Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - OTOK- moj vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


OTOK- moj vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 142143144145146 374>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
lika1 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 844
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lika1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2010 u 18:13
Otok predivan ti je kamenjar,a ova ideja sa loncima sa sukulentima je super mislim da bih i ja mogla napraviti tako nešto.Već sada odlično izgledaju a još kad se razrastu i kad ih kako ti kažeš zakamufliraš to će biti divota!!!smile71
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2010 u 22:10
Danas baš i nije bio neki jako lijep dan, sunce se samo tu i tamo pojavilo, ali ipak sam cijelo popodne provela u vrtu.
Svašta sam kupila i posadila - nekoliko gomoljastih begonija, veroniku, tradeskantiju, aquilegiju - nadam se da će biti tako lijepe kao na slici.

Obavljena je i dobrosusjedska razmjena biljaka.
Moja susjeda je jedan balkon ostaklila i napravila od njega pravi mali staklenik, svašta sije i uzgaja. Evo što sam dobila iz njenog staklenika

gerberi (sasvim mali, niski)



i ovaj cvijet (ona kaže senecio)
 


Ja sam njoj dala sukulente, ali i ružmarin i lavandu, koje ona nikako ne uspijeva uzgojiti.

Kupila sam i ove papučice




Lani sam na cobaei imala samo par cvjetića, nadala sam se da će biti koja sjemenka, ali nije. A od cvjeta se do danas održalo ovo



a cobaea je živa i zdrava, preživjela zimu, nadam se da će i proljeće








Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2010 u 22:17
Otok, divan ti je izbor! Sretno! Imaš sretnu ruku i biće sve i ljepše nego na slici!Clap
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2010 u 22:17
Voljela bih i ja imati takvu susjedu i naravno, biti s njom u dobrim odnosima!
Senecio, moja tiha patnja................kupila ga ja lani i bila zadovoljna sn jim. teta koja mi ga je prodala je rekla da može opstati i za drugu godinu ali kod mene nije, iako sam ga sprekila. prekrasna mu je boja cvijeta.
Ali i sve ostalo - crveno - žuta kombinacija --------baš mi se sviđa!
Ova cobea - vidim da ima cvjetić...............pitam zato jer sam si ju lani nabavila, opstala je preko zime ali s ne vidim nikakvih pupova na njoj.?!?
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2010 u 22:20
Bergenia, to na cobaei  nije cvijet, nego ona čaška od cvijeta, stoji na njoj još od prošlog ljeta
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2010 u 22:33
Super razmjena, a koje lijepe boje . A di su slike ovih drugih, ne mogu se nikako sjetiti veronice, a kad ukucam to na google dobijem samo slike nekih ženski LOL
život je more
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2010 u 22:38
LOL nisam sadila nikakve ženske, stvarno.
I ja sam našla samo ženske, ali onda sam ukucala veronica plant i onda nisu ženske.
Ova moja je veronica blauriesin.

Nisam slikala, ali sačuvala sam vrećice, pa ću sutra po danu
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2010 u 22:54
nisam ni trenutka  sumnjala da  je kod tebe sve



Pravi je užitak prošetati tim predivnim rajemClapClap

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2010 u 22:57
Papučice su prekrasne imala sam ih i ja ali nisam uspijela sačuvati ih -čak imaju i sijeme-pa pokušaj sebi da ostaviš
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2010 u 22:57
Originalno poslano od člana OTOK OTOK napisao:

LOL nisam sadila nikakve ženske, stvarno.
I ja sam našla samo ženske, ali onda sam ukucala veronica plant i onda nisu ženske.
Ova moja je veronica blauriesin.

Nisam slikala, ali sačuvala sam vrećice, pa ću sutra po danu


LOL skoro sam se prestrašila kad sam vidjela pun ekran ženskih.
Ova tvoja veronika je prekrasna, a to si sjeme kupila ili ...
život je more
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2010 u 23:02
Nije sjeme nego lukovica, zapravo nekakav gomolj
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2010 u 23:04
Kad budu nestajali njeni cvijetići vidjećeš sijemenke-to meni rekao cvijećar šta da uzmem ako je hoću opet imati

** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2010 u 23:23
Niho, ja mislim da ove papučice neće dugo izdržati, ali bile su mi baš lijepe.
Zato hvala na savjetu da pokupim sjeme
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2010 u 23:40
Pa i neće brzo prođu ali pokušaj ipak nešto uloviti
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2010 u 23:46
Originalno poslano od člana Lantana Lantana napisao:


Originalno poslano od člana OTOK OTOK napisao:

[IMG]smileys/smiley36.gif" align="absmiddle" alt="LOL" /> nisam sadila nikakve ženske, stvarno.I ja sam našla samo ženske, ali onda sam ukucala veronica plant i onda nisu ženske.Ova moja je veronica blauriesin.Nisam slikala, ali sačuvala sam vrećice, pa ću sutra po danu
[IMG]smileys/smiley36.gif" align="absmiddle" alt="LOL" /> skoro sam se prestrašila kad sam vidjela pun ekran ženskih.Ova tvoja veronika je prekrasna, a to si sjeme kupila ili ...

o čemu to vas dvije
ja sam skontala kako postoje ženske i muške veronice
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2010 u 23:48
Koja ljepota bojasmile39
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2010 u 08:29
Prekrasno cvijeće...a one šlapice sam i ja nedavno gledala ali nisam kupila.
Baš su interesantne.
 
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2010 u 08:32
Bravo za susjede. I ja imam dobre susjede (osim onog jednog koji uzgaja samo golubove), ali moji samo pitaju cvijeće i ja dajem. zato na jesen samo dolaze korpe voće. Prava roba razmjena.
Gerber je omj omiljeni rezani cvijet. I jefitne su lončanice, ali ga nikada nisam imala hrabrosti posaditi. Da li ga je tvoja susjeda držala u stakleniku?
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2010 u 08:35
Otoook.Dobila, kupila, zamijenila...uvijek je to nešto lijepo, nešto neobično....ClapClapClap
A onda još posložiš u vrtu....Thumbs%20Up
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2010 u 08:39
Jako mi se sviđaju gerberi i kao što kaže Hoya,nikada nemam hrabrosti da ga kupim jer mislim da če kod mene odmah propasti.Ali trebalo bi pokušati,bar sa jednim .
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 142143144145146 374>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.