Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Vodeni vrt
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vodeni vrt zimi
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vodeni vrt zimi

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Vodeni vrt zimi
    Objavljeno: 24 Studeni 2008 u 16:53
Zanimaju nas vaša iskustva s vodenim vrtovima zimi, kad su negativci na termometru.
Koje biljke suprotstaviti negativcima i dali u jezero staviti grijač (kakav, koji, ...).
Ajde vodenjaci da vas čujemo.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2008 u 17:31
Pa mogao si najprije nešto ispričati o svojim iskustvima, za nas koji ćemo se eventualnu upustiti u taj hrabar pothvat izrade jezerca.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2008 u 23:39
Mi i naš vodeni vrt smo još u eksperimentalnoj fazi ili ti u probnom radu. Puni pogon očekujemo tek za koju godinicu. Za sada prikupljamo iskustva i bijke i nadamo se da ćemo uspjeti zadovoljiti sami sebe.
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2008 u 14:58
U jezerce smo ubacili grijač (grijači kabel) koji za sada radi odlično.
Temperatura na samom grijaču (kabelu) je 10 stupnjeva i kod te temperature njgova snaga je 80 W tako da potrošnja struje nije prevelika. Dužine je 2 m i to sve bi trebalo biti dovoljno da nam jezerce ostane tekuće kad pritisnu negativci.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2008 u 15:08
Moj susjed u vikendici ima jezerce i u njemu ribice godinama, pa smo malo raspitivali kako to ide i što po zimi. Veliko je cca 2,5 m u promjeru, a on kaže da je dubina presudna - a njegovo je duboko 80 cm - ne svagdje, ali većinom i kaže kad se po zimi smrzne (led bude debeo i do 10 cm) da nikad nije imao problema s ribicama, one opstaju jer je ispod voda ok.
Toliko ja se baš ne kužim, ali sin mm želi napraviti u vikendici jezerce, pa se malo propitujemo i zanima nas sve oko toga., a najbolja su iskustva onih koji to već imaju.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2008 u 17:05
Na niske temperature treba misliti već kod kopanja jezerca. Za dubinu si u pravu, barem trečina jezerca treba biti dublja od 80 cm a obala mora biti kosa da se led može dizati a ne da upire u obalu.
Na vrh
Branka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Branka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2008 u 17:11
pa ja sa tikm ne4mam problema , moje j...je duboko oko 1 metar , i zimi se također smrzne voda gore , ali dolje mi ostaju lopoči i ribice i sve preživi do prolječa , tako je več par godina JEDINO KAJ JA PROBUŠIM NA JEDNOM MJESTU I STAVIM CJEVČICU da dolazi zrak, ali i dok nisam nije bilo problema
ne grijem vodu a vodoskok nemogu imati jer sam čula da lopoči ne rastu u tekučoj vodi , mora biti stajaćica ,mada imam želju za lijepim vodopadom
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2008 u 19:51
Kod ekstremno niskih temperatura , radi dovoljne opskrbe kisikom, treba održavati 20 - 25% površine u nezaleđenom stanju. Najsigurnije se to postiže automatski upravljanim grijačima, razbijanje rupa u ledu i stavljanje slamnatih snopića nemože se preporučiti kod jako niskih temperatura, jer postoji opasnost od smrzavanja. Bolje je pričekati da se stvori sloj leda veće nosivosti, probiti veću rupu i izvaditi vode da nastane zračni sloj od desetak centimetara, a zatim rupu pokriti.
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2008 u 08:03
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Moj susjed u vikendici ima jezerce i u njemu ribice godinama, pa smo malo raspitivali kako to ide i što po zimi. Veliko je cca 2,5 m u promjeru, a on kaže da je dubina presudna - a njegovo je duboko 80 cm - ne svagdje, ali većinom i kaže kad se po zimi smrzne (led bude debeo i do 10 cm) da nikad nije imao problema s ribicama, one opstaju jer je ispod voda ok.
Toliko ja se baš ne kužim, ali sin mm želi napraviti u vikendici jezerce, pa se malo propitujemo i zanima nas sve oko toga., a najbolja su iskustva onih koji to već imaju.


Kao prvo moraš se odlučiti dali radiš jezerce (fontanu ili sl.) za sebe, da ti uživaš u njemu, ili se želiš pokazati pred drugima (danas to prevladava ). Meni osobno se sviđa filozofija japanskog čajnig vrta - skriveni kutak u kojem uživam i u koji ću pozvati svoje prijatelje da zajedno uživamo.
Netreba to biti glamurozno i veliko već prirodno i skromno, prilagođeno našem mentalitetu i podneblju.
Slijedeće, najveća bi ti greška bila kopirati susjedovo jezerce, budi orginalna i svoja.

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2008 u 17:16
Ma imaš pravo, ali kako će to raditi mm i njegov sin neću se puno petljati, ja ti inače volim biti zaklonjena od pogleda susjeda i nije me briga za nikog, no nismo svi takvi neki se vole pokazivati, pa i mm, voli da mu se te starine i stvari koje ima vide s ceste kad ljudi prolaze. Ja osobno želim da to JA vidim svoje cvijeće i da kao i ti mogu u tome uživati, a dali se susjedima sviđa baš me boli briga.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2008 u 00:00
Grijač u našem jezercu, za sad, radi savršeno. Evo i slike grijača:



Trebate li tehničkih detalja ili podataka, pošaljite PP.
Na vrh
vule View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vule Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2008 u 23:28
naj bitnija je dubina 80+ cm,a i biljeja imam neke šanate biljke i oko njih voda nikad ne smrzne skroz,vjetar ih mrsi(uh kaj sem poetičan)moje iskustvo je takvo,ipak je dubina najbitniji faktor
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2008 u 08:54
Silom prilika nisam mogao kopati do 80 cm i sad se moram nositi s tim problemom.
Na vrh
Branka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Branka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2008 u 22:41
pogledaj mojeg vodenka, bez grijača i lopoče u prolječe ,ali  ja do sada nisam grijala vodu , i nisam imala problema , ali  istina je da je dubina oko metra 
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2009 u 11:00
Malo zimskog ugođaja na temperaturi od -8 celzijevaca:



Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2009 u 12:34

Prekrasno. Prekrasan ugođaj! Kome smeta -8 !?

Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Branka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Branka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2009 u 20:56
kako to izgleda u ove dane - može jedna slikica 
Na vrh
vule View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vule Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2009 u 09:01

ovak izgleda ,danas


ovak je izgledal za najoštrije zime,led je bil debel 17 cm
Na vrh
vule View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vule Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 16:00
jezerce se počelo buditi ,ribice veselo plivaju,žaba se sunča biljke su počele gurati mladice van ,bliže suncu


gledište jedne rode

Na vrh
vule View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vule Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2010 u 18:29

neki dan dok sam vlovil malo dobrog vremena ,kak se zeme,sve sam pošišal ribe su legle na dno izvadil pumpu i pripremil za zimovanje
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,227 sekundi.