Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Klematis  - Clematis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Klematis - Clematis

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 117118119120121 136>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2009 u 21:45
Da to je točno i moj multi blu je ljubičast, to nema veze s plavom bojom, a ja sam ga i kupila u želji da imam plavog, a ispao je ljubičasti. Baš me zanima Flavia kakav će biti tvoj.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Magister vitae View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 685
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Magister vitae Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2009 u 21:30
meni su svi oni prelijepi sam me smeta jedna stvar Multi BLUE a ljubičasti cvijet-nije to toliko ni strsno da ja nisam kupio plave surfinije (koje ce sutra cvjetat)a ono vidim cvijet iznutra ljubicastConfused. Ocito da su vrtlari daltonisti po pitanju plave bojeLOL
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2009 u 21:24
Maso, čestitam na prvijencu! Jedan Clematis je teška "navlakuša" rijetko tko je ostao samo na jednom! LOL 
Triša, thanks, fino je dotepencu na forum čut pohvalu Cvjetnog guru-a!Wink 
Drago mi je da Vam se sviđa Armandii, a do njega sam došla sasvim slučajno lani (obično to tako i biva, zar ne?) Ja sam u biti veliki fan klematisa i baš mi je trebao jedan bijeli...i ja u Konzumu, blink i ono evo ga, klematis je..., bijeli je....meći u košaru! Je da su mu grane već tada bile od 1,5 metra i da mu je lišće bilo malo čudno (odmah me podsjetio na lovor), ali ja kupim i tek kad sam posadila idem ko "veliki stručnjak" malo proguglat. I saznam onda sve o njemu što je u meni, tada, izazvalo poprilično razočaranje (to je bio već 5. mjesec lani, kad više nije bilo šanse za cvijet). Šta je bilo dalje...on raste cijelo ljeto, ALI SAMO JEDNA GRANA i to 4 metra! Pošto je zimzelen cijelu zimu se "šepurio" LOL sa svojih tridesetak listića. Izgledao je prilično otužno i iskreno priznajem da sam ga gledala s prezirom, ali...krajem prvog mjeseca ove godine... bacio dečko milion cvjetnih pupoljaka, a kasnije i desetak novih grančica. Procvao je 02.04. i evo još su cvjetići svježi, grančice rastu, a miriši cijelo dvorište....Thumbs%20Up  Embarrassed
 
Inače ja ih imam još nekoliko (19 vrsta Tongue) i svi su mi podjednako dragi, moj Multi Blue je posađen uz ružu Queen Elizabet (super se slažu) i evo izbrojila sam danas 11 pupoljčića. Nadam se da će prvi proljetni cvjetovi biti dupli, onaj na tvojoj slici je jednostruki. I velika većina mojih drugih klematisa imaju već poprilične pupoljke. Inače moj favorit je Dr. Ruppel, kupila sam ga prije mjesec dana i ima tri "debela" pupoljka! Jedva čekam da se otvori Tongue
 
Ovako bi trebao izgledati dupli cvijet klematisa "Multi Blue"
Ovo je slika s neta, kod mene je do sada cvao samo jednostrukim cvijetom, ali je to JEDINI PLAVI (baš plavi) klematis kojeg imam. Ostali "plavi" su ipak neke nijanse ljubičaste boje...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2009 u 20:52
Flavia fantastičan je, tako poseban, baš si sretnica.
Maso multi blu imam i ja - momentalno ima 5 pupoljaka, a lani kad sam ga kupila cvao mi je prvi put i to nekoliko puta u godini
Cvijet od lani
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2009 u 20:18
i ja konacno imam prvi Clematis :)))).... kupila sam Multi Blue i djeluje mi predivan bogati cvijet :) ima jedan mali pup pa cemo vidjeti uskoro kako izgleda , :)
Flavia, ovaj tvoj bijeli Armandii je predivan!!
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2009 u 10:20
Hvala vam svima na pohvali za Clematis Armandii Smile. Za one koji neznaju, Clematis Armandii je zimzeleni klematis 1. grupe koji cvate u 3. i 4. mjesecu i kasnije više ne. Armandii ima i duguljaste kožaste listove i puno čvršće grane od "ljetnih" vrsta. Cvjetovi su mu u "kiticama" i manji su od cvjetova klematisa 2. i 3. grupe. Miris mu je prekrasan - poput finog parfema (nema miris na med). Tako da ne mislite da vaši clematisi kasne sa cvijetom! I moji klematisi 2. i 3. grupe još nisu procvali, ali ih velika većina već ima cvjetne pupoljke koji će se, nadam se, otvoriti kroz tjedan, dva, tri...tko zna Wink
 
 
Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2009 u 22:41
Krasan je Flavia!
 
