Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Voćnjak,povrtnjak,cvijetnjak pod ružinim prolazom
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Voćnjak,povrtnjak,cvijetnjak pod ružinim prolazom

 Odgovori Odgovori Stranica  123 6>
Korisnik
Poruka
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Voćnjak,povrtnjak,cvijetnjak pod ružinim prolazom
    Objavljeno: 05 Studeni 2008 u 19:43
Eto za mnoge na kraju vrtne sezone - ja otvaram dnevnikBig%20smile ali vele da se najlakše planira zimi kad ima vremena. A pošto još uvijek nije zima a ja konačno dobila "zeleno svjetlo" od roditelja da mogu raditi po vrtu što želim,da iskoristim malo "lufta" i probam nekaj isplanirati za iduču godinu. Tako sam danas posadila 15 ruža i 2 ruže stablašice,rasadila između njih vrkutu, izvadila ljiljane,klematis,božur,hortenziju i rudbekije - njih moram posaditi na vrt. Počupala sam crnooku suzanu i slak, i još mi ostaje za posaditi 9 ruža. To budem sutra ako ne bude padala kiša. Idući tjedan sam na godišnjem pa mi budu stigle za posaditi:
 
10 stalnorađajučih malina-crvenih
 15 --II-- malina ŽUTIH
   5 japanskih malina
 
lukovica imam za saditi ko u priči- samo da si ostavim podsjetnik
 
toliko za sad,slikice možda sutra,ovisi o vremenu
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2008 u 21:11
Eto hana sada ćemo svako malo zavirivati i u tvoj dnevnik da vidimo što radiš i što sadiš, a naročito da pregledamo slike tvog vrta.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2008 u 21:25
draga moja bojim se da od vrta nema puno za vidjeti- tek sam dobila dozvolu da mogu raditi, ali bude stanje prije - i poslije da vidim razliku
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2008 u 22:23
to i jeste car,kad stvaras nesto novo
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2008 u 23:16
mi čekamo Smile nemoj nas dugo pustiti da čekamo,volimo gledati slikice Wink
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2008 u 17:44
Imaš dosta posla još ove godine...buš se ti naradila, ali zato bude na proljeće sigurno već sve u cvatuSmile
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2008 u 17:56
baš sam te Silvek mislila pitati što još mogu napraviti u povrtnjaku? Mislila sam posaditi grašak (ideju mi je dala Xenia64),posijati mrkvu i peršun i to je to. Luk ne budem sadila jer je premalo mjesta a i ne izraste neki jer je zemlja puna šodra. I naravno,nagovoriti MM da pofreza dio gdje je travnjak da mogu proširiti vrt,a ostale grede budu samo "dohranjivane" bez dubokog kopanja- mogu misliti kak bude mama reagiralasmile156
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2008 u 18:23
inače danas sam posadila još preostalih 9 ruža, posijala roscou krem i ljubičastu i posadila jednu vrstu narcisa i dvije vrste alijuma. Kad sam htjela poslikati vrt da mogu nekaj planirati - počela je kiša
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2008 u 20:04
Stvarno puno posla, ali slatkog!
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2008 u 20:32
da,baš planiram povrtnjak-ali tak sam sretna! Netko bi to doživio kao teret ali ja jedva čekam proljeće
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2008 u 09:26
Znači, Hana se upecala na vrtlarstvoThumbs%20Up
 
Ovisnost o vrtlarstvu je jedina ovisnost za koju mi je drago da ima sve više ovisnika!
 
Dobrodošla u klub!Tongue
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2008 u 15:20
hvala,hvala..... bi ja došla i prije ali od roditelja nema šanse,sad su shvatili da više ne mogu raditi pa mogu ja doći na svoje
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2008 u 15:56
Draga Hana - i ja sam na godišnjem idući tjedan, nadam se lijepom vremenu i onda budem vrtlarica kao i ti  Wacko
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2008 u 16:01
odlično,samo kaj je prognoza kiša-nadam se da se varaju
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2008 u 17:22
Peršin bez problema klija po hladnoći, mrkva malo teže, i po mom iskustvu nije baš tak fina kak posijana na proljeće, ali ne mora nužno biti tak. Za grašak neznam, ja sam ga sijala prošle godine tak kasno, ali ako počne smrzavati ništa od njega. Možeš posijati bob, sad ili bolje u 2. mjesecu (tad se i sije), i nešto one salate 4 godišnja doba, smeđkaste, ako vrijeme posluži možda i nešto ona naraste. Ja sam posadila još luk i posijala poriluk i češnjak, a blitva, salata i mrkva su se same posijaleLOL
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2008 u 18:06
ok,hvala. Da posijem tvoje zvončiće? Ili da čekam proljeće?
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2008 u 21:27
eto,nakon godišnjeg-rezime:
 
Posađeno 30 komada malina-na samo Martinje, dovršen ružin prolaz: od početka do kraja vrta budu tri pergole sa penjačicama a između njih grmolike
 
sa ulaza u vrt su: golden down i balet-penjačice
 
 pa je onda          pastela i Leonardo daVinci
 
                            eden rose i grande mogul-penjačice
 
oko pumpe:Elina,Paul Neyron, Baron Girod i Tuscany Superb                           
 
                            parade i Coral Down-penjačice
                           
                         Abraham Darby i  Paul Neyron (predivna,miriše na ruže i limun)
 
                         Sissy i  Ilse Cron Superior
 
 
 
 
znam da zvuči zbrčkano ali da znam di mi je koja,kad budem stigla stavim slike da budem imala predodžbu kak bi to trebalo izgledati.
 
Namjeravam dragog nagovoriti da srušimo jedan orah,jer su dva na malom vrtu previše,ali da ga otpilimo  na oko 80cm tak da taj dio stabla posluži kao postolje za stol.Gore još samo napraviti ploču i stol je gotov. A ispod drugog oraha staviti drvenu klupu a sa svake strane klupe po hortenziju. Dalje čekam inspiracijuSmile 
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2008 u 21:30
što se povrtnjaka tiče,razmišljam o uzdignutim gredicama jer je tlo već na oko 20 cm jako šljunčano.Imamo puno dasaka od paleta pa bi to moglo poslužiti za okvire a unutra dovesti zemlje i komposta
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2008 u 16:37
u utorak su posađene Moonine divlje šljive - hvala još jednom Moona-1! Konačno su i sve lončanice pospremljene još jedino moram zaštititi ruže stablašice od mraza i to bi bilo to za ovu godinu.
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2008 u 16:43
danas mi je konačno stiglo sjeme asperule orientalis a ostatak još čekam,nadam se da nije zapelo negdje na granici
 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 6>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.