Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Ruže
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ruže penjačice
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ruže penjačice

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 11>
Korisnik
Poruka
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2013 u 23:02
Prvi cvjetovi Don Juana

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2013 u 23:53
Uopće se ne čudim zašto se zove tako. Baš je štesan.
Nikada ga nije bilo, nikada ga neće biti, a još malo ga ima.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2013 u 09:49
Moon ova je baš predivna, kad zatvori ovaj dio gdje su auti, mislim da će zaista izgledati atraktivno, a vjerujem da će za koju godinu biti kao ova moja
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2013 u 13:06
I meni je donžuanka omiljena. Imala sam ju prije, deset godina je bila prelijepa, ogromna i raskošna i uginula, ne znam što joj je bilo. Sad imam novu, mladu, prošle godine sam ju kupila, zadovoljna sam kako napreduje.
Triša, ova tvoja je prekrasan, podsjeća me na moju bivšu.
 Moon, to je ona tvoja što ide oko stupa sjenice ?
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2013 u 21:46
Triša tvoja je predivna tako ispletena crvena i žuta. Malo si vidjela, no bila je već pala noć, ali ipak znaš kako bi trebala izgledati.
Glikice, je to je ona koja ide oko stupa i penje se potom vodoravno. Tri su, posađene u jesen 2010. Prošle godne je rasla u duljinu tj. vidinu, imala ponešto cvjetova, a ove godine pustila je i bočne grane, dosta velike pa sam i njih motala , no na tim bočnima ima puno pupoljaka koji se sad polako počinju otvarati. Konačno, mislim da će ove godine penjačice izgledati "ozbiljnije" i imat će se što vidjeti.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2013 u 22:22
Naravno svake će godine biti sve ljepše i ljepše, a lijepo je što ih onda možeš formirati kako želiš. Ja svoju odrežem tako da mi pokriva što ja želim, a ne što ona hoće i to je super.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
mandevila View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mandevila Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2013 u 09:50
ovo je swanence stara 2 godine iz rasadnika Virag
penjačica schvanence
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2013 u 11:59
woow
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2013 u 12:36
Uh, ta je baš nežno romantična.
Rekla bih da je DJ među najprodavanijim ružama penjačicama, zbog bujnosti i mnoštva cvetova koji su izdržljiviji (na suncu i kiši ) od ostalih, a i zbog svoje jarke boje koja se savršeno uklapa uz zelenilo.
Moj zavodnik Wink
 
