Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Klematis  - Clematis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Klematis - Clematis

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 9091929394 136>
Korisnik
Poruka
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2012 u 09:01
Prošlo proće kupljeni i u kalići su,razmisšljam da ih presadim u zemlju ili još ovu godinu da ih tako ostavim?
“Život je kao ogledalo: ako mu se namrštiš, namrštiće se i ono tebi; ali ako mu se nasmiješ, uzvratiće ti osmijehom.” – Vilijem Takerej
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2012 u 10:06
Originalno poslano od člana arim arim napisao:

Prošlo proće kupljeni i u kalići su,razmisšljam da ih presadim u zemlju ili još ovu godinu da ih tako ostavim?


Na jesen ove godine onda ih presadi u vrt. Tako bi najbolje bilo.
Neka se sve zeleni
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2012 u 20:44
Hvala punooo.
“Život je kao ogledalo: ako mu se namrštiš, namrštiće se i ono tebi; ali ako mu se nasmiješ, uzvratiće ti osmijehom.” – Vilijem Takerej
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2012 u 09:32
ja moj svjetlo roza moram presaditi u kojoj god grupi bio.što mu se može dogoditi?možda to da ne procvate
Na vrh
morena View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 193
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje morena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2012 u 08:48
Originalno poslano od člana irenaidani irenaidani napisao:

...pitanje za znalce...pretprosle godine sam kupila clematis i posadila ga van...od njega nista ni onda ni prosle godine...danas sam isla iz znatizelje otkopat mjesto gdje je bio i nadem za dvije sake korijenja i tek mala grancica -negdje 1cm velika,korijen mi se cini zdravo,posadila sam u teglu ...da liu ima nade??

I meni se desilo isto;prošlog proljeća sam posadila mladicu,uspio je nešto narasti i čak imati i dva cvijeta(na moju sreću),pred zimu sam ga skratila i pokrila slamom!Sad kad sam maknula slamu moga cvjetića nema!!!Cryprobala sam štijačom iskopati cijeli korijen,mislila sam možda je korjen preživio zimu ali nažalost nema ništa,našla sam tek par žilica.Ove godine sam kupila Pillu i sadim ga prvo u kalić dok neojača!
Na vrh
lika1 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 844
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lika1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2012 u 15:50
Ja imam jednu molbu.Recite mi koju vrstu i kada da posadim na balkon koji je cijelo vrijeme na suncu.Trebala bih pokriti zid prema susjedi visine oko dva metra.Inače ja sam na moru u Zadru.Hvala svima na savjetima,unaprijed.
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2012 u 16:12
moj clemetis ,kupila sam dva ,jedan je izgleda mrtav..ovome sam u teglici posijala prkose,da mu zaštitim noge

pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2012 u 17:40
Moj cvjeta smile71
“Život je kao ogledalo: ako mu se namrštiš, namrštiće se i ono tebi; ali ako mu se nasmiješ, uzvratiće ti osmijehom.” – Vilijem Takerej
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2012 u 18:36
Ja sam jučer pregledala moje clematise koje sam kupila u listopadu i odmah posadila u zemlju. Mislila sam da su lisni popovi koje sam primjetila prije onog velikog snijega u veljači smrznuli, ali nisu. Cijeli nadzemni dio počec od nekih 10 cm visine je suh, ali na tih par prizemnih centimetara pri zemlji vidim crvene lizne pupove u pazušcima grančica. Nisam smjela dirati, želim se nadati i vjerovati da će prolistati. Valjda se neću razočarati kao s tulipanima iz Baumaksa, kupila i posadila cca 200 tulipana i narcisa, niklo te 2-3%. Srećom, imala sam moje prošlogodišnje lukovice oko 150 komada i na moju radost svi su već izbacili izdanke velike oko 5 cm. bit će bar malo veselja kad procvjetaju.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
bleky View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 24
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bleky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2012 u 20:48
Isuse200 tulipana i narcisa..
i ja sam kupila u Baumaksu-doduše ne tu količinu i jaaaako mi je malo izašlo..nigdje ničega nema.
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2012 u 23:12
Za Uskrs preseljavam u svoj novi dom i htjela sam da mi dvorište bude ispunjeno cvijetnom dobrodošlicom. ali eto, omanuo Baumax, sram ih bilo. Iako nisu bili jeftini, nije mi do novaca žao mi užitka koji ću propustiit jednu cijelu cvjetnu sezonu.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
morena View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 193
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje morena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2012 u 07:30
Nedavno sam bla u Baumaxu sa namjerom da kupim Klematis i jako sam se razočarala!!Ima ih svih vrsta ali od 30-tak sadnica nisam uspjela naći nijedan koji ima imalo zelene i zdrave grane.Ne da su uvenuli nego su potpuno suhi,svaku grančicu koju uhvatiš puca!A cijenu su im ostavili kao da su najzdravije sadnice!
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2012 u 09:20
Osnovni problem Baumaxa je da prodaju krive clematise. na slici je jedan a kad procvate drugi. Tako da nije baš najbolja opcija kod njih kupovat dok ne procvjetaju.
Neka se sve zeleni
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2012 u 13:20
Neznam kako je sa drugim centrima ali osječki Baumax  je što se tiče održavanja cvijeća strava. Najčešće sam tamo iza 19 sati znači pred zatvaranje,tj u doba zaljevanja. Pozli mi kad vidim šta rade.
Što se tiče klematisa ,neznam ikoga tko je bio zadovoljan sa Baumaxsovim sadnicama
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2012 u 13:24
ja sam ih kupovala na raznim mjestima i u većini slučajeva sam kupila mačka u vreći. 90 % slučajeva nije onaj kao na etiketi. za divno čudo nemam ih puno duplih. samo 2 para.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2012 u 14:17
Mi smo za vikend uređivali i orezivali dio clematisa. Ponovo ih je m.m. popikao i ubacio u neki ala inkubator. Kaže da ih je prošle godine većinu ubio višak vode, a ove ćemo vidjet.Wacko
Neka se sve zeleni
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2012 u 19:00
ja sam danas počela prihranjivati moje. svi lijepo napreduju. oni stariji tjeraju nove izdanke i zemlje. za sada sam to o njih 3 primjetila.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2012 u 19:28
Ja ću očito polovinom tjedna morati otići malo pročeprkati oko mojih clematisa da vidim ide li što iz zemlje. Vidim vaši se već uveliko javljaju. Bila sam danas u vrtnom centru i gledala clematise koji se prodaju. Jako loše izgledaju (isto kao moji u vrtu)ali ovi su čuvani u plastenicima. Trgovkinja me uvjeravala kako će oni uskoro krenuti iz zemlje...
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
Ketty View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 23 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ketty Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2012 u 20:32
Originalno poslano od člana zribal zribal napisao:

Ja sam jučer pregledala moje clematise koje sam kupila u listopadu i odmah posadila u zemlju. Mislila sam da su lisni popovi koje sam primjetila prije onog velikog snijega u veljači smrznuli, ali nisu. Cijeli nadzemni dio počec od nekih 10 cm visine je suh, ali na tih par prizemnih centimetara pri zemlji vidim crvene lizne pupove u pazušcima grančica. Nisam smjela dirati, želim se nadati i vjerovati da će prolistati. Valjda se neću razočarati kao s tulipanima iz Baumaksa, kupila i posadila cca 200 tulipana i narcisa, niklo te 2-3%. Srećom, imala sam moje prošlogodišnje lukovice oko 150 komada i na moju radost svi su već izbacili izdanke velike oko 5 cm. bit će bar malo veselja kad procvjetaju.


hoće! moji su takvi svake godine dok ne počnu tjerat!
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2012 u 20:06
Ja imam jedan jedini koji je evo poceo tjerati. Donji dio ne pusta mladice nego gornji. Jel to normalno? I moze li se sad u proljece pokusati zapelcati grancicom ? 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 9091929394 136>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,406 sekundi.