Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - orhideja pušta mlade
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


orhideja pušta mlade

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2008 u 10:32
Ova prijašnja slika je od jučer ali evo od danas

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2008 u 15:04
mikice već nekoliko godina koristim Compo gnojivo za orhideje i jako dobro napreduju.
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2008 u 22:28

Ok,hvala,pa ću to kupiti prvom prilikom.

Na vrh
MaNoLu View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MaNoLu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2011 u 17:41
Pozdrav svima....
Ljubitelj orhideja sam već neko vrijeme uživam u njima i zasad mi ide ok...
Dobila sam jednu orhideju koja je bila u jako lošem stanju i kad su joj otpali cvjetovi pojavilo sa ovo.....

  sad ima nove listova i dobro se drži ali i ovo na stapki.
je li to taj keiki???  kako postupati s tim? ima dva lista i dva pupa....
kolika je šansa da iz toga naraste "prava" biljka?
Hvala unaprijed na odgovorima....
Na vrh
MaNoLu View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MaNoLu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2011 u 17:56
Ne znam zašto mi se ne vidi slika.... stavim ju na post a kad ga objavim nje nema.....   :(




Konačno uspjelaClap
Je li to keiki i kako s njim ili ovim što god da je???

Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2011 u 07:54
je to ti je keki i dogodilo ti se da on odmah cvijeta to se i meni cesto dogodi. nista cekaj dok ne pusti zile bar 2cm duge moze i duze  i onda ga mozes lagano odvojiti i posadit. odvojis ga tako da odrezes zajedno sa grancicom i posadis normano u supstrat :)  neznam koliko ce trebati da ti procvjeta
Per aspera ad astra.



Na vrh
MaNoLu View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MaNoLu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2011 u 19:51
Hvala puno na odgovoru, nova sam u ovome i željela bih da mi uspije....Smile
Jednoj prijateljici se dogodilo nešto slično mali listovi s korjenjem, nakon što ga je stavila u supstrat u roku 48h se posušilo.
kad odvojim novu biljku da li "mama" ostaje na životu ili....???

Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2011 u 20:24
Ostane i onda imaš mamu i kćer Wink!
 
Meni je izrastao dupli keiki na orhideji pa sam imala blizanke, tj. imam.
Posadila svaku u posebnu posudu u novi supstrat za orhideje.
 
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
Liliii View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 15 Ožujak 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Liliii Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2011 u 17:27
pomoć!!!!a što kad je keike na dnu korjenja orhideje???kako onda odrezat i posadit??
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2011 u 14:27
Treba sačekati dok naraste zračno korijenje barem 2 cm i onda orhideju odvoji od matične biljke i posadi u supstrat.
Na vrh
Liliii View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 15 Ožujak 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Liliii Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2011 u 18:55
a dok ja dočekam odgovor već to uradila....i sad čekam grana raste i pup imam jedan
Na vrh
ella16 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 46
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ella16 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2012 u 10:50

Imamo jedan mini phal koji sam kupila mami za Božić. Kupila sam ga najviše zbog toga jer sam snimila da dolje sa strane ima tri male bebice smile197

Sad kad je ocvao bi to probala nekako razdvojiti i posaditi svaki posebno... ali neznam kak Confused Stvar je u tome da je to tak malo, zapetljano, puno mahovine da se bojim da neću moći ni raspetljati i odvojiti... Ma budem ja to nekak..
Nego, da li je netko vidio u Zg da ima za kupiti male prozirne teglice za mini orhideje? Znam da u Baumax-u ima u različitim veličinama ali nisam sigurna da sam vidjela i ove skroz maličke Confused Moja čak nije posađena u teglicu nego je u nekakvoj najlonskoj posudici...
Zagreb - zapad
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2012 u 11:21
daj sliku da vidimo :)
Per aspera ad astra.



