Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Klematis  - Clematis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Klematis - Clematis

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 126127128129130 136>
Korisnik
Poruka
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2014 u 21:18
Evo još cvjeta....


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2014 u 21:56
Prekrasni su ti ! I ja cu si kupiti sjeme , do sad ih jos nikad nisam imala !
                                                                                                                                       
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2014 u 21:58
i ja sam uzela za svojoj zid isto tu mrezu..pa dobro...dvije tri god moze izdrzati i to je dobro...hvala...imas lijepe klemantise...njezna si gospodarica.....Clap
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2014 u 22:38
Gute Fee, nisam nigdje vidjela sjeme , bar ne u našim trgovinama. Bilo je samo biljke, tako sam i ove moje nabavila.....Možda tamo kod tebe ima sjemena. Zapravo ima sjemena,  na nekim stranim stranicama sam vidjela pa bi se i tako moglo razmnožiti ali  ovako mi je bilo jednostavnije....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2014 u 23:28
ja sam danas cijele vinkovce obisla i nisam ju nasla....jednostavno nema ih...a toliko vrsta ima a ni naj obicniju nemozes kupiti..Unhappy
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2014 u 09:33
Gute fee pa nemoj iz sjemena.Ja sam probala,jednostavnije je uzeti grančiće umočiti malo u hormona za ukorjenjivanje i prime se.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2014 u 15:12
Curke moje, i ja tražim clematis koji bi mogao prezimiti vani, a da je bujan i naraste barem šest metara. Posadila bih ga na sunčanu južnu stranu, a trebao bi se moći "popesti" do balkona. Problem postoji, Baumax se zatvorio, a u ostalim "običnim" trgovinama uopće ga nema za kupiti. A predivni su mi svi, i oni najobičniji, čak mogu slobodno reći da su mi i jedni od najljepših. 

Jako volim ovu temu jer su svi redom ovdje slikani - jednostavno prelijepi!  Heart
Na vrh
catalpa View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 16 Srpanj 2014
Lokacija: zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje catalpa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2015 u 16:22
Originalno poslano od člana NinettA NinettA napisao:

Zimzeleni, ovo proljeće




ovo nisam nikad vidjela prekrasan je, lijepo molim dali može prezimiti kontinentalnu klimu i još neke informacije, hvala najljepšaEmbarrassed
Na vrh
catalpa View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 16 Srpanj 2014
Lokacija: zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje catalpa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2015 u 16:33
ups clematisi mogu na kontinentu, od oduševljenja postavljam bedasta pitanja smile148
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2015 u 21:31
Hvala Catalpa (inače ne postoje bedasta pitanja Big smile).

Nisam baš pretjerano proučavala clematise, ovoga sam sasvim slučajno posadila jer mi je trebala penjačica za prekriti box i krasno se razgranao. Ima četiri godine, ne orezujem ga (osim onoga što mi smeta i to naravno popicam!) i mislim da sam uspjela napraviti par sadnica od grančica koje sam jesenas stavila na zakorjenjivanje Embarrassed. One od proljeća nisu mi uspjele.



 
Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
catalpa View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 16 Srpanj 2014
Lokacija: zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje catalpa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2015 u 22:28
ninetta super za sadnice, ja sam jednu grančicu miss bateman povalila i zakorijenila se, multi blue ima samo jednu grančicu posađen je prošle godine a president je jako loše vidjet ću dali će potjerati na proljećeSmile
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2015 u 22:35
Bome, ide to tebi... Thumbs Up
Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2015 u 00:14
Originalno poslano od člana milica7 milica7 napisao:

Gute Fee, nisam nigdje vidjela sjeme , bar ne u našim trgovinama. Bilo je samo biljke, tako sam i ove moje nabavila.....Možda tamo kod tebe ima sjemena. Zapravo ima sjemena,  na nekim stranim stranicama sam vidjela pa bi se i tako moglo razmnožiti ali  ovako mi je bilo jednostavnije....


Obzirom na to da je moja lokacija "tam" , budem isla u DEHNER i pogledala kakvo sve sjeme oni imaju !
Tu na sjeveru su oni jako dobro sortirani a cesto imaju i biljke pred kojima stojis i pitas se gdje li su te
 izrasle . Javim ti se svakako !

Naravno i tebi Bugica !
                                                                              Smileys2 bilder
Na vrh
iva.em View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2015
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 42
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iva.em Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2015 u 22:50
krasan vam je ovaj plavi...nemam ga ...imam ih nekoliko boja ,ali ovaj plavi je prekrasan ...prekrasno ste ih ukombinirali u tegli...lijepo .
Na vrh
iva.em View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2015
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 42
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iva.em Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2015 u 22:58
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Angi ja sam jedan u teglu stavila i mislim oko njega nešto nisko staviti,prkos recimo.
Jučer sam ga kupila a danas me je dočekao u jutro ovako...


ob Obozavam clemaise...moje omiljeno cvijece...prekrasna vam je ...imam ih i ja..ovaj nemam već imam čisto bijeli.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2015 u 09:18
gute Fee, hvala ti što misliš na mene! smile95
Na vrh
Golden Leo View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Lipanj 2010
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 143
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Golden Leo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2015 u 16:56
Predivni su! A ovaj zimzeleni je ludilo!! Nisam ni znala da postoji zimzeleni!
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2015 u 00:23
Clematis armandii








Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2015 u 01:52
U punom cvatu


Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2015 u 12:36

Jako lijepe fotkice. Smile 

Clematisi su mi svi odreda prelijepi, a kako već duže vremena odolijevam, danas sam se počastila i kupila Hagley Hibrid, nizozemski naravno. Eh, sad, tema ima previše stranica, a mene zanima ima li tko ovu vrstu clematisa i kako se ponaša preko zime, odnosno mora li prezimiti unutra. Smile
 
Planiram ga staviti na južni balkon, a zaštititi mu "nogice" od prejakog sunca.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 126127128129130 136>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,406 sekundi.