Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Eucalyptus sideroxylon
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Eucalyptus sideroxylon

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Eucalyptus sideroxylon
    Objavljeno: 08 Studeni 2008 u 17:38
Raste u parku (gdje raste i mozak drvo), visoko je preko 10 m, ima sivo zelene listove i nježne bijele cvjetiće koji sada cvatu, grane se povijaju prema dolje i ima bijelu koru. Ubrala sam par grančica, evo slike pa ako netko zna koje je ovo drvo neka odgovori.



život je more
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2008 u 17:43
Rekao bih da je to neki od brojnih Eukaliptusa.......zgnječi jedan list i pomiriši ima vrlo karakterističan oštar miris....
izbalansiranu dijetu čini po jedan kolač u svakoj ruci!
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2008 u 18:22
Miriši, ali ne onako jako kao eukaliptus kojeg ja znam.
život je more
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2008 u 20:37
Evo i velike slike tog stabla, prekrasan je i ogroman, bojim se da bi ga mogli porezati kad budu sređivali park? Da li je eukaliptus ili ne?



život je more
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2008 u 21:59
Eukaliptus je sigurno. Da nije možda ovakav http://davesgarden.com/guides/pf/showimage/43820/   ?
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2008 u 22:13
Dakle to

Eucalyptus sideroxylon

cvjetići i listovi su isti. Hvala reći ću im što je u parku, da ga ne maknu.

život je more
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2008 u 18:33
Lantana, a da uzmeš fotić u ruke i poslikaš biljke u spomenutom parku? Možda bi se našlo zainteresiranih udomitelja.
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2008 u 19:00
Rado ću to učiniti, ali taj "park" je jako devastiran. Kao prvo zgrada je bila jedan prekrasan kastel, a onda su 50. godina sagradili odmaralište, a prak iza je sustavno uništavan. Čula sam od ujaka da je to bio mali arboretum jer je taj kapetan donosio biljke odasvud sa svojih putovanja. Za mozak drvo i eukaliptus sam odmah vidjela da su neuobičajeni za naše podneblje, a vjerojatno ima još toga, čim stignem uslkat ću i staviti pod ovu temu.
život je more
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2008 u 21:10
Kod nas na Lošinju također ima eukaliptusa, donijeli ih davno pomorci sa dalekih putovanja. Posađeni su u park šumi Čikat. Taj je predio dobio takvo ime jer su nekada žene pomoraca tu odlazile čekat da prođu brodovi na kojima su plovili njihovi muževi, pa su im mahale
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2008 u 21:15
Izgleda da su ti stari bili puno mudriji nego mi danas. Meni je super što imamo tako nešto egzotično i još k tome sigurno 100 godina staro.
život je more
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2008 u 19:26
Tri nova nepoznata drva za prepoznavanje iz "Kapetanova vrta". Jeadan dio vrta je ograđen visokim zidom i od nikud nisam mogla ući unutra da smimim izbliza. Ako netko zna molim da odgovori koja su ovo drva.

Drvo 1 - ima neke bobice u obliku grozda



Drvo 2
Raste više u širinu, listopadno, u proljeće ima krasne crveno-ljubičaste cvjetiće, a sada na njemu vise smeđe mahune



Drvo 3
Drvo je skroz zeleno i grane, lišće na granama podsjeća na list paprati. ali skroz sitno.






život je more
Na vrh
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2008 u 22:00
Pogledaj po googlu:
1.ligustrum japonicum

2.Cercis siliquastrum Judino drvo

3
.Parkinsonia aculeata-Jeruzalemski trn.....nisam siguran,treba vidjeti list izbliza


izbalansiranu dijetu čini po jedan kolač u svakoj ruci!
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2008 u 22:35
Bravo Tropi, pa ti to kao iz puške i još se dobro ne vidi. Puno ti hvala sad ću ja biti "najpametnija" glede egzotičnih biljaka u našem malom mistu. Još nisam uspjela ući nutra, tko zna što svašta ima unutra, kad dođu vlasnici ići ću slikati.

Ovaj Jeruzalemski trn je mislim isto točno, ima male bodlje i list je isti kao na  ovoj slici
http://plants.usda.gov/gallery/standard/paac3_001_shp.jpg

život je more
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2008 u 08:14
Ovo stablo na slici 1. raste i u našem parku na Lošinju (kapetanski vrt kao i kod Lantane), ja sam od tamo uzela mladicu (puno ih raste oko stabla) i posadila u svoj vrt.
Najprije ima bijele cvjetiće, pa zelene bobice, pa onda postanu crne. Zgodno je i dekorativno. 
Hvala Tropi na imenu, do sada nisam znala kako se zove. 
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2008 u 10:31
Prva dva i tu imaju mladice, ali Jeruzalemski trn nisam vidjela niti jednu, a nisam ni znala da cvjeta. Vidjela sam na internetu ima prekrasne zute cvjetiće, a poslije isto mahunu i unutra sjeme. Možda ovaj tu ne cvijeta. Vidjet ću na proljeće.

život je more
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2009 u 15:45
Parkinsonia aculeata - Jeruzalemski trn procvao malim lijepim žuto-crvenim cvjetićima, valjda ći biti i sjemenki, baš je interesantno drvo.






život je more
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2009 u 15:54
baš krasno drvo
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2009 u 12:29
....jooooj, lantana što je dobar jeruzalemski trn.....skupi ako bude više sjemenaka , please, baš je neobičan....prvo drvo ima moja tetka, a judino , br2, imam u gradu, ono što mi cvate rozo o uskrsu.....
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2010 u 17:10
ovo drvo parkinsonia kako se već zove je jako lijepo čudno da se tako zove i jedna staračka bolest,lantana skupljaj sjeme pa da dobijemo na proljeće ako Bog da
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2010 u 11:40
Bila sam već nekoliko puta gledati jeruzalemski trn, ali ni jedne jedine mahunice (sjemenki), stavila sam par grančica na zakorjenjivanje, ali sumnjam...
život je more
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.