Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Klematis  - Clematis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Klematis - Clematis

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4243444546 136>
Korisnik
Poruka
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2011 u 14:59
Nemam ni jedan,tek kad sam pogledala ove stranice bila sam očarana ljepotom i vrstama ovog cvijeća.
Molila bi reznicu ako bude Comtesse de B.,Ville de Lyon, Pearl de Azur i možda Presidentamožda bude grančica.

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2011 u 17:20
Ja još čekam u redu......da me ne zaboravite.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
pluton View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 21 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 51
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pluton Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2011 u 19:51
Ja mooooolim Ville de Lyonsmile143,a od ovih drugih sta god moze!!!!!! Svi su mi predivni,ne mogu se odlucit,ja bi sve ali nesmijem biti pohlepna!
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2011 u 20:25
pogledajte ovdje je razmjena biljaka!

http://www.cvijet.info/forum/forum_topics.asp?FID=43
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2011 u 22:15
mi klematisoljupci to ovdje interno radimo!
nadan se da se admin neće ljutiti!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
strada View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 19 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje strada Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2011 u 22:30
Sve citam i ne vjrujem..pupanje, orezivanje i td..ja nemam sto orezivati niti mi sto pupa jer moj je jednostavno nestao smile220
Da li će od njega ista biti, vidit cemo..Nadam se da hoce..
Danas sam kupila za 39 kn u Plodinama Campsis Radicans..bio je pored dva prekrasna Clematisa. Izabrala sam tu biljicicu zato sto su ovi Clematisi bili jadni posuseni i polomljeni =(
Sad me zanima kakva je to točno biljka i jel to slicno clematisu. Onako na slici mi izgleda cvijet kao gladiola =)
Zanima me da li da ga presadim u malo vecu posudu i dok ne zatopli ostavim u hodniku koji se ne grije pa ga izbacim na taracu ili da ga odma posadim u zemlju. Inače sam u Zadru koji i nema bas neke zime i vec su temperature preko 12 stup. pa vjerujem da mu ne bi smetalo da je odma vani..
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2011 u 23:01
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2011 u 08:42

U MBM u Lučkom - Zagrebu za 28 kuna tri vrste: pink fantasy, montana rubens i jos jedna montana (zaboravila sam naziv). Jučer viđeno

Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2011 u 11:48
Dr. Ruppel i Multi Blue u pupovima


Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2011 u 11:51
Sad su u negrijanoj sobi i već su krenuli. A ovi vanjski su svi u pupovima ali još je hladno tako da čekamo radove u vrtu kad otopli.
Neka se sve zeleni
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2011 u 13:27
klimatis, gdje rastu tvoji ljubimci pa su i vani u pupovima!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2011 u 18:05
Originalno poslano od člana antonija antonija napisao:

klimatis, gdje rastu tvoji ljubimci pa su i vani u pupovima!


Ne cvijetnim, nego lisnatim izbojima, moja greška.
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2011 u 16:24
sada san jedinoga klematisa kojega iman u grasti odnijela u potkrovlje! stavila san ga iza balkonskih vrata. kad je vani sunce ima ga i tu!
on je vanka lijepo počeo pupati, baš me zanima razvoj situacije u odnosu na one vani! ovaj bi trebo svakako ranije cvijetati!
uh, samo se nadan da ga neću zaboraviti zalijevati!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2011 u 18:04
Kod nas u Slavoniji pao snijeg. Svi će radovi morati pričekatiCry
Na vrh
Yoyo1 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 426
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Yoyo1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2011 u 14:21
Moj klematis je ljubičaste boje, ali prvi cvijetovi su ogromni (veći od moga dlana kada ih raširim sa prstima) i tada je bijele boje ,dok su mu žilice ljubičaste boje. Kada ocvatu ti ogromni tada počne druga tura cvata nešto malo manji ali već više ljubičasti, treći i svaki daljni cvat je ljubičasti sa veličinom jedne passaflore. Inače dok je bila u tegli imala je sičušne cvjetove i svijetlo ljubičaste boje. Nalazi se vani i ne zaštićujem je , a kada počnu tjerati mladice tada je obrežem i očistim od suhog lišća.
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2011 u 10:25
Dobro je što je zahladilo. Neka bude još zima, bolje će bit za clematise.
Jedini problem su bila ova tri zatopljenja 12. mj., 1. i početak 2. mjeseca kad su svi 3 puta potjerali pupove pa se nakon toga smrznuli.

Nadam se da neće biti većih posljedica.
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2011 u 14:12
Unatoč snijegu koji je nekih desetak cm, M-L-Coultre i Jackmanii vani su puni lisnatih izboja. Hvala Bogu, nisu se smrznuli  Tongue. U predsoblju kuće kojeg ne grijem su mi H.hibrid i P.Diana potpuno ozelenili. Iz zemlje izbijaju nove grane, ali sve je tako nekako nježno, prozirno,svijetlozelenkasto... čak mislim da pomalo štkrljaju. Valjda neće uginuti kad ih iznesem van.
Na vrh
strada View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 19 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje strada Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2011 u 21:46
mog bome nema....tko zna hoce li potjerati iz zemlje..proslo ljeto je cvjetao, osusio se do zime i do zemlje otpao Cry
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2011 u 07:47

To ne mora ništa značiti. Vjerojatno će nanovo istjerati iz zemlje, samo se strpi. Dok malo otopli.Sleepy

Na vrh
Yoyo1 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 426
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Yoyo1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2011 u 14:01
Clematis može podnijeti relativno nisku temperaturu pa bez obzira ako su otpale stabiljke i lišća, kada zatopli na mjestu gdje se nalazi malo zemlju treba razrahliti (barem površinski) i pustiti je ,ubrzo će protjerati.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4243444546 136>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,404 sekundi.