Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Klematis  - Clematis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Klematis - Clematis

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 116117118119120 136>
Korisnik
Poruka
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2013 u 18:46
Sijanje klematisa je više nego komplicirano, ponekad su potrebne i godine do prvih slabašnih biljčica.
Evo linka pa tko voli nek' izvoliApprove
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
morena View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 193
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje morena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2013 u 08:05
Originalno poslano od člana blue sky blue sky napisao:

Originalno poslano od člana OSica OSica napisao:

Da se malo uključim u temu.Zima je pa će biti više vremena za ovakvu razmjenu iskustava.Ovo je Clematis star preko 30 godina na jednom je mjestu,poreže ga se u veljači ili ožujku kada nema snijega i on raste.Ispred je juka koja ga štiti i bude prekrasan.

Osice kako ti se ovaj zove prekrasan jeClapRekla bih da je Jackmeni,moj je isti takav.Prekrasan je,moj je tek grančica,posađena od povaljenice,nadam se da će se jednoga dana ovako lijepo raširiti.Pozdrav:)
Josipovac,Osijek
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2013 u 19:33
Clematis Tangutica, sam kupila da mi malo uljepsa prostor iza kuce. "Noge" su mu u hladu, a radi ga ljetni cempres, koji se u jesen prekrio divnim bojama.
 
 
Ova vrsta Clematisa ima jako dekorativne sjemenke
 
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2013 u 20:36
Carol tvoji su posebno zanimljivi
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2013 u 13:49
Morena,on ipak treba vremena da se raširi
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2013 u 17:13
Prebacio sam jučer 2 dobro razvijena clematisa iz tegli u vrt. Ostalo ih je samo još par komada u tegli. Sve sam dobro pognojio sa stajskim gnojem, a orezivanje će pričekat još koji tjedan.
Što se tiče polaganja,meni je bolje to raditi najesen, tako da ostanu do proljeća. Ako potjera,propupa onda ih se samo odreže od matične biljke. Dobra je fora sa flašama.
Neka se sve zeleni
Na vrh
radoja956 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 17 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 198
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje radoja956 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2013 u 15:59
Moje klematis povaljen jesenas, ima deset novih bebica. Kad se nisam srišila danas kad sam vidjela.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2013 u 21:02
ja sam danas presadila 2 iz bezvezne posude u pravu teglu, 3. nije dočekao...
ne znam ni koji je bio

a one armandije u plodinama snizili na 35 kn, ali čitala sam da im smeta mraz, vjetar - ošteti im listove, nagrdi ih...
bojim se da nije za moju familiju

ja sloodno mogu vjetrenjaču postaviti u dvor LOL
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2013 u 08:10
Natalija,ja mislim da mu samo treba zaštititi korijen a granama ne smeta vjetar ako ih povežeš uz nešto,to je moje iskustvo.
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2013 u 21:11
Carol Clematis Tangutica, ti je predivan smile141
Takvog još nisam vidjela, baš je neobičan i lijep.
Rijeka

Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2013 u 20:36
Carol prekrasan ti je , žuti nisam još vidjela, gledam danas moji krenuli listat, hladno je miriše na snijeg ali im je vrijeme pa se ne daju 
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2013 u 20:58
Ja sam moje orezala a neki su nestali, npr. alpine.... ne znam da li će još izviriti.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Sandra Šteko View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 12 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 41
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sandra Šteko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2013 u 17:50

Prekrasna ti je kombinacija ovih dvaju clematisa Donata.Zar mogu tako u jedan sud zajedno?Clap

Na vrh
morena View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 193
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje morena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2013 u 19:06
Gledam danas moje klematise,Jackmani je  potjerao listiće,dobro se drži.SmilePillu me malo brine,listići krenili pa stali,bojim se da mu je naškodio ovaj posljednji snijegOuch a Multiblue se izgleda smrznuoCry,nema ga nigdje.Nadam se da će uskoro biti malo više sunca....
Josipovac,Osijek
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2013 u 22:55
Moji Jackmani istjerali 20cm prije ovog zahlađenja. Sad stoje a neke grane se objesile kao smrznute.
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2013 u 20:29
A ja imam onaj naj, naj, najobičniji plavi, istjerao je krasne bujne pupove i to dosta nisko, tako da sam samo one suhe grane iznad toga porezala. Vrlo jednostavno.
U stvari imam i neki rozeni, nemam pojma kako se zove,on nije tako veseo kao plavi, ali ide, krenuo je.

...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2013 u 23:36
...danas....Thumbs%20Up

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2013 u 09:04
Lijepo bebolina, krenuli su i moji
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2013 u 09:33
Bebolina krasno,moji su jedno cca 1 cm.
Na vrh
mimantonija View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 109
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimantonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2013 u 16:55
Htjela sam vam postaviti pitanje, imam više clematisa, jedno vrijeme sam pratila koji je koji i kako se orezuju i kada. Sada zaboravih koji se kako zove, orezem ih sve skupa na jesen. Medutim, jedni i dalje divno cvjetaju, dok drugi daju tek par cvjetova. Vjerojatno ovi kojima sam pogodila vrijeme rezidbe, njima godi, dok drugi trpe..kako ih dovesti u red?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 116117118119120 136>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,453 sekundi.