Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dnevnik jedne ruze
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dnevnik jedne ruze

 Odgovori Odgovori Stranica  123 6>
Korisnik
Poruka
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Dnevnik jedne ruze
    Objavljeno: 05 Studeni 2008 u 13:29
Evo da i ja otvorim svoj dnevnik.

Danas sam se ustala sva sretna jer su stigle  hanine ljubičice! I dosle su,isla sam po njih na postu! Mama je isla u podrum po prazne pitare a ja sam na balkonu imala nesto malo zemlje pa je sadenje ljubičica krenulo,medutim nestalo mi je zemlje,otišla sam do Tommya kupit jos 10l zemlje,jer kod mene zemlje nikad dosta,uvjek nesto sadim,presađujem.
Putem do Tommya me uhvatila i kisa,pa malo sam pokisla,al čim sam dosla kući nastavila sam sa sadnjom ljubičica. Sve ljubičice su ljepo posađene sad samo cekam  se prime,i da počmu cvjetati! U vazi sam imala dvije ruze,jednu crvenu,drugu bijelu,ocvale su,a stabljika je ljepa,čvrsta i puna lista pa sam ih zabola u zemlju u nadi da če se primiti i da cu već na proljeće imati prve cvjetove mirisnih ruza. Toliko od mene za sada.

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2008 u 14:13
Ne brini,Rose,sigurno će ti se ruže primiti jer kad ti njih tak ludo voliš ni one ne mogu ostati ravnodušne prema tebi .
Do proljeća če te veseliti ljubičice koje če ti cvasti preko zime.
Reci mi da li ti sve ruže sadiš u vrt ili u teglu?
Jedva čekam da dobiješ reznice mojih koje sam ti jučer poslala.
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2008 u 14:36
Štefice,jedva čekam da mi dođu tvoje reznice pa da ih zasadim. Sve moje ruze su posađene u teglicama. Maloprije sam radila pretres svih preparata što ih imam,od sumpora,hormona,gnojiva,cvjecarskog voska.... Sve jos traje,nicemu nije prosao rok,samo sam neke stvari morala provjerit,ocistit,i spremit.
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2008 u 16:28
ajde nek ti sretno raste smile161 a iduće godine ti mogu i ja poslati reznice ruža koje imam,samo moraš dokupiti još jedan balkon ili kupiti zemljišteWink
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2008 u 17:51
Rose, drago mi je da imaš svoju temu, a nadam se da ćemo uskoro vidjeti i sličice tih ljubica, i naravno želim da ti se zakorjene sve reznice ruža koje posadiš
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2008 u 19:30
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2008 u 23:28
rose vijedna si bila Clap hana ako imaš volju za slanjem imam ja mjesta dovoljno Wink
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2008 u 11:07
jutros je bio postar i stigle su mi reznice ruza! smile159 a bila je i mamina prijateljica koja nam je donila jednu roza mini ruzu! jupppppiiiiiiiiii,pun balkon cvjeca!  smile161  la-la-la  sretna sam ja smile169
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2008 u 12:51
Eeej,baš sam sretna i ja zbog tebe .
Nisam se nadala da će tako brzo stiči paket.
Uz svaku reznicu imaš i primjerak pupoljka,osim double delight,ona je skroz zatvorena,nije bilo procvjetane.
Nadam se da su pupoljci dovoljno dobri da vidiš kakve češ i ti imati ruže.
Puno sreče u sadnji i da nam na proljeće pokažeš kad procvijetaju
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2008 u 13:08
je,je,paket je brzo dosao,nisam se nadala da ce biti i pupoljaka stvarno sam iznenadena,sve su dobro,sad ih imam samo usadit! smile160
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2008 u 16:03
Originalno poslano od člana kontesaa kontesaa napisao:

rose vijedna si bila Clap hana ako imaš volju za slanjem imam ja mjesta dovoljno Wink
 
ako misliš na ruže nema problema,samo nije li sad kasno za pelcanje? Ako misliš da nije mogu ti poslati ove sarije koje imam
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2008 u 17:06
Originalno poslano od člana hana hana napisao:

