

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
anagalis View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 324
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anagalis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: koja je ovo biljka
    Objavljeno: 11 Listopad 2008 u 20:52
Već godinu dana imam ovu biljku i prekrasna je samo što sporo raste, ne znam kako se zove

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Željka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 424
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2008 u 21:16
Ovaj je sličan ali tvoj mi je ljepši pa ne znam da li se radi o istoj biljci (dioscorea elephantipes)
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2008 u 21:54
Anagalis, to ti je jedna od Euphorbia. Pokušala sam joj pronaći prezime  koje je jako dugačko, ali nisam uspjela. Točno je da sporo raste i uglavnom ide u širinu.
Na vrh
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2008 u 22:19
malo sam pročačkao web.....rekao bi da je Euphorbia bupleurifolia x susannae.......
izbalansiranu dijetu čini po jedan kolač u svakoj ruci!
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2009 u 20:18
WAU
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2009 u 08:25
Prekrasna je, volim egzotične biljke.
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2009 u 10:37
Dali znaš kako se ražmnožava?
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2009 u 18:08
1.
2.
 
 
.
3,4,5 i 6 su posebno jer mi ovdje nisu ispale...
.
.
7.
8.
9.
10.
11.
 Molim vas naziv i gdje da posadim: u zemlju ili u vazu, odnosno sandučić.
I dvije koje su grančice, znat će tko ih je zapakirao, da li zabosti direktno u zemlju ili ipak prije u vodu da pusti korijenje.
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2009 u 18:15

3.(slika je loša, ali je bila u drap krpi skupa sa slijedećima)

4.
5.
 
6.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2009 u 19:48
1.poima nemam,mogla bi malo list uslikati.
2.mi je ista ko i 8 a liči mi na gerber ...ili gazaniju!?
10mi liči na gipsofilu zbog svjetlog lista(no mogao bi i šeboj ili karanfilić neki biti)
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2009 u 20:14
Baka i ja sam dobila hrpu takvog cvijeća - morat ćemo čekat Hoyu, ali tebi je 1. lantanina ruža penjačica
    2. gazanije - mislim i 8.
   10. čini mi se karanfil -
     5. neka vrsta krizanteme.
Toliko od mene, ali moram i ja slikati, pa će nam lantana i Hoya sigurno reći što je što.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2009 u 20:57
Ha, pazi sad velikog znalca:
1. Ruža
2 i 8 gazanija
4 njevica
5. pac. krizantema
6. žuta penjačica (na samom početku Lantanine teme)
9. je delospermum

10. karanfil
 
Mislim bako da imaš u paketiću male lantane sa korječićem (ako su još žive). One grančice sam ja stavila u mješavinu pjeska i zemlje u pokrila bočicom. Ako se ukorjeni tko sretniji od mene. Onda ćemo identificirati.
 
Ja sam dosta šetala Lantaninim vrtom da bi skužila neke biljke ili vidjela koje su.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2009 u 21:33
O hoya super i meni si pomogla, pogotovo me razveselila ova zadnja slikica, jer sam si i mislila da je to taj sukulent, jer ja imam onoga s debljim listovima i većim cvjetovima.
Hvala ti dragasmile78
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2009 u 23:56
1. Ruža narančasto-žuta
2. gazanija
3. (ne vidi se)
4. iberis sempervivum (njevica)
5. pacifičkakrizantema
6. žuta penjačica (senecio angulaatus)
7. one male biljčice su lantane
8. gazanija
9. puzavac (Hoya stavila sliku)
10. karanfil
11. polygala mirtifola

Sve odmah u zemlju osim ove zadnje u pitar ako se zakorijeni.


život je more
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2009 u 08:43
Ajme divote!
Hvala svima puno. Sad moram smisliti kuda ih staviti, jer su sve jedna ljepša od druge!
I naravski držati fige da uspiju.
 
Lantana, a tvoje sjeme mogu isto odmah u zemlju?
 
Kad sam se vraćala od Triše, usput sam skupljala kamenje po cestiLOL Jer moram dobro sve ograditi dok ne nikne! Da se MM ne zaleti sa kosilicom!
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2009 u 09:32
Mislim da bi sjeme trebalo prvo u pitare, pa onda presaditi u zemlju.
život je more
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2009 u 14:46
Hvala, i ja sam tako nekako mislila po logici stvari. Jedino sam posijala hibiskus, pa odozgora stavila zemlju koju inače stavljam u važe (pitare), pa sad što mu Bog da. Ostalo ću kupiti zemlju pa redom važ pa vrt!
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.