Na vrh
ella16 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 46
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ella16 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2012 u 14:00
Eh, nisam uslikala tu najlonsku kao "teglicu".. nema veze.. vidi se tu dolje malo..
i zanemarite molim prašinu, na slici se jače vidi nego inače, hehe smile39
ovo je malo starija slika, sad je ostao još jedan cvijetić...
Zagreb - zapad
Na vrh
Gordana102 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 06 Studeni 2010
Lokacija: Slatina
Status: Offline
Bodovi: 244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gordana102 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2012 u 16:33
Imam i ja mini phalove , bili su takodjer u tim malim cvjetarićima, ali ja sam ih presadila u prozirne čaše one za sokovr i u koru.po meni lakše za zalijevanje,,,,,,,,, jer sam dok su bili u mahovini previše zalila pa se jedan smežurao     nadam se da če mi se oporaviti ipak.
Na vrh
ella16 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 46
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ella16 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2012 u 08:14
Ja sam svog osakatila onaj dan, razdvojila keikije i presadila isto tako u male čašice i koru... Sad od jedne biljke imam dvije u čašicama i tri siročića u improviziranom klijaštu.... pa bumo vidli Confused 
Inače je i meni ta mahovina bila skroz čudna.. kad bi ju zalijevala, popila bi svu vodu u sekundi, tak da sam stalno imala osjećaj da je žedna.. mada ja ju zalijevam kao i svo ostale.. svakih tjedan do deset dana.. nekad i duže.. tak da se za sada dobro držala..
Zagreb - zapad
Na vrh
Bebbe View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 18 Kolovoz 2012
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Bebbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2012 u 11:43
Pozdrav, Thumbs%20Up već dugo pratim korisne savjete ovog foruma, pa je red da se registriram i priupitam nešto. Dakle većina orhideja mi je ove godine izbacila keikije, no imam dvije specifične situacije.
Jedna ima na grančici keiki, ali nešto joj se dogodilo u zadnjih par dana - listovi na "mami" su praktički preko noći požutjeli, smežurali se i pojavile su se bijele točkice po svuda. Ta orhideja je presađena u nove kore prije nešto više od mjesec dana, fino je reagirala (izbacila je keiki), nije bilo nikakve promjene u ritmu zalijevanja i sl., i onda odjednom prije par dana krenula propadati :( Sad sam ju odvojila od drugih orhideja, čudni su mi simptomi (smežuranje listova i da požute istovremeno, kao da istovremeno ima premalo i previše vode). Keiki nema zračnog korijenja, ali čini mi se da ću ga morati hitno odvojiti jer su se i njegovi listovi počeli mreškati!
Kako da ga odvojim i pokušam spasiti?

Druga situacija, keiki raste (i to je već jako velik, gotovo kao i matična biljka) iz same biljke, točnije između dva gornja lista. Isto nema zračnog korijenja, a položaj mu je takav da nema šanse da se može odvojiti od "mame" bez da se uništi glavna biljka - kao sijmski blizanci! Mogu li tako ostaviti i hoće li to utjecati na bilo koju od te dvije sijamske biljke?

Ako ima tko da mi može pomoći što prije (pogotovo u vezi prvog slučaja), bila bih zahvalna!
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2012 u 08:31
Bebbe,dobro došla u carstvo ovog foruma.
 
 
Sve što te zanima,vrati se na početak i imaš odgovor.
kada se  list smežura,ja ga odrežem,jer spasa mu nema.(jako,jako smežuran)
Moraš promjeniti zemlju,dohranjivati/svakih 15 dana.
Tekuće gnojivo za orhideje NPK6-5-6
 
sretnoSmile
 
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
irenaidani View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 817
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irenaidani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2012 u 18:52
E ,OVO SE DOGADA I KOD MENE,DUGO RAZMISLJAM STO DA UCINIM ALI MISLIM DA CU OSTAVIT KAKO JE-BITI CE ZGODNO ZA VIDJET AKO CE SKUPA CVASTIBig%20smile,BOLJE TAKO NEGO RISKIRAT PA UBIT OBADVIJEEmbarrassed-------------------  keiki raste (i to je već jako velik, gotovo kao i matična biljka) iz same biljke, točnije između dva gornja lista. Isto nema zračnog korijenja, a položaj mu je takav da nema šanse da se može odvojiti od "mame" bez da se uništi glavna biljka - kao sijmski blizanci! Mogu li tako ostaviti i hoće li to utjecati na bilo koju od te dvije sijamske biljke?-------
Na vrh
goran44 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 18 Listopad 2012
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 128
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje goran44 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2013 u 21:55
Evo i moje orhideje s pomalo velikim keikijem! Bojim ga se odvojiti od biljke sad u zimu, ne znam jel bi uvenula. A opet, biljka pušta cvjetne stapke i bojim se da mi ne iscrpe orhideju i keiki i cvjetne stapke! Jel ima netko kakav prijedlog?
 
 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.