Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Morsko-cvjetni ugođaj
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Morsko-cvjetni ugođaj

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 370>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2008 u 20:09
Nešto sam radila po photobuchet-u ali sve sam vratila kako je bilo (možda samo treba napraviti refresh stranice - to je ona ikonica plava polukružna strelica)

Evo za Korijenka i sve otale još malo mora...

Pogledi s mojih terasa



život je more
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2008 u 20:20
Evo već sam na ovoj prvoj slici, sjedim na terasi, uživam u pogledu, tamo u daljinini gledam kad će proć kakva barčica, čekam da stigne Lantana, nosi nam sok, ugodno čavrljamo, bliži se večer, uživam u zalasku sunca- zadnji red slika.... nemam pojma gdje sam, dali sam na otoku ili u mjestu uz more, totalno nebitno - PREDIVNO JE ......
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2008 u 20:49
Lantana predivno, očito si sve vratila kako treba, jer više nema praznih mjesta, super su ti slikice.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2008 u 23:23
Danas slikano, sunce i ovaj predivni žuti cvijet.  U godinu dana prekrio je zid i narastao oko 2 m.

Da li netko zna kako se zove ovaj cvijet?




život je more
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2008 u 08:09
Lantana koje je to mjesto na moru??? Bol ili ???
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2008 u 08:47
Lantana šta si ovu divnu žutu penjačicu kupila ili si je sama uzgojila. smile94Moramo svakako doznati koji je to cvijet a onda hitno u nabavku. Nisam to nikad vidjela, predivna je. Koliko sam skapirala ti si na Braču i to ti vjerojatno preživi zimu. Ajde ljudi javite se, netko sigurno zna više o ovoj ljepotici. 
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2008 u 08:59
Bol na Braču

Ovaj cvijet sam dobila izdanak od susjede. Raste ko lud. Meni prezimi, kad ocvate ja ga porežem i opet naraste 2 m. Mladih ima koliko hočeš, a kad ocvate ime i sjemenja. Meni odgovara da ide u visinu jer sam željela prekriti zid, ali nije penjačica. Ja sam glavne grane prikačila na žicu u zidu.

Evo još jedne slike tog cvijeta i bršljana koji su prekrili cjeli zid.


 
život je more
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2008 u 09:06
Kada nam znalci otkriju cvijet i kažu da li može preživjeti na kontinentu, spremat ćeš pelcere...može???
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2008 u 09:09
Dobro to mi je jasno kako si ti to izvela ali pitanje je da li je to grm i da li može rasti samostalno bez da ga se prislanja uza zid ili da ga se veže za nekakvu stubicu.
U koje doba godine si ga posadila? Da li si ga dobila ukorijenjenog ili si samo tako zapiknula pa što bude. Ja bi se preporučila za jednu reznicu ali najprije moramo doznati ime biljke i nešto više karakteristika. Kakav je miris ?. Ponekad vidiš predivan cvijet a kad ga pomirišeš - ništa !
Joj kako si me zaintrigirala. Ja sam ti ko Triša kad nanjuši nešto plavo, tako je meni sa žutim.
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2008 u 09:54
Ako nije uz zid onda ga treba vezati jer su grane visoke, a tanke pa pada. Ima sjemenja, a ima i mladih izdanaka s korjenjem koji se primaju bez problema. 
život je more
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2008 u 10:05
Lantana ajde please vidi ako se mogu ogrebati za koji izdanak sa korijenjem, nekako ćemo već to istramakati, ja sam na opatijskom području. smile143
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2008 u 13:36
Da sam bar prije bila na forumu, evo moji iz firme bili u Opatiji pa sam mogla poslati. Pošalji mi adresu na pp i poslat ću ti.
život je more
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2008 u 17:40
Vidiš ima grebatora ko u priči, Biljka je predivna, ali kad nabaviš plavu inačicu, preporučam se. Korijenko i Franjica je luda za žutim.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2008 u 17:48
Kako to da Franjica još nije nanjušila ovu žutu ljepoticu ?
Franjiceeeeeee, brzo kod Lantane na terasu na kavuuuuu.
Kako sam bezobrazna a nisam ni pitala da li smijemo !!!
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2008 u 17:53
Ja Triša isto volim plavo cvijeće, ali ovog nema plavog. Nego danas sam nabavila grančicu plavog krumpirovog cvijeta pa neznam kako zakorijeniti odmah u zemlju ili prvo u pitar (teglu).
život je more
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2008 u 18:54
Lantana dušo ja imam dosta plavog cvijeća pa ako može koji korijenčić od ovog odužim ti se...smile58smile143smile143smile143 a krumpirka bi ja prvo u teglu pa tek kad se zakorijeni onda u zemlju. A ako ti "rikne" (ne daj bože,puj,puj,puj) imam ja krumpirka pa nemaš straha za nove...
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2008 u 19:11
Može Hana ako sam ja dobro pročitala da si ti iz VŽ, a VŽ je moja druga ljubav poslije Bola i svake zime idem u VŽ, doći ću i ove poslije Božića. Javi se i donet ću što ti treba iz mediteranske kolekcije.
život je more
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2008 u 19:17
super! Hvala ti puno.... samo ne bude li iza Božića prekasno za sađenje? Samo pitam.... a ti si svakako dobrodošla,bilo kad
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2008 u 19:32
MM prije pet dana krenuo prema VŽ zaksnili smo, mogu ti i poslati, a možda i ja dođem prije. Dogovorit ćemo se. 
život je more
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2008 u 19:43
može,pošaljem ti pp
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 370>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,268 sekundi.