Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - orhideja pušta mlade
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


orhideja pušta mlade

 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
vkljerka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2016
Lokacija: Zenica
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vkljerka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: orhideja pušta mlade
    Objavljeno: 30 Lipanj 2016 u 08:53
Moja orhideja!


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Mrkvica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2015
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mrkvica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2015 u 08:51
I ja bih se uključila s jednim pitanjem. Zapravo već je bilo postova na ovu temu ali bih još jednom pitala- kako odvojiti ovaj keiki koji raste pri bazi matične biljke? Ima i svoje korjenčiće ali se bojim da ne oštetim keiki ili glavnu biljku. Za sada bih jedino pričekala s odvajanjem jer cvjetna stapka s glavne biljke prolazi kroz list keikija pa ću čekati da ocvate, ali me zanima je li odvajanje uopće moguće. 

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/sobno_cvijece/orhideja_1/81393.aspx -


Na vrh
jo jo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 17 Veljača 2015
Lokacija: Mostar
Status: Offline
Bodovi: 19
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jo jo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2015 u 15:37
i evo ga :)



http://www.cvijet.info//slike_cvijeca/orhideje/keiki2/77021.aspx -



Na vrh
jo jo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 17 Veljača 2015
Lokacija: Mostar
Status: Offline
Bodovi: 19
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jo jo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2015 u 11:23
evo ja sam ga presadila pa se nadam najboljem :)
Na vrh
Sunlight View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Lipanj 2014
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 147
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunlight Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2015 u 11:15
 Postoji hormon rasta koji je namjenjen za orhideje, ali kod nas ga sigurno nema u slobodnoj prodaji, a ovi hormoni koje mi mozemo naci ovdje su ili za drvenaste reznice ili za zeljaste i nisu bas pogodni za epifitne biljke kao sto su Phalovi. 
Na vrh
jo jo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 17 Veljača 2015
Lokacija: Mostar
Status: Offline
Bodovi: 19
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jo jo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2015 u 00:31
e hvala :) a zanima me moze li pomoci hormon rasta ?
Na vrh
Sunlight View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Lipanj 2014
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 147
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunlight Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2015 u 23:46
Ako je majka orhideja uvenula, apsolutno nema vise potrebe da keiki bude na njoj, odcijepi ga od grane i prebaci na svjez supstrat i tamo nastavi da ga orosavas. Super je sto ima jos jedan zacetak korjenčića i da mu je sredina tako zdravo zelena...medutim, motanje korijenčića u kesu i nije bas dobro jer voda u kesi nema gdje da ispari pa mu je  korijen stalno mokar i keiki moze poceti da truhne.
Na vrh
jo jo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 17 Veljača 2015
Lokacija: Mostar
Status: Offline
Bodovi: 19
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jo jo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2015 u 23:17
Takodjer pozdrav :) Tek sam otkrila forum, pa mi je u cilju ostati posto sam veliki obozavatelj orhideja i imam ih vec par. A sto se tice keikija nije uopce zuckast, iznutra ima svijetliju zelenu ko u mladih listica,stovise dosta je i cvrst na suhoj grani, bas se bori :)..s druge strane( ne vidi mi se na slici ) ima jos jedan mali izboj korjencica, stavila sam kesicu na to i prskam stalno vodom da potaknem vlagu. planiram ostaviti jos koji dan, pa cu ga onda presaditi odvojenog i nadam se uspjehu :(
bas bi ga volila spasiti, prvi mi je keiki :(
Na vrh
Sunlight View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Lipanj 2014
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 147
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunlight Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2015 u 22:00
Kao prvo pozdrav sugrađanki smile75 nadam se da ćes ostati da se druzis sa nama i kada rijesis problem sa svojom orhidejom Big smile
A što se nje tiče, uistinu ne izgleda obećavajuće....keiki ima samo jedan začetak korijena i jedan listić koji već sad pri vrhu izgleda žućkasto...
Mislim da bi trebala probati kako ti je Cimicifuga objasnila i vise se baziraj na ćešće prskanje nego da ga  zalijevaš, na taj način keiki osjeti vodu i podstices korijen da raste u potrazi za njom umjesto da ga stavis u mokar supstrat gdje bi prije struhnuo nego pomakao s mjesta.
I onda se naoruzaj strpljenjem i čekaj da vidis sta ce biti......
Na vrh
jo jo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 17 Veljača 2015
Lokacija: Mostar
Status: Offline
Bodovi: 19
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jo jo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2015 u 19:27
ima vec par dana se ovako odrzava, iscrpio je skrzo mamu i osusila se skroz :(
Na vrh
jo jo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 17 Veljača 2015
Lokacija: Mostar
Status: Offline
Bodovi: 19
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jo jo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2015 u 19:26
http://www.cvijet.info//slike_cvijeca/orhideje/keiki/77012.aspx -
evo ga :(
hvala za uputstvo :)
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2015 u 16:10