Kod mojeg su još samo pupovi.
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2009 u 21:44
Flavia divan je. Ja ću se još načekati dok moj star of india procvjeta, u odnosu na ovaj tvoj moj je jako kasni. Btw nisam znala da ima i mirisnih clematisa.
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2009 u 20:55
Flavia,predivan je
Na vrh
Magister vitae View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 685
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Magister vitae Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2009 u 18:06
Nisi fer moje tek imaju pupove!Big%20smile
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2009 u 12:04
Evo moj Clematis Armandii prekrasno cvate i miriši! Fotka je današnja!
 
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2009 u 12:02
Originalno poslano od člana trantinchica trantinchica napisao:

i ja sam jucer kupila svoj prvi clematis..ne znam sad kak se tocno zove..a ne da mi se ic pogledat..sram me bilo..ugl ima plave cvjetice i pise da ce narasti 2m..to mi je nekak malo..prvo sam ga mislila staviti da se penje po kuci,onda sam se odlucila da ga stavim da se penje po gelenderu od stepenica..stavila bi ga u veliku teglu na dno stepenica..s vanjske strane kuce naravno..ali gelender je puno duzi od dva metra..a ja sam mislila da ce puno vise narasti..znate li neku sortu da bas visoko raste?il da stavim nes drugo?
 
Ja bi posadila Clematis Jackmanii (plavo-ljubičasti cvijet srednje veličine, ali "gusto" cvate) ili Clematis Dr. Ruppel (ogromni cvjetovi rozo-bijelo-lila i šatirani) , oba rastu visoko i robusno i cvatu višekratno kroz sezonu Wink!
Clematisi sorti Montana i Armandii imaju visok rast, ali cvatu samo u proljeće - jednokratno Embarrassed
Na vrh
Magister vitae View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 685
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Magister vitae Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2009 u 08:24
ovisi koju boju zelis znam dvije koje visoko rastu do 9m Montana Grandiflora i do 7,5m Montana Rubens. Najbolje odi pogledat na stranicu www.clematis.com (nece mi nesto hiperlink da radiConfused) i vidi koja ti odgovara e da i visina je u feet jedan ft ti je priblizno 0,3m
Na vrh
trantinchica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 100
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trantinchica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2009 u 23:42
i ja sam jucer kupila svoj prvi clematis..ne znam sad kak se tocno zove..a ne da mi se ic pogledat..sram me bilo..ugl ima plave cvjetice i pise da ce narasti 2m..to mi je nekak malo..prvo sam ga mislila staviti da se penje po kuci,onda sam se odlucila da ga stavim da se penje po gelenderu od stepenica..stavila bi ga u veliku teglu na dno stepenica..s vanjske strane kuce naravno..ali gelender je puno duzi od dva metra..a ja sam mislila da ce puno vise narasti..znate li neku sortu da bas visoko raste?il da stavim nes drugo?
bitno je ocima nevidljivo,samo se srcem dobro vidi..
Na vrh
Markos1 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Markos1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 23:52
Na sreću clematise možemo i sami razmnožavati tako što npr. polegnemo drvenastu granu i malo ju zatrpamo zemljom dok ne pusti korijenje.
Na vrh
Oriares View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Oriares Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 09:23
Ja nažalost nisam iz Zagreba pa sam svoj clematis platila 70kn,i još sam sretna da sam ga uopće našla.
Na vrh
Markos1 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Markos1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 01:35

Evo ja sam također zaljubljenik u clematise (pavitine), otkad sam ih "otkrio" prije 4 godine. Naime puno jednostavnije su mi za održavanje od npr. ruža penjačica. I nemaju bodlje ! Vidim da se ovdje spominju ponude clematisa u nekim vrtnim centrima. Pa eto da i ja podijelim s vama svoja iskustva glede nedavne nabave istih. Ono što sam ovaj  tjedan vidio povoljno u Zg-u, bilo je u Baumaxu- Jankomir, snizili su ih na oko 40kn, tako da je na kraju ispalo 14kn jeftinije po komadu nego npr. u Bauhausu. U MBM su bili po 36kn, a u Gramatu su osim po 60kn imali i sa strane neki stalak sa clematisima s jednom do dvije grančice, po 38kn.

Na vrh
Magister vitae View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 685
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Magister vitae Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2009 u 22:32
Dobro nam došla! I ja se nadam da nece biti jedini tako da sto vise uzivamo u ljepoti ovog cvijetaSmile
Na vrh
Oriares View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Oriares Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2009 u 21:38
Predivni su mi svi clematisi,na ovom forumu sam i vidjela najljepše slike.
Sad kad sam napokon kupila jednog,odlučila sam se i registrirati,iako vas
pratim kao gost već neko vrijeme..
Moj clematis je Margaret Hunt i nadam se da mi neće biti jedini.
Na vrh
Magister vitae View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 685
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Magister vitae Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2009 u 20:07
evo kupio sam ga- snow queen. flavia odi pogledat pod dnevnik- malo smo se ponovili, pa prokomentirajBig%20smileBig%20smile
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 117118119120121 136>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,344 sekundi.