Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ružmarin
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ružmarin

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 9>
Korisnik
Poruka
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2007 u 22:16
aglaja iz sjemena sam ih uzgojio..
 
mislim da sam karticu kupio u emezeti..
 
ne unosim ih unutra,normalno rastu vani..
 
malo sam ih podsisao,ali to umjece mi bas ne ideLOL
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2007 u 07:22
I moja dva ruzmarina su vani i ostace tamo, zasticeni jutom. Nego me tu vrijeme malo vara...par noci je jako hladno, pa par noci nije...je l ga dobro zastitit po potrebi, a onda opet otkriti kad zatopli? Mislim, nece se prehladit od tog pokrivanja - otkrivanja?  
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2007 u 08:52
Aurora, ja sam tek u potrazi za jutenim vrecicama. A koliko sam razumela zastita je najbitnija kad nastupe temperature ispod nule. Nisu se valjda kod tebe vec spustile?
Aglaja
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2007 u 12:38
drustvo i meni su rekli da ih treba zastiti ali imam ih preko 10 primjeraka u dvoristu i kao sto vidite nista im ne smeta..
 
ruzmarin je jako prilagodljiv
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2007 u 12:45
Originalno poslano od člana aglaja aglaja napisao:

Aurora, ja sam tek u potrazi za jutenim vrecicama. A koliko sam razumela zastita je najbitnija kad nastupe temperature ispod nule. Nisu se valjda kod tebe vec spustile?


Bila je prije dva-tri dana oko nule (onda kad je bio pun mjesec Wink), a sad je opet toplije...
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2007 u 12:47
Originalno poslano od člana tibor tibor napisao:

drustvo i meni su rekli da ih treba zastiti ali imam ih preko 10 primjeraka u dvoristu i kao sto vidite nista im ne smeta..
 
ruzmarin je jako prilagodljiv


To su rekli i meni ali i to da to mu je prva godina jako riskantna, a moji su posadjeni ovog ljeta pa ih radi toga malo vise mazim ove godine (ma jos su mali pa moram). Wink
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2007 u 12:58
Evo ih, prije pet minuta slikani


Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2007 u 13:26
Aurora, ako dobro vidim, tvoji su u vrtu posadjeni. U tom slucaju riskantnost je manja. Buduci da su mladi, mozes nagrnuti malo uvelog lisca, komadice kore od drveta, slame... To ce ih zastititi, spreciti stvrdnuce povrsine zemlje, 'nahraniti', a i tebi olaksati posao plevljenja.
Jos uvek cvetaju!
Aglaja
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2007 u 13:54
Da, posadjeni su direktno u zemlju (ne znam da li to mogu nazvati vrtom...to je gore na krovu, blizu one lude smokve).
Pa cvjetaju, da...na moju radost. Big%20smile
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2007 u 15:06
aurorasmile55za tvoj dašak mediterana u švicarskj
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2007 u 16:07
Tibore, mislim da se tvoj ružmarin prilagodio već od "rođenja", pa se tako i adaptirao na niske temperature!!!

Aurora, baš je sladak ružmarin isto...

Ja sam prošle godine zasadila ružmarin sa Murtera, očekivala da će se smrznuti budući je bio mlad, a i promjena klime... ali on je ipak opstao!!!
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2007 u 20:08
Originalno poslano od člana lana2 lana2 napisao:

aurorasmile55za tvoj dašak mediterana u švicarskj


A cuj, pored svih ovih juznih biljcica tuda (a ima ih zahvaljujuci prvom vlasniku ove firme) bas mi je falilo da nema ruzmarina (i lavandu moram iduce godine obnoviti)...kao sto kazes, dasak mediterana...Big%20smile
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2007 u 20:25

aurora
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
mima View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 320
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mima Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2007 u 20:59
aurora, preporučam da skratiš ružmarin, da dobiješ grm. Ovo što vidim na slici će ti prerasti i već iduće godine izgledat će ti kao stara kokoš gologa vrata. Ružmarin voli škare Big%20smile

Postoje i puzajuće vrste, vrlo efektne za viseće posude ili zidove.
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2007 u 21:16
To kada bude kitila neke svatove ili pravila neku dobru pecenicu!

U stvarnom zivotu nikada ne namigujem, ne znam sta mi je u virtuelnom


eto, opet
dobila sam tikove
stalno zmirkam
Aglaja
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2007 u 21:24
Originalno poslano od člana mima mima napisao:

aurora, preporučam da skratiš ružmarin, da dobiješ grm. Ovo što vidim na slici će ti prerasti i već iduće godine izgledat će ti kao stara kokoš gologa vrata. Ružmarin voli škare Big%20smile

Postoje i puzajuće vrste, vrlo efektne za viseće posude ili zidove.


Hvala na savjetu mima...sad mi jos samo reci da li da ga rezem sad ili da cekam proljece? Cini mi se da sam to vec pitala ali od viska glava ne boli...Wink
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2007 u 21:26
Originalno poslano od člana aglaja aglaja napisao:

To kada bude kitila neke svatove ili pravila neku dobru pecenicu!

U stvarnom zivotu nikada ne namigujem, ne znam sta mi je u virtuelnom


eto, opet
dobila sam tikove
stalno zmirkam


Wink Wink Ja stvarno ne znam sta ti je aglaja. Wink Wink O kakvim tikovima ti pricas? Wink Ja nista ne primjecujem. Sve mi je normalno. Wink Wink
smile96
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2007 u 22:59
Originalno poslano od člana aglaja aglaja napisao:

Hele, ima jedno 'sveze' pitanje o orezivanju ruzmarina. Zanima Auroru, a i mene. I molim te vidi sta kaze ta enciklopedija, jer istina ono o ocerupanoj kokosi!
koliko ce knjiga jos biti kod tebe, da pripremim pitanja?

    Dok je ne zatraže, naravno. Za stablast rast - poduprjeti  dok ne ojača da može nosit krošnju , u početku ne uklanjat donje grane (potiču okrupnjavanje debla) - uklonite ih postupno u iduče 2-3 god.
             Za grmove-skratite bočne izbojke oko glavne grane , ne uklanjajte ih oko god dana da se glavna stabljika još više ojača., a nakon toga ih skroz odrežite.
            Za grmove opčenito-pustite glavnu stabljiku da naraste 20 cm iznad željene visine, a zatim skratite do pupa ili para pupova.
            Za začinsko opčenito- ako se cijeni zbog svježih listova može se jače orezati da redovito proizvodi listove.
           Ja - svoga režem , podšišam ga malo sa svih strana.
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2007 u 23:28
Malo je starija slika. Sad je orezan i u vreči.
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2007 u 12:01
Helle, hvala.
Jasno je, dakle, da se s orezivanjem, ukoliko se zeli postici grmoliki rast, krece kada ruzmarin stasa i ojaca. Ali pise li u toj enciklopediji kada se to radi? U koje doba godine? I mogu li grancice, osim za kicenje i kulinarstvo posluziti i kao reznice?
Merci.
Aglaja
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.