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2013 u 18:28
Krasan ti je zavodnik. Ja sam svoga baš danas malo sređivala (vodim mu grane spiralno oko sjenice i potom vodoravno uz krov) s tim kosim položajima glavnih grana nastojim ga potaknuti da se što više razgrana a time i više cvjeta. Sad je već premašio prošlogodišnju cvatnju. Ovo mu je treća sezona pa očekujem puno više cvijeta. prošlo ljeto je samo rastao, rastao, a ja sam ga ovijala i vodila gdje sam htijela. jedino kiše su stalno, sunca nema i stidljiva je cvatnja mojih ruža.
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2013 u 15:24
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/penjacica_blue_magenta/59567.aspx -
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2013 u 15:25
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/ruze_penjacice/59564.aspx -
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2013 u 15:27
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/penjacice/59565.aspx -
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2013 u 18:31
Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2013 u 18:19
Prekrasne su! I moje lijepo krase dvoriste. Hrjela bih zutu uz DJ al neznam koju, vecina koje vidim su neke blijede zute boje, ja bih jarku... Moze prijedlog
Tena 28.3.2010
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2013 u 19:54
d.i.n.a. ja imam casno, velikog je cvijeta i divnog mirisa. Nije baš jako intenzivna žuta boja, no lijepo paše uz DJ. Nalazi se između dva DJ, nije joj baš sretna pozicija pa malo slabije napreduje, no čim još mrvicu naraste, imat će odmah puno bolje uvijete.
Na vrh
Adrianica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Adrianica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2013 u 21:54
Pozdrav svima, valjda će netko vidjeti pošto vas nema već 2 mjeseca. Imam ruže penjačice koje ne izgledaju baš kak bi trebale, stare su oko cca 4-5 godina, kako koja, uredno ih zalijevam, u proljeće ukopam gnojivo, a u doba cvatnje svakih cca 10 dana dodajem tekuće gnojivo, nikada ih nisam rezala i imam osjećaj da su iscrpljene, pa ne cvatu kao vaše. Kada cvijet usahne ja ga otrgnem - pucnem na spoju na grani, ne režem škarama. Da li bi trebala rezati, gdje, ili bi trebala nešto drugo. Znam da se penjačice ne režu. Rastu uz ogradu koju prvo moraju doseći nekih pola metra pa idu po ogradi kojih metar, pa ih vežem lijevo desno da ne smetaju prolaznicima. Sve u svemu izgleda neuredno, jer mi je dosada bilo žao rezati. A mislila sam da će ograda biti puna ruža, a umjesto toga imam zavezane grane. Molim pomoć, znam da nekaj radim krivo. Možda bi trebala ih odrezati za novi početak? Disapprove
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2013 u 22:09
Adrianica dobrodošla na naš forum.
Ne znamo koju ružu imaš, da li onu koja više outa cvijeta ili samo jednom iu proljeće?
Evo ti jedan tekst koji sam još prije pronašla na netu i kopirala ga:
"Zimsko orezivanje ružinog grma jamstvo je da će na proljeće i ljeto ruža cvasti punim sjajem. Prije nego što se počne sa orezivanjem treba dobro naoštriti škare, jer odrez mora biti trenutačan a odrezani dio u prerezu gladak. Ruža penjačica reže se od najdonjeg kata uz naslon prema vrhu. Ako su neke osnovne grane oslabjele ili su se po- čele sušiti, njih je potrebno orezati na dva do tri pupoljka radi obnavljanja grma. Nakon završetka prikra- ćivanja granu razvedemo preko oslonca (drvenih letvica pričvršćenih uza zid ili metalne konstrukcije) i privežemo tankim konopcem ili gumicom.

Sve suhe ili zakržljale grane i grančice također se odstranjuju, kao i bujne postrane grane koje bi mogle biti prijetnja ovogodišnjim mladicama. Nakon sanitarnih zahvata slijedi zimska rezidba. Osnovno je pravilo da se, što je grm ruže penjačice stariji, orezuje sve više. Tako nikada nećemo zahvatiti drvnu masu prošlogodišnjeg grma, orezuje se na dva dobro razvijena pupa na izbojku iz prošle godine. No kod zimskog orezivanja mora se voditi računa i o proljeću, kada će ruža buknuti i brojnim izbojcima zazeleniti oslonac i zid uz koje je posađena. Tu treba biti oprezan. Dolaskom toplih dana, naime, biljka pušta brojne izbojke koje rastu uvis. Većinu od njih potrebno je pincirati, odnosno zaustaviti u rastu, skratiti ih i prisiliti da se granaju. Ovi izbojci obično na svome vrhu imaju i
cvjetne pupove, dakle potencijalne cvijetove.

Takav, nepincirani izbojak, ako se ostavi narast će i do dva metra visine, a na vrhu će nositi kržljav cvijet, bez karakteristične boje i mirisa. Iskustva u uzgoju ruža, koja se mjere tisućama godina, dokazala su da se početak cvatnje nešto odlaže, ali se na svakom pinciranom izbojku aktiviraju najmanje dva pupa koji doprinose grananju ružinog grma i povećanom cvatnjom."
Na vrh
Adrianica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Adrianica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2013 u 23:15
Hvala na brzom odgovoru! i hvala na dobrodošlici!

Na vrh
Adrianica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Adrianica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2013 u 23:16
Znači moram ih stalno pincirati?

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 11>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.