Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Morsko-cvjetni ugođaj
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Morsko-cvjetni ugođaj

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 349350351352353 370>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2013 u 10:59
šteta tolikih ruža,ali eto korisno si ih upotrijebila.imam ja rp.za sok od ruža.večeras ću ga potražiti pa ga napišem u rp.
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2013 u 11:44
Zaista ponestane riječi kada gledam tvoj triptih kamena, zemlje i biljaka i kako je to sve tako skladno i prirodno kao da je samo nekad davno ovdje iz kamenom ispunjene zemlje niknulo i oblikovalo se u nevjerojatno savršenstvo ovog kutka prirode na kugli zemaljskoj!
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
mimantonija View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 109
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimantonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2013 u 11:50
pre..pre..divno, ovo mi je jedan od najljepsih vrtova, svaka čast, more je more.Thumbs Up
Na vrh
mimantonija View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 109
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimantonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2013 u 11:52
ps. što više gledam, čini mi se najljepsi, divota..
Na vrh
bucka123 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bucka123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2013 u 23:36
Lantana jese li liker od ruža već i prije pravila. Ne mogu baš zamisliti okus tog pića, ali ako je nešto fino vrijedilo bi probati.

A za tvojim cvjetnim ugođajem mogu samo uzdisati. Penjanje tvojim kamenim stubama predstavlja veliko zadovoljstvo.


Nemoj hodati ispred mene,možda te neću moći pratiti. Nemoj hodati iza mene, možda te neću znati voditi.Samo hodaj pokraj mene i budi mi prijatelj.    
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2013 u 06:52
steta je ruzica lantana, ali čar ruze je upravo u tome sto joj vrijeme nista ne moze.....za cas ce ona baciti nove pupove i podariti nove radostiWink
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2013 u 07:17
hvala za recept ,bas bi trebala probat ,nije komplicirano ...ruze su ti predivne kao i kalistemon
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2013 u 07:44
draga lantana,
opet sam tu da ti čestitam i divim se ljepoti svakog tvog cvjetka, tvojoj kreativnosti, zdravim i prelijepim biljkama, moru i kamenu!
Na vrh
rosa2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2168
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosa2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2013 u 08:14
šta drugo reći nego da je prelijepo ,carstvo za oči i dušu većina slika je kao iz nekog najboljeg i najluksuznijeg časopisa o vrtovima svaka čast draga imaš se itekako čime ponositi 
cvijet za cvijet=buket
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2013 u 08:42
... eto kako ruža, i ranjena - stvara ugodu. Bit će to ukusan liker, znam već unaprijed!!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2013 u 23:56
Katruža jednostavno je napraviti, a nije ni loše LOL

Smail ima na internetu svakakvih recepata, pa vjerojatno i za ružin sok.

Sara draga ovo što si napisala toliko je lijepo da nemam riječi, osim hvala ti. Embarrassed

Mimantonija dobro došla i dođi opet Hug

Bucka123, pila sam i baš je onako ženski liker, dosta slatko, nije loše LOL

Imaš pravo Monna, tako je i u životu. Embarrassed

Kamenjar nemaš što izgubiti da probaš, kalistemon moram orezati nakon cvatnje, da se malo zgusne, nekako se razbarušio

SlavujVK, MM je Slavonac i kako imamo vrt na tri razine, najgornja razina je napravljena po njegovom guštu, zelena trava (da ima što kositi), ruže i ukrasni grmovi, a sve ostalo je nastalo nekako spontano.

E. nona, Ajama, Rosa2, Anaida hvala vam Hug

U vrtu je iz dana u dan sve cvjetnije
Buhač (Dalmacija je nekad bila veliki izvoznik buhača od kojeg se prave insekticidi)




U pozadini je cvijetni zid na kojem se gužvaju bršljan, budleja, lonciera, jasmin, pasiflora, podranea, žuta i lantana, morat ću nekoga eliminirati, a to je vjerojatno pasiflora, ona raste nenormalnom brzinom










Maslina je u punom cvatu




Ispod masline rastu amarilisi, kojih ove godine ima nešto manje nego inače




Lasrin rep, prekrasan leptir


I kao i uvijek za kraj malo mora i cvijeće, morala sam ih malo porezati jer su se previše raširili donatica i buhač










život je more
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2013 u 00:10
Da prokomentiram izradu likera. Kažeš 6 tjedana na sunce. Znaš ti koliko bi to tu kod nas u Zaogrju trajalo? Pol godine, teško je tu sakupiti 42 sunčana dana. Stalno nas neke ciklone napadaju.
Ko i uvijek, lijepo je, ali maslina me oduševila svojom bijelom čipkanom haljinom.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2013 u 07:53
Došla sam i ja skupiti energije na tvoj otok, u najljepši vrt!
Dobro je , draga Lantana, da te imamo!! Koliko puta sam, okrijepljena, hrabrije krenula dalje nakon posjete tvojem vrtu!! Imam još tako nekoliko dragih, "obnavljajućih" vrteka ovdje na našem forumu. To su vrtovi u kojim aosjećam posebnu energiju, iako je svaki, baš svaki vrtić bilo kojeg od naših forumaša predivan jer ga sami stvaramo, o njemu brinemo i u njega smo našu ljubav utkali.
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2013 u 22:59
Dugo me nije bilo, skupilo se posla i putovanja, a vrt buja, kiša pa sunce, napadalo se ove godine, ali vrtu odgovara, naša zemlja je propusna, a i sunce i vjetar isuše zemlju.

Anabistrica, nije ni kod nas baš bilo sunca. Masline su bile rascvjetane kao nikada, ali onda su udarile kiše i nisu se oplodile, stručnjaci kažu loša godina za maslinare.

Anaida, uvijek je lijepo pročitati tvoje poruke.

Malo slika ovih posljednjih nekoliko dana

Donji vrt, sve se razbujalo


Lavanda


Heba, jedan od meni najljepših cvjetova





H... opet sam zaboravila ime, utrostručio se od lani, u cvatu je jako interesantan


gaura




Lantane




Careopsis


Kamenjar






















Srednji vrt i povrtnjak


Na najgornjem vrtu ruže i ukrasni grmovi




I najljepše i najnježnije bijele ruže












život je more
Na vrh
toni View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Babotok
Status: Offline
Bodovi: 13567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje toni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2013 u 23:11
smile99
toni

o Babotok,moj Babotok
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2013 u 23:17
prekrasan vrt na najljepšem otoku !
bijele ruže i more.... prekrasno, nemam riječi.
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2013 u 23:34
Jednom rječju prekrasno  smile113
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2013 u 05:51
draga lantana, stvorila si svoj djelić raja koji djeliš s nama
anaida je baš lijepo sročila ono što i ja mislimo tvom vrtu, ja mogu samo dodati - fantazija,

Na vrh
Leona31 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 3106
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Leona31 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2013 u 08:16
Ovo je raj na zemlji  smile190
Nije isto covek u pustinji
i pustinja u coveku
Na vrh
anđelkad View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 2719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelkad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2013 u 20:58
Samo da te pozdravim i vraćam se nekoliko stranica unatrag uživati...Svaku slikicu za koju pomislim -ovo je savršenstvo-iduća me pokoleba i zato pozdrav i odoh unatrag!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 349350351352353 370>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,391 sekundi.