Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - kako se zove ovo cvijeće
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


kako se zove ovo cvijeće

 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
Korisnik
Poruka
moreno232 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 20 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moreno232 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2011 u 12:54
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
moreno232 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 20 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moreno232 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2011 u 12:55
molio bih vas ime ovog cvijeta,hvala unaprijed
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2011 u 12:57
Ja mislim da je to jedan prekrasan primjerak jedne vrste mimulusa -
  Mimulus aurantiacu..ako sam u krivu, neka netko ispravi...
Na vrh
moreno232 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 20 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moreno232 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2011 u 13:04
Na vrh
moreno232 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 20 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moreno232 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2011 u 13:05
Originalno poslano od člana frida frida napisao:

Ja mislim da je to jedan prekrasan primjerak jedne vrste mimulusa -
  Mimulus aurantiacu..ako sam u krivu, neka netko ispravi...


ma bit će da je,iznad je slika mimilusa,puno ti hvalaWink
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2011 u 12:54
zna li netko


Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2011 u 13:31
mari tradescantia (vrtna)
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2011 u 18:15
natalija hvalaHeart, mada nisam sigurna, nisu li tradescantie puzavice, a ova biljka je iz lukovice
Na vrh
Heliofit View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 02 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 459
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Heliofit Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2011 u 16:25
mislim da je u pitanju neka vrsta Irisa..porodica Iridaceae..
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2011 u 11:38
Mari, ipak je tradescantia, ja sam takvu uzgojila iz lukovice
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2011 u 12:03
Originalno poslano od člana OTOK OTOK napisao:

Mari, ipak je tradescantia, ja sam takvu uzgojila iz lukovice


Otok je u pravu!!!!
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2011 u 00:03
hvala cureClap
Na vrh
snješkica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje snješkica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2011 u 14:33
da li mi netko može pomoći i reći kako se zove ova biljka, kod mene raste između kamenih ploča po dvorištu.
Na vrh
snješkica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje snješkica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2011 u 22:00
zar nitko ne zna???a stvarno mi je bitno....planiramo cijelo dvorište renovirati, a ja bih htjela da mi ta biljčica i dalje raste a nemam pojma ni kako se zove, ni kako se razmnožava ni da li ima sjeme za kupiti ništa...
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2011 u 13:21
pricekaj malo javit ce ti se netko vec tko znaa dotad odvoji malo i zasadi u teglu da ti ostane 
Per aspera ad astra.



Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2011 u 13:21
snješkice stvarno ne znam što je to, a biće ni drugi koji su je vidjeli pa se zato nisu ni javili

a kako se uopće zatekla tu - jesi je sijala, presadila odnekud ili ste je zatekli kad ste se doselili?

meni djeluje kao neki korovićEmbarrassed, korove je obično teže ukloniti nego sačuvati

možeš pokušati izvaditi jedan dio, što bolje možeš pa ga posadi u neki drugi dio dvorišta gdje neće smetati ili u neku posudu - pošto je vruće, skloni sa sunca i pripazi na vlagu - da se ne zasuši
vidjeti ćeš kako će se ponašati taj presađeni dio, prima li se lako i opstaje li


Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2011 u 13:22
evo, zvjezdana i ja smo pisale u isto vrijeme Smile
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2011 u 16:52
Možda Sagina subulata...
Na vrh
snješkica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje snješkica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2011 u 22:54
muhlenbergia pogodila si, već mi se javila Baka Bea i sve mi lijepo objasnila smile120
natalija i ja sam na početku mislila da je riječ o korovu, stalno sam čupkala zato što je brzo raslo, onda mi se svidjelo i ostavila sam da raste i sad se baš lijepo raširilo i super izgleda, još mi je prostor između kamenih ploča dosta dubok pa mu ne smeta ni gaženje i auto, ništa, čak je ima na sunčanim mjestima, iako izgleda kao da će svakog trena uvenuti ona i dalje raste.
Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2011 u 23:34
Molim vas za pomoć za imena biljaka.
Izrasle su mi u cvjetnjaku i raširileeeee, nisam ih počupala dok ne saznam šta je, cvijet ili korov.
 
 
 
Ovog ima svuda, sada počinju rasti pupovi svjetlolila boja.
 
  
  


Ovom su počeli rasti crveni pupovi:
 
  
 
  
 
Isto ne znam ime:
 




 
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,191 sekundi.