Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Klematis  - Clematis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Klematis - Clematis

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3132333435 136>
Korisnik
Poruka
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2010 u 18:20

Flavia, ja ga kupila kao dr.rupel. Zaista na etiketi je malo drugačiji, ja mislila da su to prvi cvjetići pa su malecki i svijetliji. Bez obzira na to meni se sviđa.Možda oni piilu koji sam kupila danas će biti nešto treće.

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
anastazija View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1422
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anastazija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2010 u 20:03

Flavija, kako da budemo sigurni koji je zapravo clematis u pitanju kada očito na etiketi piše jedno a ustvari dobijemo nešto sasvim drugo?

Je li rješenje u identifikaciji prema cvijetu kada procvate? Kako da znamo kojoj skupini pripada i kako ga orezivati... jer koliko sam uspjela naučiti od vas za svaku skupinu vrijede drugačija pravila što se orezivanja tiče.
Kad jednom prestane kiša poslikat ću mog pa ću staviti sliku da mi pomognete u odgonetanju
Na vrh
jelence1301 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 29
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jelence1301 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2010 u 21:20
sad sam tek nestrpljiva da procvatu..mislila sam da znam kojih 6 imam, a sad vidim da je etiketa relativan pojam..  Ako zažive, poredat ću ih za identifikaciju..valjda neće svi biti isti Smile ma ako i budu samo neka rastu...i cvatu..
 
nadam se da ih neće udavit ova kišurina..
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2010 u 00:57
Na koji razmak vi sadite klematise jedan od drugoga?
Ja sam mojih 5 posadila uz ogradu tako da je razmak cca 50 cm jedan od drugoga...... Jesam li pogriješila, treba li im više prostora?
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2010 u 09:36
Mislim da je to dobro tak,imam ih ja i bliže, bujni su i cvatu.poz
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
zlatnadolina View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 30 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 61
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zlatnadolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2010 u 10:13
Ovo izgleda fantastično, izmješano par boja, fantazija..
Na vrh
zlatnadolina View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 30 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 61
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zlatnadolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2010 u 22:06
Antonija, divni su ovaj crveni je očaravajući.
Na vrh
zlatnadolina View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 30 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 61
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zlatnadolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2010 u 22:07
Matilda baš je lijep.
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2010 u 22:04
Rain hvala na odgovoru, to me baš veseli, jer očito da sam se opaaaako zarazila sa klematisima Big%20smileLOL, pa je jučer još jedan uletio u košaricu...
tis%20
klematis "Barbara Jackmann" .
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2010 u 22:58
od danas sam ponosna vlasnica  Presidenta smile213Flavek to si sve ti kriva Wink  multi blue je bio presuh pa ga nisam htjela kupiti Confused
jel možemo ovog od prošle godine identificirati?



jel to možda cardinal rouge?
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2010 u 11:22
zlatnadolinaSmile hvala na komplimentu!!!!!!! Jako sam ponosna na njih, sad su još ljepši.
Na vrh
matilda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2010
Lokacija: Krapina
Status: Offline
Bodovi: 540
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje matilda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2010 u 22:27
moj se sprema na drugu cvatnju smile213

Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2010 u 02:02
Konti, meni se čini da je Rouge Cardinal....baš ti je lijep, a super za novoga Presidenta! I njemu i Kat-reinom novom želim dug i rascvjetani život smile71
Na vrh
anastazija View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1422
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anastazija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2010 u 18:15
molim pomoćsmile143
proljetos sam posadila clematis koji je kupljen kao Rouge cardinal. Prva dva cvijeta su procvala prije nekih dva tjedna kad su one kišurine padale. I nije bio bordo crveni nego roza, ali ajde nema veze.
Sad mu se nešto događa, ne izgleda baš zdravo. Na listu su se pojavile neke točkice a cvjetići su više nego upola manji nego ona prva dva i izgledaju jadno da jadnije ne može.
Ne znam što mu je i kako da mu pomognem.  Evo slikice pa ako netko zna što je to i kako to riješiti...
 
 
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2010 u 22:02
smile43ja bi moga ošišala do dna, ali tu je Flavia ona sigurno zna, javiti će se ona već Thumbs%20Up
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2010 u 22:05

Uploaded with ImageShack.us

blue angel
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2010 u 22:09

Uploaded with ImageShack.us

piilu
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2010 u 14:01
haj, evo i mene na vaš forum. Smile
pitanjce, koji clematis raste visoko (za pergolu) i relativno brzo, te da može prezimiti na kontinentu?
ukombinirala bi ga s ružama...Tongue
vidla sam neki ljubičasti, možda jackmanii??? super je Clap
Na vrh
iva_zg View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 17 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iva_zg Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2010 u 07:56
Pozdrav,
Imam mali problem sa klematisom. Primjetila sam da su mu se noviji listovi počeli borati na rubovima. Također su još mali listići počeli trunuti. Da li je to od previše vode? To je počelo kada je u zg-u bilo hladno i kišovito. Klematis je na lođi ali relativno zaštičen.
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2010 u 23:04

Uploaded with ImageShack.us

zna li netko koji je ovo klematis
Uploaded with ImageShack.us
ovoga sam kupila kao polish spirit,   FLAVIA.....
 
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3132333435 136>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,484 sekundi.