Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Osteospermum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Osteospermum

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 18>
Korisnik
Poruka
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2007 u 20:30
Imaš univerzalnu prihranu za list i cvijet,ili samo za cvijet.Meni je počeo cvasti kada sam ga malo prihranila,ili zato ili se odmorio pa je sam od sebe počeoBig%20smile
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
caerulea View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 31 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje caerulea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2007 u 23:59

Pozdrav svima od novog člana! Smile Evo mog iskustva s osteospermumima - trebali bi cvasti cijelo ljeto i jesen, ali imaju periode prekida cvatnje, pa onda opet krenu. Ne vole previše vode i hranjiva, a obožavaju suha i siromašna mjesta kad su posađeni u zemlji. Kod mene na moru rastu kao trajnice, ali na žalost cvatu samo kad nije najtoplije, u proljeće i jesen.

Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2007 u 19:29
Originalno poslano od člana caerulea caerulea napisao:

Pozdrav svima od novog člana! Smile Evo mog iskustva s osteospermumima - trebali bi cvasti cijelo ljeto i jesen, ali imaju periode prekida cvatnje, pa onda opet krenu. Ne vole previše vode i hranjiva, a obožavaju suha i siromašna mjesta kad su posađeni u zemlji. Kod mene na moru rastu kao trajnice, ali na žalost cvatu samo kad nije najtoplije, u proljeće i jesen.



Pozdrav novom forumašu....i sve potpisujem...ClapClap
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2007 u 20:28
Znači,bolje je da je van posadim(u zemlju) nego u teglu.I ne prihranjivati,ajme a ja ga prihranjujem ko i sve ostale lončaniceShocked
Caerulea,hvala ti,i naravno,dobro nam došlaHug
Na vrh
caerulea View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 31 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje caerulea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2007 u 20:45
Hvala vam! Smile
Shasha, ovisno o tome gdje si sadi vani, na kontinentu bi se smrzla zimi.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2007 u 20:47
A može se on pelcati? Ja sam sjeme pokupila pa ga mislim posijatiErmm
Ne znam baš ništa o njemu,a lijep mi je,pogotovo žuti
Na vrh
caerulea View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 31 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje caerulea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2007 u 20:51
Može, zelenim reznicama, nisam probala. Kad je žuti u pitanju obavezno probaj, žuti su baš posebni  Approve 
Može se i sjemenom, treba ga sijati u kasnu zimu, rano proljeće jer mu dosta treba do cvijeta.
Ja ih baš volim, a najviše one stisnutih latica, ali su neposlušni i uvijek im latice nakon nekog vremena postanu obične LOL
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2007 u 21:00
E super, ove ih godine i pelcam i sijem pa da vidim kaj će ispasti.Možda budem u proljeće imala za dijeliti ih ili ću ih po rasadnicima ganjati...opetEmbarrassed
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2007 u 21:08
Originalno poslano od člana caerulea caerulea napisao:

Može, zelenim reznicama, nisam probala. Kad je žuti u pitanju obavezno probaj, žuti su baš posebni  Approve 
Može se i sjemenom, treba ga sijati u kasnu zimu, rano proljeće jer mu dosta treba do cvijeta.
Ja ih baš volim, a najviše one stisnutih latica, ali su neposlušni i uvijek im latice nakon nekog vremena postanu obične LOL


Jako je teško reznicama...nikako mi nije uspjelo ali sa sjemenom uopće nema problema...tako sam i počela...


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2007 u 21:10
Donata,sad imam hormona,pa ću probati,ionako ću ga morati baciti kad zahladi.A sijem svakako.Samo mi još recite kad da posijem? u 12 ili 1 mjesecu? ili kasnije?
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2007 u 21:24
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Donata,sad imam hormona,pa ću probati,ionako ću ga morati baciti kad zahladi.A sijem svakako.Samo mi još recite kad da posijem? u 12 ili 1 mjesecu? ili kasnije?


Mislim da bi ipak trebala kasnije jer ove biljčice su slikane 1. travnja...a sjeme je ostalo u zemlji  preko zime....ja sam ga samo rasadila....
Pitanje je kakva će biti zima kod vas??? da ne smrzne....
Probaj nešto u zemlju, a nešto u lončiće....Wink 
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2007 u 21:26
Ma mislila sam ja to posijati u teglu i u kući držati,kad proklija i dobije par listića presaditi i onda tek u 4-5 mjesecu van presaditi.
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2007 u 20:43
Originalno poslano od člana alkemicar alkemicar napisao:

predivan je
Donata, koliko često i obilno zalijevaš svoj osteospermum?


Za nesnosnih vručina iznad 30, zalijevala sam i dva puta dnevno...sada zalijem samo navečer....uzmi u obzir da se moji nalaze u koritu i da brže gube vodu, nego posađeni u zemlji.
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2007 u 07:57
Moj je na balkonu u grasti pa vjerujem da se mogu ravnati po tebi :)
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2007 u 15:35
Donata,kak su ti oni "svemirski"? Jesu li preživjeli radove?
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2007 u 19:26
by the way
jel vi podrežete svoj osteospermum kad se razgrana puno
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2007 u 20:29
Originalno poslano od člana hana hana napisao:

Donata,kak su ti oni "svemirski"? Jesu li preživjeli radove?


Svemirski je sada grmić  i  dao je dva tri cvijeta a sada je u nekom mirovanju što se tiće cvijetova....ali inače dobro izgleda...sada kad zafriška očekujem da će  procvijetati ....pa ću staviti sličicu...smile112
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2007 u 20:31
Originalno poslano od člana alkemicar alkemicar napisao:

by the way
jel vi podrežete svoj osteospermum kad se razgrana puno


Da u onoj fazi kad su mi bili višegodišnji grmovi...donji listovi počnu se sušiti pa je bolje prikratiti ih da bude ljepši grm...ne šteti mu prikračivanje....
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2007 u 16:09
evo sam ja svoj osteospermum podrezala prije nekoliko i sada ovako izgleda
danas čak ima 2 prelijepa cvijeta opet
 
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2007 u 11:42
ovaj moj osteospermum cvjeta i dalje
super mi je
baš lijepo u ovo hladno doba da ima još nešto da oduševljava cvjetanjem :)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 18>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.