Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dracena sanderiana - Lucky bamboo
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dracena sanderiana - Lucky bamboo

 Odgovori Odgovori Stranica  <123
Korisnik
Poruka
talmid View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 18 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje talmid Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2012 u 11:06
Pozdrav svima! Nov sam na forumu.
Imam problem. Luckyja sam dobio prije nekoliko mjeseci i u zadnje vrijeme je počeo venuti, samo gornji dio, od vrha. Ne znam što napraviti, kako ga spasiti. Držim ga u uskoj vazi samo s vodom. Neko vrijeme sam je mijenjao, ali sad mu stavljam samo odstajalu tu i tamo. Trebam li odrezati taj uveli vrh? Hoće li pustiti izdanke iz nekog drugog dijela stabljike?

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2012 u 07:40
pozdrav, bilo bi puno lakše kada bi se vidjela slika vaše biljke.
tada bi se i odgovor mogao dati ispravan.
 
držite biljku u destiliranoj vodi i ponekad dodajte tekućeg gnojiva - naravno u vrlo maloj kolućini.
a za rezanj ne bih želio davati savjete prije nego se biljka vidi.
 
ps možda i samo mjesto boravka biljke nije prikladno za nju
Na vrh
talmid View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 18 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje talmid Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2012 u 14:13
Evo slike... Hvala na odgovoru. Čuo sam da neki govore da se nebi smjela stavljati destilirana voda jer ona ne sadrži nikakve minerala, a minerali su biljci potrebni... Sad je li to točno ??


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2012 u 13:30
kao i svugdje uvijek ima više razmišljanja, i teorija.
sa kapljicom gnojiva se sve to ispravi i dobiju svi potrebni minerali.
 
da li na vrhu ima imalo živog zelenila. jer se ovako bas ne vidi, dijeluje sve mrtvo, mekano i trulo??? ili se varam
Na vrh
talmid View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 18 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje talmid Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2012 u 13:41
Upravo tako, sve je mrtvo i trulo na vrhu, ovi listići su posušeni, a žutilo je sada napredovalo dva rebra niže...
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2012 u 13:44
moje je mišljnje da je bolje odrezati dok nije otila trulež još niže, ali sačekajte dok se jave oni koji imaju više iskustva sa dracenom
Na vrh
Hannah87 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 25 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 107
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hannah87 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2012 u 19:02
Ja bih to odrezala i presadila biljku u zemlju. Ima na prethodnim stranicama slika i raznih iskustava, pročitaj pa sam odluči što ti najbolje odgovara.
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2012 u 01:16
Evo, nešto slično se događa i sa mojim. Imam ga već 3 godine i sad je počeo žutiti. Možda mu je bilo pretoplo u stanu i nisam ga prihranjivala, samo sam dodavala kišnicu.



Ovdje se je još vidio zeleni izbojak pri vrhu.



Ali, danas ga gledam; stapka sa 4 listića je postala mekana, čak je i izbojak požutio. Skoro ga mislim porezati na tri dijela i ostaviti u ovoj vazi, malo dodati tekućeg gnojiva, pa vidjeti šta će bit.

Na vrh
kenji View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Travanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kenji Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2012 u 07:40
Svoj Lucky bamboo odnosno Dracenu sanderianu držim u polusjeni u akvariju s kornjačom.

Ova biljka je poznata po svojstvu pročišćavanja vode u akvarijima, a zbog toga što je u akvariju, vlažnost zraka je dobra.

Inače, svoje biljke zalijevam akvarijskom vodom.
Na vrh
kenji View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Travanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kenji Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2012 u 07:46
Zaboravila sam reći, što se tiče žućenja listova ili stabljike, vjerojatno je na presvijelom i/ili na prehladnom mjestu
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2012 u 04:29
Hvala kenji.
Nažalost, svog luckya sam posadila u vazu, jer se sav posušio. Cry
Nije bio niti na presvjetlom, niti na hladnijem mjestu.
Vidjet ćemo što će bit.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.