Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Ruže
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ruže penjačice
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ruže penjačice

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011>
Korisnik
Poruka
Adrianica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Adrianica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2013 u 11:53
Ruža penjačica roza
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2014 u 23:24
A jesam se nagledala divnih ruza ! Jedva cekam da moje , prosle godine kupljene i posadjene, ove godine pokazu svu svoju ljepotu a tada ce biti slicica i slicica !
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2014 u 16:01
Od moje bijele ruže penjačice skoro ništa. Ne znam u čemu je problem. 

Bila je posađena u vrtu, jedva je pustila grančicu od par centimetara i tako stajala cijelu godinu. Prošlo proljeće sam je premjestila u veliku teglu na balkon na južnoj strani, dakle sunce cijelo popodne i zavjetrina. 

Tu je malo porasla, kao kakav grmić od 40 cm, dvaput je cvala i opet joj se zaustavio rast. I tako miruje i ni makac dalje. Inače, izgleda zdravo. 

Zna netko?


Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2014 u 17:09
nekim penjacicama treba godina-dvije kako bi bujnile i nadoknadile sve ono sto ocekujemo od njih nekada prerano....najbolje da nam kazes o kojoj ruzi je rijec, ili bar poslikas grmic s cvijetovima,,,,velika je razlika u penjacicama...(rambler, climber)
naime, ja imam lose iskustvo s penjacicama u tegli....odnosno s ramblericama...

daj neku fotku, jer mozda nemas penjacicu uopce...
greska je i sadnja ruze u kupovnu zemlju....(a obicno se tako i zeznemo kad ih stavimo u lonacConfused)
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2014 u 17:50
Nažalost, nemam pojma koja je to penjačica. Kupili mi je klinci za rođendan, a nisam zapamtila njen naziv. To mi je jedina ruža koju imam među masom drugog cvijeća, pa nemam iskustva.

A fotke, moram prokužiti kako ih staviti na forum, nova sam, nisam još stigla...Embarrassed

Možda bi bilo bolje da je preselim u vrt?
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2014 u 18:59
u vrtu ce joj sigurno biti bolje....zalijevas svakih par dana obilato (znaci minimalno 5 l vode),
ako si pravilno posadila tada je prve godine ne moras gnojiti....
 a ako je u loncu onda joj moras osigurati 70% obicne vrtne zemlje....moze biti i ilovaca....samo da nije kupovna...zalijevanje puno rjedje, ovisno o zemlji, kao i gnojidba

bitno je da su ruze prvenstveno vrtne biljke...moj savjet je u lonac, ako bas volis ruze u loncu, staviti neku manju ruzu, a penjacici ipak dati prostora za raskosWink...nadam se da sam ti pomogla....stavi sliku kad naucis, (stvarno nije tesko) pa da probamo odgonetnuti o kojoj se ruzi radi...

pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2014 u 08:01
Monna Hug, bila je u vrtu i nije ni maknula, doslovce. Pa sam pomislila da joj nešto ne paše i preselila je u teglu, dvije trećine vrtne zemlje ( od iskopine krtica ) i trećina kupovne zemlje.

Ne preferiram ruže u tegli ali nisam znala što bih s njom. Imaš iskustva da li je mogu sada preseliti u vrt ili da čekam proljeće? I da li je, pri tome "manevru", moram pognojiti?
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2014 u 19:27
Originalno poslano od člana ivane ivane napisao:

Bok
Dugo sam si uzeo vremena, da se javim sa slikama koje su neki članovi poželjeli vidjet. Eto cvate moja Blue Magenta a i miriši i svakim je danom ljepša.
 
Eto sa unutranje strane vrta u društvu kineske ruže ponosa i mladih moč. hibiskusa.



Još jedna sa čoška vani.



Još vanjska ljeva strana.


Blue Magenta je stara 3,5 godine i raste sa dvije druge ruže na mjetu m x m zaljevam je skoro da ne jer je tlo mokro i 80cm duboko popunito sa kvalitetnom zemljom. Dvaput g.dobije organsko gnojilo i po 2kg domačeg komposta. Lp. Ivan

smile71
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2014 u 20:43
Originalno poslano od člana bugicaza5 bugicaza5 napisao:

Monna Hug, bila je u vrtu i nije ni maknula, doslovce. Pa sam pomislila da joj nešto ne paše i preselila je u teglu, dvije trećine vrtne zemlje ( od iskopine krtica ) i trećina kupovne zemlje.

