Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Klematis  - Clematis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Klematis - Clematis

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 136>
Korisnik
Poruka
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2007 u 20:51
Donata teraca će ti biti preljepa. Meni se definitivno sviđaju one pločice s mozaikom, kad sve bude gotovo imat ćeš pravi mali raj.Thumbs%20Up

Dina samo malo strpljenja i ja nisam mogla dočekati da moj clematis procvjeta, a sad već ima puno cvjetova. I tvoj će uskoro tako.Smile

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2007 u 23:00
nadam se da ce uskoro procvjetati
ali tjesi me sto sam ga kupila pa se onda mogu i nadati cvjetu
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2007 u 17:05
Originalno poslano od člana dina dina napisao:

nadam se da ce uskoro procvjetati
ali tjesi me sto sam ga kupila pa se onda mogu i nadati cvjetu


Dina procvjetat će sigurno, čim se vide pupoljci trebat će im najviše dva tjedna...Ja sam nažalost morala svoj crvenog prikratiti na samo 30 cm jer nije uspjeo moj trik s ljepljivom trakom.. ConfusedEmbarrassed ali eto i on je već bacio lijepe nove listiće...i sve to izgleda O.K.Thumbs%20Up za slijedeću godinu...sigurno cvjeta...
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2007 u 17:37
ma ja na svom ne vidim ni pupoljke
samo sta radis sa njima Donata kad je zima dali ih sklanjas negdje ili ti stoje vani

a sto se tice tvog drago mi je da ima novih listica znaci slikice tek dogodine
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2007 u 17:43
Originalno poslano od člana dina dina napisao:

ma ja na svom ne vidim ni pupoljke
samo sta radis sa njima Donata kad je zima dali ih sklanjas negdje ili ti stoje vani


Nikad ona dva nisam sklanjala unutra, jedino sam prve dvije godine stavljala preko njih nekakvu zaštitu..vreću jutenu...i sl.

A za slikice malenog, a čuj nikad se ne zna, i mimulus je bilo u komi nakon nevere a sad se opet razbacao i izgleda kao u najboljim danima.Clap
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2007 u 17:50
ma ne sumnjam ja u tebe ti si stvarno umjetnik za cvjece stvarno ti se divim

a pitam za clematis zato sto ga nikada prije nisam imala
pa neznam sta i kako sa njim
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2007 u 07:51
jednostavno nisam vise mogla cekati
da mi ova dva procvjetaju
pa sam se pocastila jos jednnim

stacu kad sam tvrdoglava

sve sto vidim moram imati
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2007 u 07:55
ma i ja sam takva, ali nažalost nemam prostora
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2007 u 23:43
Super cure! Moj novi primjerak ove godine poklonio mi jedan pupoljak i sad ga pokosila nešto, a ja još nisam otkrila što! Pinch
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2007 u 11:30
Evo moj se na ovoj vručini rascvao
i druga strana(između je surfinija)
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2007 u 11:33
Jedno pitanje za poznavatelje clematisa.Ovaj kaj je gore na slici je posađen u teglu a drugi je u zemlji.Na ovoj se slici ne vidi ali između ta dva grma cvjetova je.Zakaj ovaj u tegli raste ko blesav(već je djelom na krovu) a ovaj u zemlji ništa!????
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2007 u 12:20
Stvarno nemam pojma, trebalo bi biti obrnuto.
Da ovaj u zemlji bolje raste od ovoga u tegli.
jedino sto mi pada na pamet je da je zemlja bolja u tegli od ove u tlu pa zato ne napreduje.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2007 u 16:52
Nestao mi u slanju postsmiley_166,sad moram opetsmiley_70.
To bi i ja pomislila ali zemlja u kojoj je posađen je dobra a kod sadnje sam joj još dodala komposta malo a i tjedno dobije prihranu.
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2007 u 19:15
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Nestao mi u slanju postsmiley_166,sad moram opetsmiley_70.
To bi i ja pomislila ali zemlja u kojoj je posađen je dobra a kod sadnje sam joj još dodala komposta malo a i tjedno dobije prihranu.


Mislim da se radi o korjenovoj bali...jednostavno clematis posađen u tegli ima manju površinu da pa je na uštrb korijena više potjera u list i cvijet odnosno nadzemni dio biljke, dok onaj u zemlji svoju energiju troši na stvaranje veće korijenove bale, stoga je nadzemni dio biljke manji...

ukoliko se ne radi o razlici u kvaliteti zemlje....Confused

Inače shasha clematisi su ti StarStarStarStar
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2007 u 21:52
Šta bi mi bez tebe Donatasmiley_69.Žena sve znasmiley_57

Ažurirao shasha - 22 Srpanj 2007 u 21:52
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2007 u 00:39
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Šta bi mi bez tebe Donatasmiley_69.Žena sve znasmiley_57

Jeli je znala ili pretpostavila odgovor, stvarno je i tebe i mene utješila, iako je moj tek ovogodišnji!!! Cry
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2007 u 10:12
Jupiii, evo Shashinih ljepotica i ljepotana....Prelijepi su, bravo!  smiley_83
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2007 u 11:48
Andrea,i moj je ovogodišnji i onaj jadan i ovaj kaj cvate,pa se i nadam da bude sljedeće godine onaj pravi.
Aurora na obje slike je isti clematis,tj.iz iste tegle,samo se razvuko na dvije straneWink
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2007 u 23:04
sasha clematis je prelijeeeeeeeeeeeeeep
svaka cast
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2007 u 20:07
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Šta bi mi bez tebe Donatasmiley_69.Žena sve znasmiley_57


Shasha nemoj , sva sam se Embarrassed...Iza sebe imam toliko pročitane literature o cvijeću da je jednostavno nešto  i ostalo..Big%20smile  ali ne i sve...Big%20smileBig%20smileBig%20smile
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 136>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,375 sekundi.