Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Ruže
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ruže penjačice
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ruže penjačice

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 11>
Korisnik
Poruka
irenaidani View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 817
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irenaidani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2012 u 21:28
hvala smile95
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
huskybucka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2010
Lokacija: VelikoTrgovišće
Status: Offline
Bodovi: 234
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje huskybucka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2012 u 19:41
Gdje ima za kupiti ruza penjačica i koja im je cijena?
Koliko vremena treba da dosegnu visinu od cca 2metra ?
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2012 u 20:03
Huskybucka,ne znam odkud si,kod nas ih je bilo na akciji od 12kn/kom. u Ktc-u,to je sve otišlo,ali je bilo sad nedavno u Agrokući raznih penjačica po istoj cijeni.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
morena View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 193
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje morena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2012 u 09:24
Ja sam prošli tjedan u Intersparu kupila penjačice za 14,99.A na tržnici(u Osijeku) bude čovjek koji prodaje  12kn. penjačice i 50kn stablašice.
Na vrh
huskybucka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2010
Lokacija: VelikoTrgovišće
Status: Offline
Bodovi: 234
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje huskybucka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2012 u 20:37
Evo kupljene danas penjacice
U Ktc se nisam sjetila pogledati...U Trgocentru penjacice prodane, i nasla sam u obliznjoj nekoj poljoprivrednoj, cijena 16kn
Jos samo pitanje, koliko im treba da narastu?
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2012 u 20:47
Otprilike dvije,tri godine.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2012 u 12:16
jedna presađena penjačica još nije potjerala, dal to znači da je pokojna? ili je još rano?
Tena 28.3.2010
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2012 u 12:37
Dina,kada si je presadila?Nije ni rano ni kasno.Zavisi od klime.Kod mene neke potjerale lisne pupove,dok druge(one u hladu) još nisu..Ruža je "trn",što znači jako žilava biljka.Još ne gubi nadu..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2012 u 17:57
prošlu jesen, i da ova je na suncu samo ujutro. hvala alisa, još ću se malo strpit.
Tena 28.3.2010
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2012 u 20:30
Nadam se da je živa i da će uskoro krenuti da se budi iz zimskog sna..Kod mene ,dosta štete na ružama ove zime..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
ivane View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 64
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2012 u 22:11
Bok
Pošto se bavim više sa vočem a imam jednu penjačicu koju sam uzgajam i brinem o njojzi sam odlučio, da je predstavim. Ime joj je BLEU MAGENTA i  stara je tek tri godine.  Cvate dvaput godišnje i to obilno i miriše da bi se čovjek kupao u mirisu.
Evo fotkice kako izgleda sada a od polovine 5tog počinje prvo cvitanje skoro ljubičaste boje.

Sa svim ostalim ružama i cviječem radi moja žena. Lp.Ivan.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2012 u 00:20
ivane...baš lijepo izgleda, poslikaj ju kad procvjeta
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2012 u 23:26
moje sve ovako izgledaju, izmrzle su i sad treba čekati par godina da opet postanu penjačice

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
boakill View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 80
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje boakill Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2012 u 11:01


evo da vidite moju.. raste ko luda
Na vrh
jadran81 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadran81 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2012 u 15:56
dali mi može netko reći kako se obrezuju ruže penjačice.?..
ove što se sade u tegle dali ih se zimi sprema ili ostaju vani? ...
imam jednu koju smo prije valjda 7 godina presadili zbog radova na kući. i još je uvijek ista kolika je i bila... evo je i sad ima valjda 10 pupova i nekoliko cvijetova ali pomakla se po veličini nije ni mm. ima možda pola metra... ako netko zna kaj joj je i kak da joj pomognem bila bi vam jako zahvalna... ove sam joj godine odlučila "presuditi" ako se ne pokrene...
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2012 u 15:38
Dva puta sam čitala ovaj post,da sve dobro shvatim.Ne možeš od ruže očekivati da raste neznam koliko ako je posađena u istu teglu već 7 godina.Ruže penjačice se u pravilu ne orezuju,odstranjuju se stare grane,razrede ako su preguste i to je to.A ruža penjačica posađena u tegli nema mjesta za rast i zato ti se ne miče.Ako ikako možeš posadi ju van u zemlju.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
jadran81 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadran81 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2012 u 21:35
žao mi je očito sam se krivo izrazila... nemam ružu u tegli nego smo  ju presadili na drugo mjesto u zemlju,,, 
ovo za teglu me zanima jer bi moožda i ja posadila u teglu jer nemam baš puno zemlje oko kuće i čini mi se zgodno...
 
hvala za odgovor...
 
ovako izgleda...  ima puno pupova i nekoiko jadnih cvijetića ali s obzirom na njenu visinu ima ih puno al ponavljam  jadni su...
ajde ak netko zna kaj da joj dam ili sl da krene jer ju nemogu više gledat tak jadnu...
 
Na vrh
ivane View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 64
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2012 u 20:39

Na vrh
ivane View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 64
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2012 u 21:05
Bok
Dugo sam si uzeo vremena, da se javim sa slikama koje su neki članovi poželjeli vidjet. Eto cvate moja Blue Magenta a i miriši i svakim je danom ljepša.
 
Eto sa unutranje strane vrta u društvu kineske ruže ponosa i mladih moč. hibiskusa.



Još jedna sa čoška vani.



Još vanjska ljeva strana.


Blue Magenta je stara 3,5 godine i raste sa dvije druge ruže na mjetu m x m zaljevam je skoro da ne jer je tlo mokro i 80cm duboko popunito sa kvalitetnom zemljom. Dvaput g.dobije organsko gnojilo i po 2kg domačeg komposta. Lp. Ivan

Na vrh
rosa2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2168
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosa2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2012 u 10:32
ivane ruza ti je zaista predivnaaa
cvijet za cvijet=buket
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 11>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.