Originalno poslano od člana jo jo jo jo napisao:

Pozdrav.. orhideja mi je pustila mladi keiki no imam problem sto se ona skroz osusila, a keikiju nisu dovoljno narasli korijenovi..sta da radim :S ?
Nemaš baš mogućnost izbora što ćeš sa keikijem. Ako ga ostaviš na osušenoj grani onda nema šanse da preživi. Ja bih ga odrezala tako da mu gore i dolje ostavim 1 cm stabljike iz koje je izrastao i onda bih ga posadila. Od supstrata za orhideje izabrala bih par žlica potpuno sitnoga i to bih mu stavila oko korjenja (da bolje prione uz korjen i da dobija dovoljno vlage), a ostatak teglice bih napunila normalnim supstratom. Ispočetka mu češće pošpricaj vodenom maglicom listove - i drži mu palčeve da odraste bez mamine pomoći!
 


Na vrh
Sunlight View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Lipanj 2014
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 147
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunlight Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2015 u 15:36
ovdje mozes  da vidis kako da postavis sliku:

http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=87&FID=1&PR=3&title=kako-staviti-slike
Na vrh
jo jo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 17 Veljača 2015
Lokacija: Mostar
Status: Offline
Bodovi: 19
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jo jo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2015 u 11:38
ne mogu objaviti sliku :(
Na vrh
jo jo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 17 Veljača 2015
Lokacija: Mostar
Status: Offline
Bodovi: 19
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jo jo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2015 u 11:31
Pozdrav.. orhideja mi je pustila mladi keiki no imam problem sto se ona skroz osusila, a keikiju nisu dovoljno narasli korijenovi..sta da radim :S ?
Na vrh
maximilian View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 07 Listopad 2013
Status: Offline
Bodovi: 23
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maximilian Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2014 u 10:15
Do presađivanja treba pričekati dok bebe razviju nekoliko malo veća listića te dok ne razviju barem tri korjenčića oko 5 cm veličine.Kada to postignu onda ih odvoji i posadi u supstrat zasebno.U početku nemoj zalijevati,već samo špricaj i nadam se dobrom uspjehu.
Na vrh
sandrak View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sandrak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2013 u 11:51
Evo još jedna ljubiteljica orhideja.Čitala sam temu od početka i našla odgovor na svoje pitanje.Imam i ja bebice (dvije) one su pri korjenu,samo neznam koliko ćekati za presađivanje.
Na vrh
Mihi View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 05 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 115
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2013 u 23:14
ja bi pustila pa kaj bude bude..jer ako odstraniš taj keiki to ti nije garncija da nebude potjerala novi..;)
Na vrh
purple phal View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje purple phal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2013 u 15:19
Pozdrav, citam komenttare, ali nikako da nadjem rijesenje za probem koji imam. Trenutno pokusavam da spasim orhideju, kojoj je istrulio sav korijen, narasli su novi listovi, ali posto nije imala niti jedan korine ja sam je stavila u improvizovano klijaliste, sad mi je krenuo keiki pri dnu, sta da radim, da li da ga pustim da raste ili da ga odstranim, da mi ne bi iscrpio maticnu biljku?
Na vrh
crvena dalija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 526
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje crvena dalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2013 u 08:41
Svratila sam k vama zbog bebe koja me je iznanadila na mojoj orhieji sad sam sve saznala pa da usput odgovorim daneejeli ništa nemoj kratit tek ako stapka požuti do kraja onda ju odreži ja svoje orhideje ne diram samo redovito zaljiem prihranim i povremeno promjenim supstrat i sve su super imam h več nekoliko godina svako malo neka cvate a jedna miruje več 3 godinu valjda bude uskoro procvala ponovo ,:)
DA BI ČOVIJEK BIO SRETAN NIJE VAŽNO DA PUNO IMA ,NEGO DA MALO TREBA....

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.