Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Zanimljivosti o cvijeću i biljkama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dan svih svetih i cvijeće
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dan svih svetih i cvijeće

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Dan svih svetih i cvijeće
    Objavljeno: 03 Studeni 2008 u 08:22

kakva su vaša razmišljanja o cvijeću za dan svih svetih i dan mrtvih.

 
koje civjeće vam je najdraže. Dali više volite živo cvijeće i aranžmane ili ipak umjetno cvijeće.
 
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2008 u 08:38
možda smo malo kasno otvorili temu pa nema mozda niste sulikali možda vaše aranžmane i koje ste pravili...
 
ali ako jesto podjelite sa nama svoje radove..
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2008 u 09:07

Naše malo groblje bilo je prepuno cvijeća, ali sve su bile krizanteme, uglavnom bijele i žute, pokoja crvena. Na svakom grobu osim krizantema u vazi bila je i lončanica sa krizantemama, prelijepo, nije bilo prenatrpano i nitko se nije isticao. A što je najljepše, a to je oduvijek običaj, na grobove onih koji nemaju rodbine uvijek netko stavi cvijeće i zapali svijeću. 

Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2008 u 11:17
kod nas je isto su najcesce krizanteme, spine, margarete i multiflore na grobljima od zivoga.
iako se je znalo susretati i predivni aranžmani od ruza a meni najdojmljiviji su bili od gerbera. nesto nevjerovatno kako je jedna gopođa naprvila predivne aranžmane od narancastih i rozih gerbera....
 
na žalost ne znam koje je ime cvjecarnice koja ih je preavila da napravim malo reklame ali su stvarno nevjerovatni bili.
 
 
a uz zivo cvijeće jako puno je bilo i umjetnog cvijeća i aranžmana. za koje ja i nisam neki ljubitelj... zivo cvijeće mi je nekako draze.
 
 
Na vrh
ljubica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 48
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljubica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2008 u 11:51
 Smatram normalno da se u ovo doba godine najviše koriste krizanteme, špine i sl.za groblje, ali mi je žao što se to predivno cvijeće jednostavno  u zadnje vrijeme pretvorilo u cvijeće "samo za groblje".,
I to je postalo kao neko nepisano pravilo.
Tako smatra većina , i rijetko ko će si staviti predivne krizanteme  u vazu.,kupiti buket krizantema u drugu svrhu  - osim groblja.
A tako su predivne , i jako mi je žao što ih ljudi ne koriste više i u druge svrhe osim za groblje.
I sama to više ne radim jer sam se osjećala tako neugodno kad sam jedne godine ispred ulaza u jednu veliku posudu posadila više vrsta krizantema špina i nešto dr jesenskog cvijeća koje može ostati dugo vani , pa me susjede pitale kome ću to nositi na groblje.
I sad kad su prošli Svi Sveti više nitko neće ni pomisliti da ih kupi.
Čast izuzecima!
I velike količine jednostavno propanu, jer se u zadnje vrijeme proizvodi jako puno tog cvijeća.
 
To je moje mišljenje ,nadam se da se još netko slaže samnom.
 
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2008 u 11:57
Ja se slažem ljubica. Ja imam doma one starinske krizantemice koje sam uvijek slagala u neki mali aranžman i rjetko kupujem gotove bukete. Ali to me nikad nije sprečavalo da si iste stavim u vazu. Jer ih jako volim, a i jedine su koje tak ljepo sad cvatu u dvorištu.
Ove godine sam na placu vidla krasne aranžmane sa gerberima, a one krizanteme koje su u teglicama volim kupiti sebi i posaditi u vrt. Imali ste priliku vidjeti neke koje sam još prije mjesec dana kupila i posadila! Baš ih volim kad mi cvatu doma, a lišće pada.

Umjetno cvijeće nikad nisam voljela. Ali ove godine je bilo i umjetnog koje je izgledalo prekrasno- dođe ti da ga pomirišiš!

I nije mi ljepo vidjeti špine koje su zaljevane tak da promjene boju!
Tu se igramo

http://satyninabajka.blogspot.com/
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2008 u 15:02
Cure i ja se slažem s vama!!!
Naime, do ove godine sam i ja krizanteme i špine smatrala cvijećem za groblje, no međutim nedavno sam bila na placu i vidjela jednu onako u bojama jeseni.Toliko sam se oduševila da sam je morala kupiti, a za par dana sam kupila još jednu tamnno crvenu- skoro bordo, koja mi se čini još ljepša. Tako da je moje dotadašnje mišljenje naprasno promijenjeno!!!
Zaista ih je prelijepo vidjeti kako cvatu u ove sumorne dane...
 
Na vrh
spring View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 786
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje spring Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2008 u 15:10
Nažalost i kod mene je uvriježeo mišljenje da su krizanteme i špine samo za groblje ali ove godine je bilo i jako puno umjetnog cvijeća koje mi nije baš tako lijepo izgledalo..na tržnici ih ni nema osim pred Sisvete ali moram po cviječarnama prozujati jer crvene nisam još vidjela!!
Ima ko sliku?
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2008 u 15:12
Originalno poslano od člana spring spring napisao:

Nažalost i kod mene je uvriježeo mišljenje da su krizanteme i špine samo za groblje ali ove godine je bilo i jako puno umjetnog cvijeća koje mi nije baš tako lijepo izgledalo..na tržnici ih ni nema osim pred Sisvete ali moram po cviječarnama prozujati jer crvene nisam još vidjela!!
Ima ko sliku?
 
Imam ja ali moraš tražiti pod slike cvijeća. Temu je otovrio administrator pa si malo pogledaj!!!
 
P.S. sada je idem staviti...Wink
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.