Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ružmarin
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ružmarin

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 9>
Korisnik
Poruka
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2007 u 19:54
Originalno poslano od člana aglaja aglaja napisao:

Ove vrste je i moja lavanda. Samo sto ja imam samo jednu, ali doci ce prolece!

Hele (sa jednim L)lepo to izgleda!
Tibore, hvala na ohrabrenju!

       Nje moj nego tatin. Inače ova lavanda je donesena iz okolice Metkoviča.
He he za 1 L (ma ne smeta me, svejedno)


Ažurirao Hele - 11 Studeni 2007 u 19:55
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2007 u 20:04
Aglaja zato smo tu da jedni drugima pomognemo!Embarrassed
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2007 u 00:39
 Evo kakav sam ružmarin imala u pitaru..Nema ga više, ali slikica je ostala...možda opet napravim nešto slično...imam jedan u vodi i pustio je korijenje...




Ažurirao frida - 12 Studeni 2007 u 00:40
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2007 u 07:52
Frida jako je lijep bio!!!
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2007 u 10:08
Originalno poslano od člana tibor tibor napisao:

Aglaja zato smo tu da jedni drugima pomognemo!


To je istina, Tibore.

Frida, kakav je to ruzmarin? Da li mozda znas kako se zove? Bas je poseban!
Sta mu se desilo? Jeste li ga popapali, ili...
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2007 u 20:20
 Nemam pojma, meni je to kao i svaki drugi ruzmarin...zapelcala sam ga od grma koji sam imala na terasi u prijašnjem stanu ( i ovo je bilo u tom stanu)...ne znam točno što mu se dogodilo, ali osušio se, vjerojatno od suše jer sam duže vrijeme bila odsutna....
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2007 u 21:17
Nije, Frida, kao svaki drugi!
Evo, skiljim i uporedjujem, meni izgleda drugaciji od Tiborovog, Aurorinog, Helinog ili mog. Deluje mi neznije. Mozda je to zbog njegovog oblika ili blizine snimka. A mozda je i zbog cvetka.

Sacekacemo Tibora. Zanima me sta ce on reci. Zanima me da li uopste ima razlicitih vrsta ruzmarina.
Aglaja
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2007 u 21:23
 Dobro, bio je zbilja mlada biljčica, ali vjeruj da su svi ovdje takvi...meni se isto čini da su i lavande i ruzmarini, kao i oleandri koji rastu na kontinentu drugaciji od ovih primorskih...
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2007 u 21:42
Vidis, moze biti to. Kako zanimljivo!
Pa da, zajednicko svim ruzmarinima, koje sam suprostavila tvom, je da su kontinentalci. Zato mi izgledaju grublji, jer rastu u grubljoj klimi.

Pozdrav!
Aglaja
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2007 u 09:08
Aglaja,bravo!
Na odlican zakljucak si dosla.
 
Postoje vrste....mi pricamo o officinalis
no on moze imati plavi,roza,bijeli cvijet....
 
Postoji zanimljiva vrsta Tuscan blue (puzavi) ili isto tako vrsta Irene
 
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2007 u 12:55
Dakle, postoje vrste. Sad se secam da sam cula za ovaj puzavi. Jos kada bi Tibor negde pronasao slicicu, pa nas pocastio.

A, sto se tice ove razlike izmedju kontinentalaca i primoraca, Oceana je napisala lepu pricu o tome kako su se razdvojile dve sestre bliznakinje lavande. Jedna je ostala na kontinentu, druga otisla na more. I kako su izrasle u dve razlicite biljke, da kada bi se srele, jedna u drugoj vise ne bi prepoznala sebe!
Aglaja
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2007 u 16:50
Aglajo sutra ti stizu slikicesmile187
 
Upravo tako,sve ovisi u kojim se uvjetima biljka uzgaja,i koji joj se mogu ponuditi..
 
Nije ni isti ruzmarin (a vrijedi i za ostale biljke) koji stoje 1 metar razlike..
Jedan u hladu drugi na suncu i za mjesec dana,razlika nebo i zemlja
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2008 u 13:30
Imam jednu malu vikendicu, ustvari ribarsku kućicu pored mora i tamo ružmarinu jako odgovara.
Ovi iza nije moja kućica, moram i nju uslikati.
Ružmarin izgleda ovako - slika je od prekjučer.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2008 u 20:51
prekrasan jesmile79
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2008 u 19:10
Kako predivni ružmarini...stvarno smile93
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2008 u 22:04


Evo jedna ziva ograda od ruzmarina, ne cini li vam se da je ovo trebalo jace obrezati pa da ne ostanu onako gole grane na podnozju?
Ista stvar se i meni desavala dok sam imala ruzmarin.
Na vrh
mima View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 320
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mima Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2008 u 22:12
I ružmarina ima više vrsta, neke ne možeš obuzdati, iako ove na slici nitko nije ni pokušao obuzdavati Smile
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2008 u 06:28
Čitam, ali nisam našla, možda sam i preskočila. Da li je tko pokušao sijati ružmarin. Kupila sam sjeme pa čekam još malo toplije vrijeme. Jel teško?
 
Vidim da ga je Frida pomiješala s prkosom, njega sam već posijala u korita pa bi mogla malo pomiješati i ružmarin unutra
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2008 u 09:47
Ines zašto nebi posadila gotovu sadnicu, možemo ti poslati, a sijati možeš druge godine, pa eksperimentirati.
Evo ovakav ti bude već iduću godinu, kanta je promjera 40 cm.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2008 u 13:13

Ja nekak imam običaj sve sijati pa ak mi ne uspije onda tražim gotove sadnice. Ako mi ne uspije žicati ću pelcere. Uglavnom, Triša, hvala unaprijed i bilježim se ako eksperiment ne uspije Embarrassed

 
 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,359 sekundi.