Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - vrtna bajka-dnevnik
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


vrtna bajka-dnevnik

 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
Korisnik
Poruka
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2009 u 13:50
...proljeće je a u meni nemir,od sreće bi zagrlio svemir ...
Ta mi se pjesma danas mota po glavi od ovog lijepog vremena ali još smo daleko od proljeća. Stvarno je predivan dan. U Zg. oko 15.
Kupila sam si amarilis ,dvije azaleje i tri jaglaca. To sam si stavila u verandu na prozor.Jedino u njoj nema grijanja,a ovim cvetekima paše hladnije.
Šteta kaj ne mogu staviti slike jer mi fotić neče prebacivati na kompić slike.
Kupila sam si sjeme afričke tratinčice i malih begonija.Još moram kupiti zemlju i to posijati.A danas sam se baš obradovala kad sam vidla da su mi počele nicati ljubičaste dature koje sam posijala prije desetak dana. Posijala sam i kleome i vidi mi se da i one po malo niću.
Presadila sam kalanhoe i zamioklas (valjda se tak veli ) u malo veče tegle.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2009 u 13:54
Zemii Štefica bolje odgovara kad je manjem teglecu.
 
inače pozdrav i cvjeće je prekrasno
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2009 u 19:01
Nisi mogla izdržati bez sijanja, ha? LOL Sad si me podsjetila da moram i ja posijati datureSmile
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2009 u 10:08
Stefi neka ti sve fino iznikne,a dotle ces i fotic nabaviti
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2009 u 14:29
Stigao je novi fotić pa evo slikica onog šta sam si kupila.
Afričke tratinčice
Još ih nisam posijala,al budem





Afrički ljiljan



več sam ga posadila,nadam se da če cvasti bar za dvije godine

Na vrh
Lilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1503
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2009 u 15:25
Štefica gdje si kupila afrički ljiljan???
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2009 u 17:20
I ja svog čekam već 2 godine da procvate, točno takvu sadnicu sam kupila pred 2 godine, ovo bu mu treća godina. Smile
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2009 u 17:45
lijepo,lijepo ali mislim da ti je tegla prevelika za taj jedan ljiljan.On voli tijesno i cvate bolje nego u velikoj,onda samo razvija korijen a ne list a kamoli cvijet.Ja sam svoje tak unazadila za par godina (prije dvje tri godine) pa ti govorim iz iskustva
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2009 u 21:56
Hana hvala na savjetu .Posadila sam ga u najmanji teglin šta imam pa ču vidjeti ak mu se ne bude sviđalo potražit ču još manji .
Lilly,kupila sam ga u nami na Kvatriću.
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2009 u 12:53
vidim da je stigao fotic
af.ljiljan sam i ja mislila naruciti,al zar treba cekati tolio da procveta ,znam da vredi cekati,ali ...
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2009 u 18:55
Uhhh...konačno proljeće.Vani je bilo toplo,bez vjetra.Napravila sam ručak i jedva dočekala da izađem van da nešto "korisno" napravim.
Posadila sam gomolje dalija u žardinjeru pa kad se razelene i kad prestane opasnost od mraza presadit ču ih van.
Isto sam si tako posatila u teglin lukavice gladiola,a nešto sam si ih ostavila da ih sadim kasnije na otvoreno.
Posijala sam papriku,zvončiće,daturu ,kleomu,vučiku ,afričke tratinčice,roze trubice,iiii,ko bi sve zapamtil .
Ošišala sam pampasicu ,skroz,na nulu,pa da vidimo dal če ovu godinu cvasti.
Mogu vam reči da sam jedva dočekala lijepše vrijeme da si nešto napravim u vezi cviječa,ali dok sam sve ovo posadila i posijala več sam bila tak umorna da sam se jedva sagnula i čučnula dok sam šišala pampasicu.
Valjda je to taj proljetni umor.Dok sam u kući mislim si budem to,to i to,ali kad sam vani, nekak ne ide .
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2009 u 19:09
to nas je zima malo ostavila bez kondicije...bit će to bolje...a osim toga pa pročitaj koliko toga si napravila..puuuno toga Smile
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2009 u 13:27
Jučer sam si kupila neke niske narančaste dalije i phlox.Kad sam išla kroz plac ,nisam mogla odoljet narančastim mačuhicama.I one su završile u vrečici i krenule s menom doma.
Jučer sam si ih posadila,a danas sam posadila dalije i phlox u jednu žardinjeru pa kad lijepo niknu i porastu selim ih u vrt.Još sam prepikirala paradajz.
Otišla u kuću dogotovit ručak kad ono -iznenađenje.
Poštarski kombi mi stigel na dvorište.Znala sam da je za mene .Stigel mi veliki paket od našeg Tonija.
Ja naručila od njega žuti oleander ,a on mi poslao žuti i bijeli oleander več sa korenjem,kane,sjeme od suncokreta i još nešto kao šibe nekog grmiča.
Baš sam bila sretna .
Sad mi je Tonček dal puno posla ,a moram se spremati na posel .
Ali sutra sam doma prije podne,a i uskoro je subota ,več sam provjerila prognozu,najavljuju toplo vrijeme.Uživat ču i jako sam sretna
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2009 u 15:41
i ja se danas tako osecam
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2009 u 13:29
Konačno sam si danas okopala svoj vrt i to prvi put ove godine.Tulipani i zumbuli su svi provirili kroz zemlju,a neke narcise samo što ne procvijetaju.Stavila sam i novu zelenu ogradicu .Bi ja ogradila svoj vrtić kamenjem,ali gdje nači toliko kamenja ,a i nestrpljiva sam.
Posadila sam žute kane i hibiskus što mi je Toni poslal.
Hvala Toni
Oleanderi su isti onaj dan presađeni kad sam ih dobila.
Sutra bi morala urediti vrtić pod borom i posaditi roze kane.
Dalije što sam sadila u žardinjeru pustile su klice,a i gladiole se nadviruju iz teglina.Sutra moram posijati još sjemenja cviječa jer u današnjem vrtu piše da je baš sutra (13.petak)dan za sjetvu
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2009 u 17:33
E baš dobro to je moj sretan dan, pa zašto ne još nešto posaditi. Vidim da si bila vrijedna i neka - veselit ćemo se slikama kad dođe proljeće i kad se sve zašareni.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2009 u 21:11
Evo,pronađoh svoj dnevnik ,sav je zatrpan prašinom,nisam ga več dugo otvorila kao da nisam ništa ovo proljeće radila.Ali ja sam toliko radila da jednostavno nisam uspjela sve zapisivati.
Svašta sam radila,sadila,presađivala,pljevila,kopala, kosila,čistila jezerce...
Ali ipak sam jedva čekala dan da zasadim svoje pelargonije.Danas sam ih kupila.
[/IMG]

