Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Klematis  - Clematis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Klematis - Clematis

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3839404142 136>
Korisnik
Poruka
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2010 u 18:33
Meni je isti kao moj madame le coultre
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2010 u 18:35
Poruka je za Klimatisa, za onaj bijeli sa krupnim cvjetovima
Na vrh
1234DRENOVA View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 10 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 535
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 1234DRENOVA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2010 u 21:29
prekrasni clematisi ,valjda će i meni narasti,moram se malo više pozabaviti s njima
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2010 u 21:46

Klematisi su prekrasni. Ja sam u 8/9 mj. og. posadila 2 klematisa, 'Multi Blue' i 'Dr. Ruppel' pa s nestrpljenjem nagodinu očekujem cvjetiće

Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2010 u 22:01
Divni klematisi Thumbs%20Up
Ja zakorjenila nekoliko i primili se. Mislim da je to President.
Na vrh
pluton View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 21 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 51
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pluton Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2010 u 22:38
Originalno poslano od člana Klimatis Klimatis napisao:

Ima njih još, ali trebam pomoć kako više slika ubacit u post.

Također se ne slažem sa jednim od gornjih postova da Clematisi nemaju sjemena, i da ih se tako ne može razmnožavat. Isto kao sa reznicama ili položenicama. Evo nama su tri tegle u vrtu posijanih clematisa i sad smo zaboravili smo na njih dok ne proklijaju.



A je li bi bila koja sjemenkica za mene??? Kad ste ih posijali???
Na vrh
VILMAČ View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1530
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VILMAČ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2010 u 14:42
milice slažem se!
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2010 u 07:57
Puno hvala. može biti, jer montana nije sigurno, iako je tako pisalo na etiketi.
Ma siguran sam da su pola klimatisa tu po našim dućanima krivo označeni.

A ovaj plavi hmm, ima njemu više od 30 godina, i česta je vrsta svuda okolo, ali ime ako netko zna super. Ide ovo proljeće u totalno orezivanje, a i neki oko njega, jer im moram stavit jaču poduporu. Tako da će biti grančica.
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2010 u 08:01
I jedna provjerena sitnica. Uglavnom kod kupnje ovih malih sadnica po konzumu, bauhausu itd obratite pozornost na jačinu biljke. Moj savjet je ,(iz iskustva) bolje mladi tek kupljeni klimatis posadit u teglu da ojača, pa ga onda prebacit u zemlju nakon god, dvije. Jedino agresivne vrste kao ovaj moj montana mayleen, tangutica, pillu nima ništa nije falilo odmah u zemlji.Wink
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2010 u 08:10
Originalno poslano od člana Gricka Gricka napisao:

Meni je isti kao moj madame le coultre



Samo ima jedna kvaka a to je da svuda piše da ‘Madame Le Coultre’ili ti Clematis ‘Marie Boisselot’ cvjeta u rano ljeto pa do jeseni, a ovaj moj se ponaša kao 1 skupina clematisa koji cvjetaju u rano proljeće, pa ni sami nismo sigurni koji je, iako slikom, opisom bi mogao biti
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2010 u 08:55

Koliko dugo ga imate? I moj se prve godine tako ponašao, međutim sada cvjeta od ranog ljeta do kasno ujesen. Još uvijek vani na klematisu imam jedan cvijet koji se otvorio prije sedam-osam dana i odolijeva.

Što se tiče boravka prvo tegla pa onda van, slažem se, makar jednu godinu u tegli da ojača pa onda van.
 
M.Boisselot je sinonom M.L.Coultre
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2010 u 09:38
Ovo mu je sad 3. godina u vrtu. Mayleen, Jan Lindmark cvatu skupa s njim početkom proljeća. Možda je do položaja u vrtu jer nije na udaru sunca. Ne znam ali po svemu je M.L. Coultre. Puno hvala, još da onog plavo-ljubičastog nazovemo i misterij riješen. Ovu jesen smo ih fino pripremili za zimu, u proljeće ide generalka, rezanje, vezanje , promjena podupore i jedva čekam da vam ih pokažem. Očekujem na proljaće od svih najbolje izdanje.Big%20smileBig%20smile
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2010 u 11:25
Ma nema te problema za grančice, bit će toga. Ma nas samo muči koja je vrsta ovaj stari ljubičasto-plavi klimatis. Htjeli bi ga pošteno orezan na proljeće , ali nebi htio napravit štetu , pa da mi ne cvate uopće ako ga prejako skratim.

Meni je najsličniji Clematisu Victoria, koji je 3 grupa orezivanja, zanima me što vi mislite, jel ako je tako onda na proljeće ide veliko orezivanje

Neka se sve zeleni
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2010 u 11:45
Ili je Perle d’Azur’ jer i on mu je sličan , a stara je vrsta . Ne znam to su mu najsličniji, ali nikakva razlika jer su i jedan i drugi 3 grupa.

I još jedno pitanje? Imamo mladu tanguticu, koj je 1 sezone toliko potjerala i proširila se ali nije cvala. Zašto? Isto tako rasla je ko luda, ali bi se nakon nekog vremena stariji izboji počeli sušit, a novi rasti. Sad ćemo ju na proljeće drastično orezati, pa se nadamo malim žutim cvjetićima.

Netko je prije na forumu napisao za tanguticu da samo radi smeće i da guši druge biljke jel to istina?
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2010 u 18:28


zadnji cvijetak M.L. Coultre prije snijega (snimljeno prije dva dana)
Posegni za suncem, pa iako ne uspiješ, bit ćeš okružen zvijezdama
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2010 u 09:50
Ime mu se traži?? Dob nepoznata. Stara, jako rasprostranjena vrsta.

Mogući: Perle d’Azur, Victoria, ...


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2010 u 19:59
Originalno poslano od člana Klimatis Klimatis napisao:

I jedna provjerena sitnica. Uglavnom kod kupnje ovih malih sadnica po konzumu, bauhausu itd obratite pozornost na jačinu biljke. Moj savjet je ,(iz iskustva) bolje mladi tek kupljeni klimatis posadit u teglu da ojača, pa ga onda prebacit u zemlju nakon god, dvije. Jedino agresivne vrste kao ovaj moj montana mayleen, tangutica, pillu nima ništa nije falilo odmah u zemlji.Wink


Ovo je dobar savjet, pogotovo ako je isproban i pokazuje rezultate. Bila bi to neka vrsta "školovanja biljaka".

Nedavno sam gledala na TV, da presađivanjem (s jedne lokacije u vrtu na drugu) biljaka    i drveća se pojačava rast te vjerojatno i druge kvalitete biljaka.
U rasadnicima ih presađuju na druge lokacije i pospješuju borbu same biljke prilagođavanju novom mjestu, što joj je ojačavanje i pospješuje  rast. Takođe i pravilna orezivanja su neke vrste  "školovanja biljke", biljke ne treba štediti nego im dati pravilan poticaj.

Klematisi su vam prekrasnismile99
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2010 u 16:59
Originalno poslano od člana antonija antonija napisao:

meni se nikada nije primila reznica klematisa, a puno puta sam pokušavala!
 
Ipak ti antonija šaljem reznice Clematis The President jer si rekla da nemaš

 
I reznice ako nemaš Dr Rupel

 
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2010 u 19:12
samo ti pošalji!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
pluton View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 21 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 51
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pluton Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2010 u 20:04
I ja bi reznice,please,please,please.......smile58
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3839404142 136>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,484 sekundi.