Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - biljke čistači zraka
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


biljke čistači zraka

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: biljke čistači zraka
    Objavljeno: 20 Studeni 2008 u 14:12
Evo popisa sobnih biljki - čistača zraka - štite od raznih zračenja
 

aglaonema

chlorophytum comosum

diffenbachia

epipremnum

hedera

philodendron

spathiphyllum

 

Dobro ih je držati uz kompjutor (najčešće spathiphyllum), a epipremnum

(puzavac) razgrađuje formaldehid benzen koji nastaje u dimu duhana, kod rada plinskih grijača - nadam se da ne pušite ili bar da ne pušite u zatvorenom prostoru.

 

Interesantno je da se neke od ovih biljaka ujedno spominju kao otrovne

(diffenbachia, epipremnum, philodendron) 
Lošinj

Ne bojim se juga, ne bojim se bure, ne bojim se neba, dubine ni dna
Podivljali valovi me uzalud jure, na krilima vjetra poletjet ću ja...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2008 u 14:58
Hvala na ovome.... za neke stvarno nisam znao da i one pomazu....
 
ps. nije bitno dali su otrovne ili ne... samo ih ne treba papati smile50i biti ce sve ok... smile48
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2008 u 15:03
Baš imam spatifil za rasaditi, znači jedna smjesta ide uz komp.smile211
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2008 u 16:43
Bok!
Može pojašnjenje za neznalicu?!Confused
Kako izgleda chlorotitum comosum? Na netu mi nije htjelo ništa odgovoriti jer da je možda krivo napisan riječ!
Please?Exclamation
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2008 u 17:17
Originalno poslano od člana bergenia bergenia napisao:

Bok!
Može pojašnjenje za neznalicu?!

Kako izgleda chlorotitum comosum? Na netu mi nije htjelo ništa odgovoriti jer da je možda krivo napisan riječ!

Please?



Pokušaj s Chlorophytum comosum.    
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2008 u 19:47
chlorophytum comosum ili zeleni ljiljan (imamo o njemu temu)
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2008 u 20:51
Ja svoju diffenbachiu drzim pored TV-a,jer kazu da je to najbolje mjesto za nju..raste kao luda Tongue,i liske koje su blize Tv-u su dosta zelenije od ostalihWink!!
Zeleni ljiljan mi je nazalost napao zeleni crvic..inace ga drzim u kupatilu..nadam se da ce se oporaviti!!!
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2008 u 21:09
O baš dobro nisam niti znala što je to po nazivu, ali imam i taj zeleni ljiljan, znači i on pomaže, premjestim njega bliže tv-u. Jedini je problem što mi je kraj tv slabo svjetlo, pa neznam dali će opstati.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2008 u 21:15
Pa ako mu odgovara blizina TV-a, mislim da ne bi trebalo biti problema Trisa..ali bolje neka kaze neko ko' ima vise iskustva Wink!!
..tacno je da miruju sad,svi cvjetovi(gotov sviSmile),pa i zbog toga mislim da mu i ne treba puno svjetlosti..ili grijesim!?? Smile
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
MARKEZIT View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 301
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MARKEZIT Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2008 u 22:42
moje iskustvo sa zelenim ljiljanom je da ne voli biti bez svijetlosti ni zimi i ne voli topao zrak.Prošle zime sam ga držala u trpezariji na šanku i poćeo mi je klonuti imao je malo svijetlosti i ta je prostorija grijana i kad sam ga prebacila u sobu sa više svijetlosti i koja nije grijana poćeo se oporavljati.To je moje iskustvo 
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2008 u 22:58

Hvala ti Markezit!!Tongue

 
Recimo,zeleni ljiljan od moje prijateljice Giulie je uvijek napolju..cijelu godinu..zimi ga smjesti na ulazu u kucu gdje je zasticen od kise/snijega ali ne pokriva ga,tako da osjeti cijelu zimu..a uvijek je prelijep..!! Tongue
Moji su jos mladi,tako da sam ih unijela u stan..jedan je u kupatilu a drugu u dnevnom boravku..imaju dosta svjetlosti a sto se tice Toplote..s tim nemam brige,jer moj cimer cesto zaboravi ukljuciti grijanje tako da smo i danas imali 17 gradi u stanu,hehehehe...smrze se..hehehe!!!
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2012 u 10:41
I Ficus je dobar cistac zraka. Narocito one vrste sa velikim listovima: robusta, elastica... 
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.