ovdje mi je najdraže crno zlato
[/IMG]

ovak izgleda posađeno

[/IMG]

Za početak sam ih smjestila na pod balkona ,uz zid,a kasnije kad prođu ovi vjetrovi idu na balkonsku ogradu.
Sutra idem po surfinije ,moje miljenice .
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2009 u 13:22
Uskoro idem po surfinije ,jedva čekam da ih posadim
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2009 u 15:09
Jedva pronađoh svoj dnevnik .
Dosta sam toga ja radila ovo proljeće ali jedva da imam vremena gledat nove slikice po forumu ,a kamoli još i pisati u dnevnik.
No,sad ču se potrudit redovitije pisati .
Danas nije bilo baš vruče pa sam odlučila pokosit travu.Zapravo i nemam baš šta kositi jer se več skoro sva osušila ali na mjestima gdje je više hlad tam je još dosta zelena.
Onda sam išla okopati svoj vrtek i počupati osušeno lišće narcisa i tulipana i obrezati ocvale ruže.E,kad sam to sve sredila onda najviše volim premještati tegle sa cvijećem.
Tak sam si premjestila bungevilu i kalistemon na još sunčanije mjesto.A svog velikog adama sam odnjela u hlad ispod jorgovana.On če imati samo malo sunčeka kroz dan.
I mislim si jel bi još stigla i očistit jezerce ,buduči da po podne radim.Ma,ja to na brzinu,uzmem kantu ,izbacam vodu van,očistim smrdljivu pumpu (puna nekih životinjica,kao punoglavci),i sve lijepo očistim,uđem u praznu jamu od jezerca,namjestim pumpu i natočim lijepo novu,svježu vodu.
Sad je čisto da bi se i ja mogla kupati .
I to je to.Čovjek sretan i zadovoljan.
Još da mi se surfinije proljepšaju.Nekak su jadne ,a sve im dajem po propisu papati.
Ali me zato veseli žuti oleander koji će uskoro procvijetati .
Na vrh
marijankica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 152
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marijankica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2009 u 21:19
samo nastavi pisati dnevnik tako si bar olakšaš dušu pa čitao to neko ili ne nije važno,uvijek će se netko naći ko će pročitati
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.