Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Šta je ovo?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Šta je ovo?

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
hobotnica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 52
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hobotnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Šta je ovo?
    Objavljeno: 16 Listopad 2008 u 22:15
Zasadila sam malu biljčicu u proljeće, a nastao je ooogroomaan grm i imam osjećaj da će se još više širiti Shocked



smile226


Da li je jednogodišnja ili trajna?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2008 u 23:08
Ovo bi trebala biti trajnica koja ne podnosi niske temperature. Helichrysum 
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2008 u 07:43
Trajnica je, vrlo je ukrasna zbog svoje sivo-srebrne boje, širi se u veliki grm i nije zahtjevna.
Barem je tako kod mene na moru. 
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2008 u 08:23
ovo ima moja svekrva već više od 5god.uvijek je na istom mjestu i nikad ju po zimi ne zaštiti a znalo je biti i -18
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2008 u 19:42
Originalno poslano od člana SLAVONKA SLAVONKA napisao:

ovo ima moja svekrva već više od 5god.uvijek je na istom mjestu i nikad ju po zimi ne zaštiti a znalo je biti i -18
 
Slavonka, jesi li 100 % sigurna da je to ista biljka?
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2008 u 20:25
koliko vidim mislim da jesam,sutra ću baš pogledat kod svekrve.jel možeš možda malo više povećat sliku
Na vrh
hobotnica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 52
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hobotnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2008 u 00:40
Evo, da probam ju uvećati

edit, nisam baš uspjela Ouch

budem slikala iz blizine tako da vidite lišće pa stavim sliku Wink


Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2008 u 16:08
Hobotnice oprosti ali ja sam se zeznula,ovo što sam ja mislila da je nešto je drugo
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2008 u 16:41
probaj pogledati na
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2008 u 20:24
A da to nije smilje????
Na vrh
hobotnica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 52
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hobotnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2008 u 20:50
Jel se sada bolje vidi?



Na vrh
hobotnica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 52
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hobotnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2008 u 21:08
Slavonka, upao mi je u oko ovaj cvijet desno, naime i ja ga imam upravo u ovom grmu, čudi me da ga nije već ugušio Confused jedva se i vidi.


Zanima me da li se on mora izvaditi prije mraza ili može prezimiti u mome kamjenjaru?
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2008 u 21:25
zbog tog što cvjeta žuto sam se i zbunila,mislila sam da ti je to sve jedna biljka.negdje sam vidjela tu biljku moram ju potražit. 
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2008 u 22:18
nisam našla to što žuto cvjeta,već se se javiti netko stručniji tko zna kako se biljka zove.Sve na onoj slici preko zime je prekriveno snjegom i do sada mu nije štetilo.
Na vrh
hobotnica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 52
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hobotnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2008 u 22:31
Hvala ti, slavonka Tongue
možda ju netko prepozna pa se javi
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2008 u 23:20
Pa dobro, čitate li vi tuđe postove ili ne Angry. Napisala sam da se biljka sa Hobotničine prve slike zove Helichrysum petiolare, a nikako da Hobotnica potvrdi da li je to to iako znam da je. Osim toga, ako ste skeptične prema latinskom nazivu, Domingo vam je rekao i naš naziv Smilje, a vi opet ništa. Evo vam link da vidite kako izgleda pa ćete valjda neke stvari i povezati  http://www.plantzafrica.com/planthij/helichryspet.htm
 
Ako vas baš zanima, zajednička biljka koju imate (Hobotnica i Slavonka) je Sedum koji jako dobro podnosi niske temperature i ne treba se preko zime vaditi iz vrta za razliku od Helichrysuma. 
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2008 u 10:32
Društvo, kad imate vremena možete provjeriti ime biljke iskusnih članova.
Tu je ekipa koja dugogodišnje uzgaja biljkice, pa zato probajte malo proguglati. A slika puno ima na netu, pa je lako ih pronaći.

Kika, hvala! I ja sam negdje pitala kako se zove ista biljkica!

Uživajte svi u druženju!!!! smile79
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2008 u 15:55
Da, jesi Anderea, i koliko se sjećam, dobila si odgovor. Smile
Na vrh
hobotnica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 52
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hobotnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2008 u 22:35
Originalno poslano od člana kika kika napisao:

Pa dobro, čitate li vi tuđe postove ili ne Angry. Napisala sam da se biljka sa Hobotničine prve slike zove Helichrysum petiolare, a nikako da Hobotnica potvrdi da li je to to iako znam da je. Osim toga, ako ste skeptične prema latinskom nazivu, Domingo vam je rekao i naš naziv Smilje, a vi opet ništa. Evo vam link da vidite kako izgleda pa ćete valjda neke stvari i povezati  http://www.plantzafrica.com/planthij/helichryspet.htm
 
Ako vas baš zanima, zajednička biljka koju imate (Hobotnica i Slavonka) je Sedum koji jako dobro podnosi niske temperature i ne treba se preko zime vaditi iz vrta za razliku od Helichrysuma. 


kika, ne se ljutiti Embarrassed shvatile smo da je onaj prvi cvijet smilje, Možda sam ja napravila zabunu time što sam primjetila na slavonkinoj slici ovaj drugi cvijet pa sam odmah pitala kako se on zove i priložila drugu sliku. Možda sam trebala otvoriti novu temu?    Početnička greška Embarrassed  Sorry Confused
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.