Originalno poslano od člana kontesaa kontesaa napisao:

rose vijedna si bila Clap hana ako imaš volju za slanjem imam ja mjesta dovoljno Wink
 
ako misliš na ruže nema problema,samo nije li sad kasno za pelcanje? Ako misliš da nije mogu ti poslati ove sarije koje imam
zar ruze nije bolje saditi sad,pa cak i pelcere? ja vjerujem da ce se bilo da je rijec o sadnici ili pelceru uhvatit sada preko zime i da ce na proljece biti prvi cvjetovi,mada se i na proljece moze sadit,presadsivat.
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2008 u 20:09

Sad imamo i dnevnik više, jupiiii! Nadam se i slikicama!

Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2008 u 17:10
danas sam posadila reznice ruza,mama i ja smo napravile oznake od papir-trake i flomasterom napisali ime ruze,lagano stavili oko grane,jos sam ja dodatno flomasterom na svakoj teglici jos jednom napisala naziv svake ruze. bila sam sretna i zadovoljna,al srecu je sad zamjenila tuga i suzeCry za preminulim ujkom.
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2008 u 20:10
Moja iskrena sučut tebi i tvojoj mami.
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2008 u 16:57
Moje reznice ruza su se primile! Na svakoj stabljici ima po nekoliko pupova a najnaprednija,ona koja se najbrže primila je Sonia,ima izboje duge skoro 1cm,ok mozda malo manje ali sam zato sva sretna smile213

Što se dracenije tiče,ona me već zabrinjava,imam je 6 godina,što višec raste u visinu grane su joj sve tanje,i sve manje ima listovaCry

Nolina je super,kad sam je kupila imala je par slomivenih listova al lipo joj odgovara polozaj pokraj balkonskih vrata sunca ima dovoljno a opet nije direktno izložena suncu.Smile

Ljubičice me zabrinjavaju zbog klime,mislim da im je pretoplo,zemlja im se odvaja od pitara,sve se mislim da ih premjestim sebi u sobu kraj prozora jednu po jednu dok si ne stavim police na zid pa bi ih tada imala sve u sobi. Opet me strah zbog razlike u temperaturi jer je soba hladnija a u kuhinji se kuha,radi klima... Ljubičice sam imala i prije u sobi,sve poslagane jedna do druge na kabinet singerici,te ih godine nakupovala ko u priči,propale zbog puno vodeCry al sad pazim kako ih zaljevam,kazem jedini moj strah je taj da im je pretoplo i da im je zato zemlja presuha i da im se zbog toga objese oni veći listovi.


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2008 u 18:57
Bravo Rose, svašta si nam napričala. Drago mi je za ruže i moje su povaljenice pustile listove, ali ih ni ne gledam od straha da se ne osuše.
 
Za ljubice nisam baš stručnjak, ali imam dvije već godinama, na metar su mi od velikih staklenih vrata, a kako je okrenuto prema jugu, sada po zimi imaju možda i previše sunca, ali ih isto dosta rijetko zaljevam. Mislim da one ne vole baš prehladno, kod mene im je oko 21 - 22 stupnja i dosta vlage u zraku, jer je to isto na 2 m od šparheta.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2008 u 21:29
danas sam dobila lukovicu amarilisa,jednu malu biljčicu za posadit streptocarpus i perlit-obraden kamen,lagan kao stiropol,stavlja se u zemlju kako bi zemlja bila rahla,odlicno kad se sade i rasaduju ljubicice jer nisu u teskoj zemlji. imam par listova ljubičica koje su u vodi,polako pustaju korjenčiće pa ću ih uskoro posadi. toliko od mene.
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2008 u 17:34
gdje si nabavila streptocarpus i kakve boje? Vrijedna si
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2008 u 20:32
jucer sam uklonila svo zuto lišče sa ruza,sto je trebalo odrezat odrezalo se,danas sam ljubičice zalila i sad sam mirna.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 6>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.