Ne preferiram ruže u tegli ali nisam znala što bih s njom. Imaš iskustva da li je mogu sada preseliti u vrt ili da čekam proljeće? I da li je, pri tome "manevru", moram pognojiti?

sada nikako nije vrijeme za sadnju....sacekaj proljece....nekako mi nije jasno zasto ti u vrtu nije napredovala....hmmmm mislim da nakon sadnje u vrt treba sacekati dvije godine jer nekim vrstama treba vremena...

a u proljece obavezno baci lopatu stajnjaka ispod nje....ako ne mozes nabaviti, ima u poljoapotekama briketiranog u vrecama....

jos je moguca jedna stvar....da je ruza oboljela, a da ti to nisi primjetila....stvarno ne znam....meni rastu ko korov.... prignojim, zalijem i to je sve....

zelim ti srecu s ruzicomWink
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2014 u 08:23

Monna, hvala Hug

Lagano je potjerala male izboje, bila je topla zima, no svejedno ću je presaditi u vrt u proljeće, ali na drugo mjesto.

Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2014 u 09:01
Ekipa, evo moje "no name" penjačice

Na vrh
azram View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 21 Kolovoz 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 28
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje azram Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2014 u 14:06

http://postimg.org/image/inclxrsft/ - " border="" width="0" height="0">Zna li netko koja je ovo ruža kupila sam je u vrtlariji horvat i ne mogu se sjetiti imana. a još bi jednu takvu. Cvate cijelo ljeto i ima jako puno cvijetova. Mislim da ne spada baš pod penjačicu nego višegrmolika. Ako netko zna molim da mi pomogne. 

http://postimg.org/image/q7qadofpp/ - " border="" width="32" height="22">

Boja je intenzivna roza ciklama, jača nego na slici. I miriši i ima puno cvjetova na jednoj stabljici.

Cvijetovi su srdednje veličine i u sredini imaju žuto. 

 

Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2014 u 14:22
Blue magenta je stvarno posebna!
Stari  zavodnik  Wink je pun mirisnih cvetova i pupoljaka





a nešto manje robusna Romantika ima znimljivu boju cveta





Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2014 u 17:59
Evo moje s kojom sam imala problema, što je vidljivo iz mojih gornjih postova. Hvala svima na pomoći, ružica je napokon krenula. Heart
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2014 u 18:00
Moja roza bezimena penjačica, malo stučena od sinoćnjeg nevremena


Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2014 u 18:01
I njen cvijet izbliza
Na vrh
mikica.dm View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2010
Lokacija: Donji Miholjac
Status: Offline
Bodovi: 611
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikica.dm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2014 u 18:50
Moja crvena, ne znam joj ime, posadjena prije 2,5 god kad smo useljavali u novi dom. Malo ju je nevrijeme rascupalo i pokidalo par grana...

zatvori usta, otvori oci
Na vrh
mikica.dm View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2010
Lokacija: Donji Miholjac
Status: Offline
Bodovi: 611
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikica.dm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2014 u 18:53
Originalno poslano od člana mimar mimar napisao:

Blue magenta je stvarno posebna!
Stari  zavodnik  Wink je pun mirisnih cvetova i pupoljaka





a nešto manje robusna Romantika ima znimljivu boju cveta







Mimar, odusevljena sam
zatvori usta, otvori oci
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2014 u 18:57
Mikice, imaš ružicu za koju volim reći da je moja tiha patnja! Je li to ista kao mimarina? Heart 

Takvu obavezno nabavljam ujesen. I još dvije neke drugačije boje, nisam još odlučila samo da su penjačice, iznenada sam skužila da ću tako nadmudriti puževe i istovremeno imati stalnocvatuće prelijepe cvjeteke. 
Na vrh
mikica.dm View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2010
Lokacija: Donji Miholjac
Status: Offline
Bodovi: 611
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikica.dm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2014 u 19:00
Ne znam je li ista, po cvijetu se cini da je, ali ona kod Mimar je pravi ogromni div

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.