Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Malč
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Malč

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Željka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 424
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Malč
    Objavljeno: 23 Listopad 2008 u 21:38
Ne znam jeste li već otvarali ovu temu, ugl.ne mogu naći ništa o tome na forumu. Sorry ako postoji otvorena tema.
Kod nas u Vk nema nigdje za kupiti malč, za nevjerovati ali tako je, pitala sam redom sve poljo-apoteke. Zanima me gdje kupujete malč i po kojoj cijeni.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Željka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 424
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2008 u 08:38
? Nitko ne kupuje malč?
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2008 u 17:50
Na vrh
Željka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 424
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2008 u 18:42
hvala SilveK
Na vrh
Malc View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Studeni 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Malc Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2011 u 18:04
www.prvisrpskimalc.rs    Malč u svim bojama vrlo povoljno
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2011 u 19:09
Kupila malč prošli tjedan u Baumaxu u OS na akciji 50l 10 kn. Inače cijena za 50l 25kn, a u boji oko50kn.
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2015 u 15:41
Drago društvo molim vas za savjet i pomoć, prsti me već bole od guglanja i opet sam na početku. Pinch
Što se točno stavlja na zemlju, a kao podloga za malč od drvene sječke (u vrtu). Spominju se agrotekstil, geotekstil, polipropilenska folija, TNT folija. Dakle, da propušta vodu, a spriječava rast korova. Ako itko zna može i kakva fotkica da vidim kako taj materijal izgleda.Smile
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2015 u 16:26
Geotekstil vještačka tkanina ( s njim imam iskustvo), dobar i ima više vrsti debljine i kvaliteta. O debljini ovisi i cijena, najbolje je obići Pevec, Bauhause, vrtne centre i vidjeti cjenu.
Svejedno i na njemu će korov nekada narasti, ali se redovitim održavanjem to spriječi.

 Inače se kosisti i ispod zemlje da se spriječi propadanje kvalitetne zenmlje u dublje slojeve.
Gust i vodopropustan.

Koristila sam ga ispod uzdignutih gredica i ispod šljunkovitih staza između uzdignutih gredica i  po vrtnim stazama.


http://www.google.hr/search?q=geotekstil&hl=hr&biw=1252&bih=579&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=UH_0VPbyF4WR7Ab114AI&sqi=2&ved=0CAYQ_AUoAQ


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2015 u 16:32
Ako je ovo agrotekstil, ovo bi crno bilo vjerojatno tip propusne cerade.
 A bjela tanka za pokrivanje povrća, i čini mi se da bjela nije za takve stvari (preslaba).

http://www.google.hr/search?q=agrotekstil&hl=hr&biw=1252&bih=579&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=pYH0VJXWH4X5UrbDgPAL&ved=0CAcQ_AUoAQ

Evo za ovaj tip kažu da je za malč. http://www.flintstone.co.rs/asortiman/agrotekstil/agrotekstil#.VPSCUS4d_IU


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2015 u 16:37
Postoji i crna tkanina sa rupicama koja je kao crni agrotekstil, ali je više kao tkanina ne plastika.
Pogledaj si cjene svega vjerojatno su različite.

Osobno ne volim malč koru, stavljala sam je i popljesnavi...vjetar je raznese. Puno bolji i ljepši mi je krupniji pjesak.
A niti ijedan najljepši vrt na svijetu nisam vidjela da malčira sa korom ili krive slike gledamWink
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2015 u 17:12
Smrcko, srce si HugThumbs Up, riješila si me velike muke. Već sam počela sanjati kojekakve ...tekstile.

Kod mene u vrtu muku mučim samo sa dvije vrste korova. Jedan je tzv mišjakinja (mislim da se tako zove) koja će uskoro u fazu cvjetanja Wacko, a kad ona završi sezonu nastupa nekakva crvenolisna sitna djetelina. Ma nije mi problem ni čupati korov nego svaki puta sa korovom ode i dio zemlje. A nemoguće ga je iskorijeniti, rovala sam ko krtica duboko da izvučem korijen od djeteline al svejedno opet raste. A još kad baci sjeme... strava.
Kamen sam imala prije 10-ak godina, bijeli sitni i krupne bijele  oblutke. Za samo jednu sezonu skoro pa mu se više nije vidjela boja. Sav je posivio, pozelenio... užasan je bio. Zato sad idem pokušat sa korom ili sječkom. Znam da joj je vijek trajanja 2-3 godine, al moram probati. Ako ne budem zadovoljna onda ću naručiti prikolicu šljunka iz Save pa kakav i bude. Smile
Hvala ti ! smile78
Btw, dobre slike ti gledaš, al sam ja daleko od kategorije najljepših vrtova na svijetu. Wink

"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2015 u 18:04
Ma pišem ti da mi nije lijep, valjda me prošla ta vrsta ljepote tipa malč. Sve sam nešto jednostavnija što starija, i sad sam tip pjesak.LOL
Malč mi se baš nije dopao, puno je problema oko njega. Ali možda je to samo kod mene tako. Pokušaj manju površinu, pa ako ne bude problematičan onda veću.
A ako imate vjetar budi spremna na skupljanje malča po terenu.

Moj korov je to dvoje što navodiš, pa još slak, stolisnik, vražija pirika, svo ljekovito bilje ovog svijeta...
Malčiranjem ćeš to riješiti.

Mišljakinja i nije toliko loša i razrahljuje zemljište.
Samo korov nemoj bacati. Dobro stresi sa njega zemlju (možeš pustiti da se osuši ako je zemlje sljepljena), možeš napraviti i juhu za biljke od njega a u vodi će se raspasti. A možeš napraviti i samo kompostanu od korova. Mi smo imali nekakve rupe po terenu pa smo u to korov ubacivali i dobili super hummusnu zemlju.
U jednu rupu smo čak četinjače ubacili od drveta jele,  koje smo lividirali iz vrta. Da vidiš u toj rupi, punoj grana i panjeva, vrvilo od glista i za godinu super zemlja za četinjače.

Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.