Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Osteospermum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Osteospermum

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 18>
Korisnik
Poruka
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2009 u 22:15
Ja sam svoga prije mjesec dana pošišala jer je cijeli ocvao i sad je pun mladih listića i grančica
jedva čekam da procvjeta opet
a rado bih kupila još jedan
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2009 u 22:59
alkemicar.......kupila sam zute u rasadniku J.kulture,,,,,,,,,,,,,,
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2009 u 10:55
A ja nabavila crvene ...
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2009 u 16:23
Ja molim za savjet.
Nabavila sam si ostiće jer ste me vi cvjetoljupci zainteresirali za taj cvijet.
i to upravo ovakve;
 
No nakon što su ocvali ovi prekrasni cvjetovi - novi koji se otvore višu nisu nazubljeni već jednostavno ovakvi.(Znam da ovo nije najreprezentativnija slika, ali jučer je slikano kad je kod nas padala kiša).
U čemu griješim. Mošda zemlja ili previše zalijevanja?
 
i cijela je biljka nekako tužna, obješena bez volje za rastom;
 
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2009 u 21:38
Bergenija imala sam baš ovakvi ostić prije dvi godine, nakon presadnje mi je skroz propao Cry ove godine nisam od straha kupila novog, za tvog držim Thumbs%20Up
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2009 u 08:50
Lijepi su Vam ostići al ja neću tu stavljat slikice jer sam ih ionako stavila drugdje pa da ne zatrpavam..jedno pitanje za Lantanu...s obzirom da smo u istom podneblju i polako svi ostići će ocvasti grmovi su mi preveliki pužu po podu, kad je najbolje da odrežem stare ogoljele  grančice znaš do onog novog  zelenog dijela prema korijenu..da li sad ili u kasnu jesen..
Na vrh
Perla View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 22 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Perla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2009 u 20:38
Gledajući vaše ostiće, osjećam se totalno neuspješno.
Lani sam za prozor kupila tri, a za vrt tatine vikendice u Zagorju 5 ostića. Oni posađeni u vrtu su istrulili zbog velikih kiša u lipnju, a moji na prozoru su prestali cvjetati. Mislila sam da je možda greška u sadnicama.
Ove godine sam za balkon kupila tri ljubičasta ostića. Kad su se osušili cvjetići s kojima sam ih kupila, odrezala sam ih u isčekivanju novog cvata, ali..... Nisam dočekala doslovce ni jedan naredni cvjetak. Moji ostići su i nadalje lijepi zeleni grmići na prozoru, ali nemaju ni pupoljaka. 
Njegovala sam ih kao i ostalo balkonsko cvijeće: voda svaki ili svaki drugi dan ovisno o vremenu, prihrana svakih 10-14 dana sunce ujutro do 14.
Gdje griješim?
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2009 u 21:09
Pa ostići ti (barem kod mene) ne cvjetaju u ovo doba, oni cvjetaju u proljeće
pa do početka ljeta, i opet će krajem ljeta. Ljeto baš i nije njihovo doba.
Baš sam na mojima primjetila pupoljke.
Moraju biti na suncu, ako nema sunca cvjetovi se neće otvoriti
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2009 u 08:05
moji ostići su još u mirovanju nema nigdje niti pupoljka na direktnom su suncu i još im je prevruće..neznam ima par debelih grana koje su se bile posušile to sam odrezala..nisam niti sama pametna do kad može izdržati tako debela stabljika..u kopanjima mora da je sve u žilama
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2009 u 21:22
Da zarazile ste me, pa sam i ja ove godine kupila ostiće. Sada još imaju malo cvjetova, sjemena sam skupila, ali s obzirom da ste se sve žalile da ste jako dugo čekale na cvijet iz sijanih ostića, mene zanima da li je kasno sada zakorjenjivati iz reznica. I još nešto, iskustvo forumašica koje su iz reznica zakorjenjivale da li je to baš odrezana grančica ili kao kod pelargonija otrgnut pelcer skroz ko grane?
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2009 u 23:53
Kat.rea,ja sam sijala ostiće i brzo niknu .Koliko brzo dođe cvijet,nisam brojila no nije to baš toliko kasno.Budući sam ih ja dosta kasno sijala u solidno su vrijeme i procvali.Ove godine,tj.sljedeće,ću ih sijati ranije tako da biljka naraste prije nego je iznesem van.Onda bi trebala,nakon presaivanja i iznošenja,procvasti puno prije.
Ja sam ih pelcala sa granačicama koje sam porezala.Moda bi bilo dobro da ih sad počneš pelcati.Ja sam to radila kad je već zahladilo i kad sam ih trebala unjeti u kuću.Uglavnom,pelcala sam ih isto ko i pelargonije i fuksije i sl.
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2009 u 17:29
hm, što da radim sa svojim ostićima: bili su lijepi grmići, međutim bura ih je smlatila, ostali su ležati na zemlji- iako su sada sa samo 2-3 glavne grane cvatu i dalje...mislila sam ih skroz porezati ali me je strah zime, vjerujem da će ih to dokrajčiti-kakva su vaša iskusta , što da radim? da li se sada mogu pelcati?
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2009 u 18:14
Cry čuje li me tko? 
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2009 u 19:37
 Ne znam gdje živiš, ali kod mene na otoku su stalno vani u vrtu i stalno zeleni...ove jeseni su se jako raširili i kad je pala jaka kiša i polijegali po zemlji...ja sam ih orezala i vidim opet tjeraju...bilo mi žao baciti grančice pa sam ih zabola u pitariće ... vidim da su se uhvatili...bijeli ce i cvjetati ( imao je pup kad sam ga odrezala)...u pocetku su se objesili u pitarima, ali ja sam nastavila zalijevati i uspjelo je...
 Pokušaj i ti tako - oreži i grančice ubodi u tegle sa zemljom pa spremi u zaklon ( ako je kod tebe hladno sada)...toliko mogu pomoći...
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2009 u 20:02
Evo kako trenutno izgledaju...lijevi je bijeli i on je jači, a i u vrtu je taj bijeli najjači iako je također mojom rukom zapelcan...desno je roza i on je malo manji, a kupljen je kao nala sadnica.

Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2009 u 10:50
frida puno hvala!
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2009 u 11:29
Ma, nema na cemu...ako sto znam , naravno da cu reci...samo, i ja sam jos početnik u svemu ovome...
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2009 u 11:31
evo moji ostići se pripremaju cvasti, iako sam mislila da je za ovu godinu njihova karijera gotova
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2009 u 21:47
Zamisli i moji imaju pupoljke, a cjelo ljeto ništa, već sam odlučila da ću ih počupati, kako bi se bila zeznula.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2009 u 18:35
moji nikada nisu bili ljepši - puni su cvijeta!Smile
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 18>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.